Anxhelina Xholi viziton viktimat e përmbytjeve në Pakistan - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Anxhelina Xholi viziton viktimat e përmbytjeve në Pakistan

Anxhelina Xholi viziton viktimat e përmbytjeve në Pakistan

· 1 · 915

  • Postime: 27109
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 08-09-2010, 00:36:02
Aktorja amerikane Anxhelina Xholi (Angelina Jolie) mbërriti sot në Pakistan në cilësinë e ambasadores së vullnetit të mirë të UNHCR-së, për t'i vizituar viktimat nga përmbytjet në këtë vend.Kjo është vizita e katërt e aktores 34 vjeçare në Pakistan prej vitit 2001, kur u zgjodh ambasadore e vullnetit të mirë.

Javën e kaluar, aktorja xhiroi një video mesazh drejtuar opinionit botëror me kërkesë që të angazhohet më shumë për të ndihmuar viktimat e katastrofës, të cilën kreu i OKB-së, Ban Ki-mun, e quajti "cunami i ngadaltë".

Temat e fundit