Bjellorusia - nje diktature qe duhet te shembet! - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Bjellorusia - nje diktature qe duhet te shembet!

Bjellorusia - nje diktature qe duhet te shembet!

· 1 · 635

  • Postime: 1577
  • Karma: +1/-1
  • Gjinia: Mashkull

ne: 24-03-2006, 10:44:36
BE reagon ndaj zgjedhjeve të fundit në Bjellorusi     
Bruksel:Shefat  e shteteve dhe qeverive  të Bashkimit europian gjatë samitit të tyre kanë paralajmëruar për masa kundër Bjellorusisë.Me këtë qëndrim, ata  kanë reaguar ndaj  veprimeve jo demokratike të shfaqura gjatë zgjedhjeve më të fundit presidenciale, bëjnë të ditur burimet nga Brukseli.Dje në mbrëmje, ministri i jashtëm gjerman, Frank Valter Shteinmeier, deklaroi në Bruksel se përgjegjësinë për sigurine personale të demostruesve paqësore e mban qeveria në Minsk.
Në kryeqytetin  bjellorus, policia  ka shpërndarë rreth 400 protestues nga opozita të grumbulluar në sheshin qëndror tetori.Sipas  njoftimeve nga reporterët , shumë demostrues janë marë nga polica dhe janë futur në kamionë.
« Editimi i fundit: 18-05-2020, 15:02:40 nga M A X »

Temat e fundit