BUSH vs. KERRY vs. NADER - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Cili do te jete cifti fitues per ne Shtepine e Bardhe?

George W. Bush/Richard Cheney
9 (32.1%)
John F. Kerry/John Edwards
19 (67.9%)
Ralph Nader/Peter Camejo
0 (0%)

Numri i anetareve qe votuan: 25

Votimi i mbyllur: 02-11-2004, 11:55:54

BUSH vs. KERRY vs. NADER

BUSH vs. KERRY vs. NADER

· 200 · 11020

 • Postime: 59
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 07-08-2004, 12:55:54


Name: George W. Bush

Party: Republican

Residence: Midland, TX

Marital Status: Married (Laura)

(Prev.) Occupation: Businessman, Pro Baseball Team Owner

Prev. Political Exp.: TX Governor, 1994-2000

Military Service: TXANG, 1968-73

Education: BS Yale Univ., 1968; MBA Harvard Univ., 1975

Birthdate: 7/6/1946

Birthplace: New Haven, CT

Religion: Methodist

Committee: Bush for President Inc.

Name: John F. Kerry

Party: Democrat

Residence: Boston, MA

Marital Status: Married (Teresa Heinz Kerry)

(Prev.) Occupation: Attorney

Prev. Political Exp.: MA Lt. Governor, 1982-84; US Senate, 1984-present

Military Service: USN, 1966-70

Education: BA Yale University, 1966; JD Boston College, 1976

Birthdate: 12/11/1943

Birthplace: Denver, CO

Religion: Catholic

Committee: John Kerry for President

Name: Ralph Nader

Party: Independent

Residence: Washington, DC

(Prev.) Occupation: Attorney, Author, Activist

Prev. Political Exp.: no prior elected office

Military Service: USA

Education: AB Princeton University, 1955; LLB Harvard University, 1958

Birthdate: 2/27/1934

Birthplace: Winsted, CT

Religion: Not Stated

Committee: Ralph Nader for President

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#1 ne: 09-08-2004, 13:43:14
Aha, Bushin as vendi i vet nuk e perkrah me  :o

Lexoni kete etikete rrobash te shkruajtur nga vet kompania e veshjeve :

 "Na vjen keq qe presidenti yne eshte nje idiot.
  Ne nuk votuam per te"
(e thene ne dy rrjeshtat e fundit).

 :pafshim[attachment[/attachment]

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 10-08-2004, 10:08:22
Kush e ka lexuar nje liber te titulluar "Stupid White Men" nga Michael Moore. Eshte nje liber shume i mire, ne te cilin tregohet qarte se cili eshte Bush & CO.

Mund te thuhet se me Bushin filloi dhe vdekja e demokracise amerikane.

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 10-08-2004, 10:09:26
Vota ime eshte e hapur dhe eshte per Kerin ;)

#4 ne: 24-08-2004, 16:34:05
Vetem un paskam dhene voten per Bushin ketu??
Po cfare ka qe nuk ju pelqen Bushi juve se po zhduk Komunizmin esht keq per ju apo terrorizmin dhe ky keq?? Nuk e di pse e qunani Kriminel kete njeri qe po ben per te miren e njerezimit?? Apo e keni pse sulmoi Afganistatnin dhe Irakun per kete e quani Kriminel :'( e keni shum gabim per keto gjera qe mendoni 8) 8)

 • Postime: 505
 • Karma: +1/-0

#5 ne: 31-08-2004, 03:56:49
asnjeri sja vlen , qe te tre ***** jan , tu e kap ke bushi qe sa hyni luft ja vuni emrin amerikes ( mu me bohet qefi se e urrej si kontinent) . per mu mo i miri ka qen clinton se te tjeret skan vlere , qe te tre jan = 0

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 31-08-2004, 04:00:34
Jam e nje mendimi me ty Capkene,sa ishte Clinton ketu,ishim lule,sa erdhi ky Texas-xhiuuuuuuuuuuu,mori fund Ameriqia :tym  Po ai kriminel eshte,perderisa po vdesin perdite gjithe keta bij nenash ketu,ene Bushi  shkonte gjunte peshk,e shkonte n'dasem me martu nipin.Po s'ka faj se eshte nga Texas-i,edhe ata kaubojsat  andej e kane ne gen barutin,ata vetem lufte duan. Ne shqiptaret se kemi keq fjalen "Bejme baba te te ngjaj",edhe ky Bush-i i biri babait eshte,Lufte donte i jati,lufte edhe i biri.

Sa per voten,voten ja jap Kerry-t,se thote se ka me mbaru luften ne Irak.Edhe n.q.s po shikoni neper keto fushatat,robt kane dale neper manifestime per Bush-in,se nuk  e duan.


Vote KERRY to be our next president! <>  :lule <>
« Editimi i fundit: 31-08-2004, 04:09:50 nga Milanistja »

 • Postime: 505
 • Karma: +1/-0

#7 ne: 31-08-2004, 04:05:05
Ameriqia

lol , per mu le te myten te gjith , te vriten me njoni tjetrin se as qe e caj koken hic  , un ate du te shkaterrohet si kontinent  se e urrejjjj ne maksimum

p.s bino te lumt dora me ato kullat lal , hallall - tashi sulju "EMPIRE STATE BUILDING" boje dhe ket pluhur , pastaj kalo nga shpia bardh se kam me ta fal virgjerin te betohem po bone kto.
hahahahahahhahah

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 31-08-2004, 04:14:40
Ameriqia

lol , per mu le te myten te gjith , te vriten me njoni tjetrin se as qe e caj koken hic  , un ate du te shkaterrohet si kontinent  se e urrejjjj ne maksimum

p.s bino te lumt dora me ato kullat lal , hallall - tashi sulju "EMPIRE STATE BUILDING" boje dhe ket pluhur , pastaj kalo nga shpia bardh se kam me ta fal virgjerin te betohem po bone kto.
hahahahahahhahah


Weeeeeeeee moj Capkene,edhe kete e the mi?Po ne qe jetojme ketu mi?Te vdesim neve e? Po erdhi ai ke Empire State,ika une,vdiqa,se 20 min larg e kena,kena me vdek vec nga pluriiiiiii.Eh moj Capkene,jo se e du Ameriken une mi moter jo,po jetoj ketu,edhe ka te keqijat  eveta,por edhe te mirat e veta.Nje llaf goje eshte "Shkaterrimi",por po u shkaterrua Amerika,u shkaterrua gjithe bota.

 • Postime: 505
 • Karma: +1/-0

#9 ne: 31-08-2004, 04:20:52
e kush po pyt per ameriken , un te kem shqipen mir po as qe e **** per usa-n , shi kjo ve mi mask qe te mbrohesh nga pluri . ehhhh te vij ajo dit po sic e thash dhe me siper do e maj pesh binin ose sadamin se me plot gojen amerika esht  f*c*i*g state 100%
i vetmi ven ku kam pa qe i shfytezon njerzit ne maksimum , si skllever dhe nga ana tjeter ne cmenyre i shperblen? me vjen gjynaf vec per ato qe jan pa dokumenta se cojn dem jeten e tyre me mendimin e nje jetese me te mire ktu ne usa , dhe dalin me dur bosh

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 31-08-2004, 05:12:38
Lol,po ku ta di une kur do ta hudhi n'ere ai Empire state mi,perdite me mask me vete t'rri une e?heheheheh

#11 ne: 31-08-2004, 15:39:10
Capkene mos ben gje ne Grupin e Bin Ladenit ti  :D :D

 • Postime: 505
 • Karma: +1/-0

#12 ne: 01-09-2004, 03:13:13
ahahahah jo re jo .


ej cme zun veshet mu knej sikur kishte then bini qe do sulmonte italin dhe shqiprin?

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 01-09-2004, 14:01:32
Amon t'keqen,ato dy vene jooooooooooo
Nga i more informatat mi ti?Al-jazera e?

 • Postime: 121
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 01-09-2004, 15:22:06
O Milaniste mos do gje KARLO ANCELOTIN ne drejtimin e amerikes?
Nuk ka problem nqs do ti e bejme kaq gje.
I lumte DORA Mr.Bush.
Bravo i qofte.

 • Postime: 505
 • Karma: +1/-0

#15 ne: 01-09-2004, 19:54:51
milaniste i lexova ke gazeta iliria shpirti .

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 02-09-2004, 23:00:16
O Milaniste mos do gje KARLO ANCELOTIN ne drejtimin e amerikes?
Nuk ka problem nqs do ti e bejme kaq gje.
I lumte DORA Mr.Bush.
Bravo i qofte.


Jo trancefan jo,as ma ndje se kush ka me fituuuuuuuu,punet e mija i kom n'terezi une,fle rehat nga ajo ane,don't worry hun :occ

sic e sheh ene ke votat Kerry-n kane vitu(ketu ke sondazhi e kam fjalen)

P.S. sot dola  down-town Manhattan,e dini ca pash,te 1 kosh plerash kishin vu nje foto te Bushit,edhe kishin shkruajtur "Clean the city from garbages"  pastroni qytetin nga plerat ahahahhahaha.

 • Postime: 505
 • Karma: +1/-0

#17 ne: 03-09-2004, 04:41:13
"Clean the city from garbages" 


ahhahahaha vdeksh o zot sa kam qesh . lol

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 03-09-2004, 04:58:39
"Clean the city from garbages" 


ahhahahaha vdeksh o zot sa kam qesh . lol

Jo mi pse te vdes,e du jeten une.
Per zotin e kom lexu sot,i swear i'm not lying.

 • Postime: 505
 • Karma: +1/-0

#19 ne: 04-09-2004, 03:48:12
hahahha cke mi ti se ste zejn mallkimet e mia mos u trem , edhe ska noi gjo per mos me u besu esht mese e qarte se ate po e shajn perdit ne tv :???

 • Postime: 47
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 07-09-2004, 17:16:01
mendoj se dueht pare dhe kushe eshte nga keto kandidat jo vetem me i miri per Ameriken por edhe per shqiperin.Bush deklaroi se kur te vinte ne pushtet do terhiqte trupat nga ballkani pra nga Kosova dhe kete qe e beri me te ardhur ne pushtet dhe nuk e di sa e mire ishte kjo gje per rajonin tone dhe per kosoven?Ndersa kerry premton se do te zgjidhi ceshtjen e kosoves dhe do ti japi nje rendesi te vecant rajonit te ballkanit i cili eshte i tronditur nga konfliktet etnike dhe nga qeverite e korruptuaraPrandaj mendoj se kjo politike qe ka ne mend te ndjeki Kerry eshte mjaft pozitive per shqiperin dhe per ballkanin duke qene se aktualishte sipas informacioneve ballkani ze nje vend te trete ne programin e administrates bush!!

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 15-09-2004, 03:49:55
Marioni---->>> <> <> <> :lule

 • Postime: 47
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 15-09-2004, 13:09:04
Faleminderit per duartrokitjet dhe puthjet Milaniste!!!!!Ciao dhe forca Milan :-*
« Editimi i fundit: 15-09-2004, 13:12:28 nga marioni »

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 15-09-2004, 13:10:52
Marioni?Milanist ti?
T'paskam shok partie  une ty pse s'thu ti......
« Editimi i fundit: 15-09-2004, 13:11:53 nga Milanistja »

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 15-09-2004, 13:12:51
Shikojini edhe votat ju qe shani Kerry-n,ate keni votu edhe pse e shani...

Temat e fundit