Bota Sot - 15

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme nga bota dhe diskutime ne lidhje me arenen nderkombetare

Pergjigje nga: ulerima_r, camarroke, olti

NAFTA!

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Olsi Baze
08-10-2004, 21:32:25

Legjitimiteti dhe Pushteti

LEGJITIMITETI DHE PUSHTETIInterviste me Dr. Francis FukuyamaFrancis Fukuyama eshte profesor i ekonomise politike nderkombetare ne fakultetin e Studimeve te Avancuara Nderkombetare te Universitetit Johns Hopkins ne Uashington. Ai eshte autor i shume librave, perfshire 'Fundi i historise dhe perso...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Diella
16-09-2004, 16:23:27

Veton Surroi, politikani me i pasur i Kosoves

Veton Surroi, politikani me i pasur i Kosoves marre nga "Korrieri"Lideri i nismes qytetare "Ora" dhe pronari i kompanise mediatike "Koha" rezulton te jete politikani me pasurine me te madhe ne Kosove. Surroi ka deklaruar se zote...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

regele
25-08-2004, 04:08:44

Ne, politika dhe Shqiperia!

E ndjej te nevojshme te hap nje teme te tille, ku te shpreh mendimet e mija ne lidhje me politiken!Te gjithe jemi te sinqerte se mendja e pjeses nderrmuese te shqiptareve ne keto 14 vitet e fundit eshte manipuluar nga politika, madje shume me keq se sa u manipulua ne kohen e Enverit! Kemi harrua...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Zhade
02-08-2004, 12:10:31

Lojerat Olimpike verore priten te nxisin turizmin ne Greqi

Lojrat Olimpike verore qe do te zhvillohen ne Athine nuk pritet t'i sjellin Greqise ndonje fitim, perkundrazi do ta fusin ne borxhe deri ne 1 presje 7 miliard dollare. Por autoritetet greke thone se ka perfitime te tjera. Per shembull, organizimi i lojrave olimpike i jep mundesi Greqise te konku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

milanisti
24-07-2004, 09:16:51

Perleshje ne Struge, 40 te plagosur

Maqedonasit rrethojne seline e LSDM dhe kercenojne jeten e Buckovskit dhe zyrtareve te partise ne pushtet. Shkak i protestes eshte zemerimi i maqedonasve ndaj ligjit, sipas te cilit Struga behet komune me shumice shqiptare.Te pakten 40 vete jane plagosur dje ne Struge, si pasoje e perleshjeve me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-06-2004, 00:43:07

Z. Gorbacov, rrezojeni kete mur!

Ronald Regan, Berlin, 12 qershor 1987RONALD REGANI '" NJERIU QE RREZOI PERANDORINE SOVJETIKE, I DUARTROKITUR NGA NJE PUBLIK I GJEREEdvin CamiCdo president ne Amerike, krahas te permendurit me te mirat e te keqijat e rendomta, kujtohet ne vecanti per ngjarjen a veprimtarine me te rendesishme qe k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-04-2004, 11:25:56

Terheqja e miqve!

Pas pershkallezitmit te situates ne Irak dhe pas terheqjes se paralajmeruar te trupave spanjolle dhe me pas dhe te disa shteteve te tjera, si Hondurasi, Republika Domenikane duket se dhe nje shtet tjeter europian, por sheh mundesine te dale nga koalicioni amerikan ne Irak.Cdo dite e me shume sit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe