Barack Obama Superstar - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Barack Obama Superstar

Barack Obama Superstar

· 2 · 652

  • Postime: 27302
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 24-07-2008, 23:50:13


Barack Obama pati ne kryeqytetin gjerman, Berlin, mitingun me të madh te jetës se tij deri tani. Mendohet se rreth 200 mijë qytetare gjermane u mblodhen për të parë dhe dëgjuar kandidatin për president te SHBA.
Obama u prit me ovacione dhe entuziazem sikur te ishte një popstar i vërtetë dhe jo si një kandidat i thjeshtë për kulltukun me te lartë te Shtepise se Bardhe.

Obames i mungoi ndonjë shprehje e madhe me premisa për te mbetur ne histori si ajo e Kenedit "Ich bin ein Berliner" (unë jam berlinas) apo si ajo e Reganit "T'i rrezojme këto mure" por ai foli dhe premtoi se do merret me problemet me akute qe shqetësojnë gjithë planetin.

Senatori i Illinoisit foli qartë se është koha për te marrë masa te shpejta për te ndotjen e mjedisit dhe ndryshimin e klimes nga dora e njeriut. "Ky është momenti kur ne duhet te bashkohemi për te shpetuar planetin tonë" - ishin fjalët e tij në lidhje me këtë çështje.

Një teme tjetër tepër interesante me te cilën u mor Obama para turmave berlineze qe dhe ajo e armeve berthamore.
"Ky është momenti kur ne duhet t'i vëmë qëllim vetes të kemi një botë pa arme berthamore" - mësohet te këtë deklaruar ai.

Duket qartë se ne Europe ka një simpati te madhe dhe një shprese qe pikërisht ky njeri te jetë presidenti i ardhshëm i shtetit me te fuqishem te planetit. Me Bushin u arrit kulmi i antipatise europiane ndaj Amerikes, por siç duket nëse Obama do të bëhet president gjërat mund te ndryshojnë dhe SHBA te bëhet përsëri vendi te cilin e simpatizojne te gjithë.

  • Postime: 18
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 29-07-2008, 21:43:16
do tè ketè edhe mè tè mèdha sepse bibla: 1 "egèrsira vjen nga deti(politika)duket si panterè(njeri i zi) flet si luan(pres. USA e pas NWO) e gervisht si ari"(codi me vija=666=numri antikrishtit-brenda nè microchip qè duan tè na vènè-fig. poshtë) 2 "do ti jepet 42 muaj fuqi"(d.m.th. deri nè prill 2012) "mè pas njè periudhe e shkurtèr paqe dhe menjèherè lufta e zotit" d.m.th paqe nga maj deri nè 22 12 2012 qè antikrishti thotè se do vijnè alienèt dhe duhet tè bashkohemi pèr ti mposhtur, nè efekt vjen Krishti pèr armagedon

Temat e fundit