BUSH vs. KERRY vs. NADER - 5 - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Cili do te jete cifti fitues per ne Shtepine e Bardhe?

George W. Bush/Richard Cheney
9 (32.1%)
John F. Kerry/John Edwards
19 (67.9%)
Ralph Nader/Peter Camejo
0 (0%)

Numri i anetareve qe votuan: 25

Votimi i mbyllur: 02-11-2004, 11:55:54

BUSH vs. KERRY vs. NADER

BUSH vs. KERRY vs. NADER

· 200 · 11033

 • Postime: 1412
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#100 ne: 21-10-2004, 14:05:36
Kush o ky Nader?:D
Per here te pare e ndegjoj.

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#101 ne: 21-10-2004, 15:06:38
Pershendetje Doni!
Me sa shoh qenke Pro_Kerry <> <>
Hallall! :perqafim

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#102 ne: 22-10-2004, 10:00:13

Patjetër Milaniste që edhe unë jam proKerry sepse është president më i mirë shikuar nga të gjitha aspektet.  :perqafim

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#103 ne: 22-10-2004, 16:26:05
Edhe 11 dite na ndajne nga zgjedhjet :)
Do fitojme apo jo po po po.

Vote Kerry for a stronger America! :lule

 • Postime: 51
 • Karma: +0/-0

#104 ne: 23-10-2004, 08:21:56
Edhe me pak se 12 dite ketu ne SHBA-te do behen votimet presidente~! Me interesoi thjesht se a do voton ndonjeri ?
Nese keni ven mendjen qe ti japni voten BUsh-it, do ju lusja qe mos te beni nje gabim shum te till!!!

VOTE NADER<< lol,

ps. pamarparasysh se cili do zgjidhet, Bushi apo Kerry, kur vie politika e jashtme, te dyt jan nje MVTI...

 • Postime: 47
 • Karma: +0/-0

#105 ne: 23-10-2004, 12:35:50

Patjetër Milaniste që edhe unë jam proKerry sepse është president më i mirë shikuar nga të gjitha aspektet.  :perqafim
dono.......................hallall njish je nuk te njoh po kam shume rrespekt per ty nuk e di pse?????  :occ

p.s mos je dhe ti gje nga shqiperia e mesme????

 • Postime: 47
 • Karma: +0/-0

#106 ne: 23-10-2004, 12:37:32
Oh te lumte goja o Marioniiiiiiiii :puth
o milaniste e pe si na u shtu dhe nji tjeter tek rradhet tona???!!!!!

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#107 ne: 23-10-2004, 14:08:04
dono.......................hallall njish je nuk te njoh po kam shume rrespekt per ty nuk e di pse?????  :occ

p.s mos je dhe ti gje nga shqiperia e mesme????

Mariono falemnderit për komplimentat dhe respektin. Edhe unë kam shumë respekt për juve gjithashtu.

Unë jam nga Prishtina e Shqipërisë verilindore.  :pafshim

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#108 ne: 24-10-2004, 09:51:41
Kerry: Kosovarët duhet të vendosin vetë për statusin


Shekulli

Kandidati për presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës i është drejtuar nëpërmjet një letre komunitetit shqiptaro- amerikan me anë të së cilës kërkon votat e këtij komuniteti. Kandidati për president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës përmend në letër edhe faktin se Shqipëria ka dërguar trupa në Afganistan dhe Irak, duke i vlerësuar shqiptarët si pjesë e popujve që mbështesin Amerikën. Për kandidatin për president të SHBA-së, â€Å“stabiliteti në Ballkan është me interes të madh për SHBA-në”. Në letrën e publikuar në faqen e tij në iternet Kerry thotë se â€Å“Bush i ka kthyer shpinën shqiptaro-amerikanëve por ai do ta kthejë Amerikën në rolin e vet udhëheqës kur është fjala për zgjidhjen e problemeve ballkanike dhe veçanërisht të Kosovës. Kerry thotë se â€Å“banorëve të Kosovës duhet tu mundësohet të vendosin vetë për të ardhmen e tyre, duke përfshirë formën e administrimit që ata dëshirojnë”.

24/10/2004

Vetvendosja dtth. ribashkim direkt i Dardanisë me Shqipërinë.
« Editimi i fundit: 24-10-2004, 10:00:54 nga Doni »

#109 ne: 24-10-2004, 22:22:10
Sondazhet e bera se fundi nga Roiters  flasin per nje fitore te Bushit.

Bush 48 %  <)> <)>

Kerry 46 %  :( :(

#110 ne: 27-10-2004, 14:12:37
Bushi kryeson me tre pikë më shumë se Kerry.
Presidenti Bush kryeson tre pikë mbi rivalin demokrat John Kerri një javë para zgjedhjeve presidenciale të 2 nëntorit. Ky informacion vjen nga sondazhi i kryer nga â€Å“Reuters/Zogby” i botuar ditën e martë. Bushi kryeson me 49% të votave ndaj 46 % që ka marrë Kerry. Sondazhi përfshiu rreth 1206 votues. Diferenca prej 3% është e njëjtë me atë që është regjistruar në të njëjtën periudhë në vitin 2000 kur rivalë ishin Bush dhe Al Gore. Megjithatë Kerry ende shpreson se do të marrë shumë vota nga amerikano-afrikanët dhe anëtarët e sindikatave, ndërsa Bushi shpreson vota nga gratë, të rinjtë dhe të moshuarit. Gjithashtu sipas â€Å“Reutres/Zogby”, bëhet e ditur se Bush kryeson në gjashtë shtete ndërsa Kerry në katër. Bëhet e ditur se shtetet si Ohio, Florida dhe Pennsylvania janë ato që do të vendosin rezultatin e këtyre zgjedhjeve.

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#111 ne: 27-10-2004, 21:56:31
Shpresoje që të mos vie prap në pushtet dinastia e  BUSHATLIVE sepse une s'jam përgatitur fare përë luften e III-të botrore!

Une e dua ameriken e Klinton-it, të Regani-it, të Kened-it dhe më në fund si ky John  Kerry  që i konvenon qeshtjes shqipëtare!

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#112 ne: 27-10-2004, 22:11:55
Une per vete po te isha qytetare amerikane do votoja per Kerryn.

 • Postime: 12234
 • Karma: +408/-388

#113 ne: 28-10-2004, 00:27:09
Une mendoj se sa i perket politikave amerikane per Kosoven dhe ne pergjethsi te Shqiptareve ,nuk ka ndryshimj  as ai i bushit nga i Kerryt une per vete po te isha banor i amerikes do te votoja per Kerryn ndoshta do te qetesohej bota,por jam shum pesimist qe do te ket ndryshime.

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#114 ne: 28-10-2004, 00:34:47

Shqiptarët e Amerikës, vetëm ndonjë budalla që nuk ka mend fare në kokë mund ta përkrah apo edhe votoj Bushin.

Poashtu edhe amerikanët, Bushi i futi në luftë në Irak pa asnjë nevojë për interesa të veta (sepse ka kompani nafte) dhe të naftashëve tjerë amerikanë. Vetëm kjo luftë ka kushtuar qindra miliardë dollarë deri tani pa llogaritur këtu jetët e ushtarëve amerikanëve që kjo luftë ka marrë deri tani.

Bushi e ka bërë pothuajse gjithë botën ta urrej Amerikën dhe amerikanët që nga europianët e deri te arabët. Bushi është presidenti më i dobët e më i pagdhendur që ka pasur ndonjëherë jo vetëm Amerika por edhe gjithë shtetet e botës.
Bush is going down babe.


 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#115 ne: 28-10-2004, 00:38:44

Shqiptarët e Amerikës, vetëm ndonjë budalla që nuk ka mend fare në kokë mund ta përkrah apo edhe votoj Bushin.

Poashtu edhe amerikanët, Bushi i futi në luftë në Irak pa asnjë nevojë për interesa të veta (sepse ka kompani nafte) dhe të naftashëve tjerë amerikanë. Vetëm kjo luftë ka kushtuar qindra miliardë dollarë deri tani pa llogaritur këtu jetët e ushtarëve amerikanëve që kjo luftë ka marrë deri tani.

Bushi e ka bërë pothuajse gjithë botën ta urrej Amerikën dhe amerikanët që nga europianët e deri te arabët. Bushi është presidenti më i dobët e më i pagdhendur që ka pasur ndonjëherë jo vetëm Amerika por edhe gjithë shtetet e botës.
Bush is going down babe.

Doni po ti do votosh gje vella?

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#116 ne: 28-10-2004, 00:45:29

Doni po ti do votosh gje vella?

Patjetër Lina, një votë të madhe Kerrit, dhe po të kisha edhe më shumë, të gjitha do ja jepja Kerrit.

 • Postime: 2218
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#117 ne: 28-10-2004, 04:27:26

Doni po ti do votosh gje vella?

Patjetër Lina, një votë të madhe Kerrit, dhe po të kisha edhe më shumë, të gjitha do ja jepja Kerrit.


Une do doja te votoja po sjam akom qytetare amerikane.

 • Postime: 148
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#118 ne: 28-10-2004, 07:53:46
Akoma me Bush dhe Kerry ju.

A fitojme gje ne shqipetaret nga njeri ose tjetri ?

Per mua hic, nga asnje iku koha e klintonit e allbrajtit kur bene dicka per Kosoven keni me e pa edhe po te zgjidhet kerry kurrfare ndryshimi nuk do kete nga bushi ne vend numer numero te dy. Shqyur Zotit qe Kosova i te votoje dhe di te beje zgjedhje dhe jo si ne. Fatin e kane vete ne dore shqipetaret

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#119 ne: 28-10-2004, 10:58:33
Ke plotesisht te drejte ne ato qe thua me siper.

Eshte fatkeqsi qe shume prej nesh mendojne se gjerat do rregullohen me buton nga ai qe vjen ne Shtepine e Bardhe. Kjo eshte nje nga budalliqet tona qe do duhet ta largojme sa me pare nga vetja dhe te shohim t'i ndryshojme gjerat vete.

#120 ne: 28-10-2004, 14:05:27
Nuk me habit me asgje ne Amerike. Kam pare shtresa te ndryshme, ka rob aq te trashe sa ende mendojne se Bushi po i ndjek ata qe rrezuar dy kullat. Ai ka per ta mbajt bin Ladenin edhe ne shpi te vete po qe nevoja e per ta dorezu nuk ka. Pyesni njehere ushtaret ne Irak se cfare po ndodh atje, se cfare kane pare e cfare kane bere. Eshte patetike si disa nga ne ketu perkrahin nje alkoholik te deshtuar te cilin babai e solli ne postin e kryetarit per tu sherby interesave te sponsoreve cifut te tij. Ende se moret vesh ju me duket se kush e coi cmimin e naftes ne $55 per barel, se deficiti i cilit shtet po zvoglohet nga ky cmim.

Zoti e bekofte Shqiperine, trojet shqiptare dhe gjithe shqiptaret kudo jane e amerikanet pacin veten ne qafe!

p.s. kete e lexova ne internet: The only bright side of Bush becoming president again is that we can make fun of him 4 more years! :D

 • Postime: 47
 • Karma: +0/-0

#121 ne: 28-10-2004, 15:38:11
nuk eshte budallallik te mendoshe se ai qe do vendoset ne pushtet ne shetepine e bardhe do te ndyshoje ndo nje gje per ne...amerika eshte shteti me i fuqishem ne bote dhe si rrjedhim presidenti i saj eshte njeriu me i fuqishem...te gjithe e dime qe amerika ka nje influence te jashtezakonshme gjithandej ne cdo institucin nderkombetar dhe pothuajse ne te gjithe shtetet me te fuqishe etj etj pra ajo ka ne dore pa tjeter dicka dhe per ne.nuk ishte amerika me ne krye klintonin qe beri luften e kosoves, dhe beri presion te jashte zakonshem qe kasapi i ballkanit milloshevic te futej ne burge?!!!!nuk ishte amerika ajo qe beri te mundur dhe largimin e  ish-pushtetarit qe mbajti ne dore pushtetin deri ne 97 tek ne?a nuk eshte po kjo amerike qe po mbane ne pushtet pushtetaret e sotem,me gjithe korrupsionin dhe vuajtjet qe po i shkatojne shqiperise ato?eshte pikerishte dhe kjo amerike me ne krye bushin qe e ka lene kosoven shqiperine dhe te gjithe rajonin tone si ceshtje te dores se tret....

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#122 ne: 28-10-2004, 18:31:47

Shqiptarët e Amerikës, vetëm ndonjë budalla që nuk ka mend fare në kokë mund ta përkrah apo edhe votoj Bushin.

Poashtu edhe amerikanët, Bushi i futi në luftë në Irak pa asnjë nevojë për interesa të veta (sepse ka kompani nafte) dhe të naftashëve tjerë amerikanë. Vetëm kjo luftë ka kushtuar qindra miliardë dollarë deri tani pa llogaritur këtu jetët e ushtarëve amerikanëve që kjo luftë ka marrë deri tani.

Bushi e ka bërë pothuajse gjithë botën ta urrej Amerikën dhe amerikanët që nga europianët e deri te arabët. Bushi është presidenti më i dobët e më i pagdhendur që ka pasur ndonjëherë jo vetëm Amerika por edhe gjithë shtetet e botës.
Bush is going down babe.
ke të drejtë Doni,

nuk e di nëse ju kujtohet skena kur bushi arrin në vendine ngjarjes pas ramjes së kullave,
e keni vrejtur se ç'farë imazhi dha më megafon në dorë, e i veshur si një antar sekti apo guru ku kishte një rrypë më një stilë tronditës....ajo shenjë ishte e një syri ngjyrë të kuqe si rubins porë i hatashëm!
një kryetar shteti i cili e  vë në ditë zie një simbol të djallit një sy magjikë para popullit aj njeri ose ka lidhje me sekte të ndryshme përë të kryer një mission shkatrrues përë ketë planetë ose është një drogirant se njeri  normal nuk paraqitet ashtu...
ketu ka sekrete të mdhaja...
Zoti na shpetuft nga Bushi!  

#123 ne: 02-11-2004, 09:55:08
Bush një pikë mbi Kerry-n

Presidenti amerikan Bush ka fituar një pikë mbi Kerry-n në sondazhin kombëtar për zgjedhjet presidenciale të kryer nga â€Å“Reuters/Zogby” e të publikuar dje. Bush kryeson ndaj Kerry-t me 48-47 %. Gabimet e këtij sondazhi janë tepër të vogla. Kjo shifër ka krijuar një ankth e tension të jashtëzakonshëm në garën për kreun e Shtëpisë së Bardhë. Kerry në këtë sondazh është mbështetur nga votuesit e rinj, ata mes moshës 18-29 vjeç, por pjesëmarrja e kësaj moshe në votime, duket se mbetet një e panjohur e madhe në zgjedhjet e sotme. â€Å“Zogby” thotë se votuesit e kësaj moshe përbëjnë 12 % të të gjithë votuesve. Kerry gëzon një mbështetje 54-40% mes gjithë votuesve të regjistruar rishtaz. Ndërkohë bëhet e ditur, çështjet kryesore ku është fokusuar Bushi, siguria kombëtare dhe lufta kundër terrorit, janë zhvendosur në një plan të dytë në listën e çështjeve të rëndësishme për votuesit. Ekonomia është vendosur në plan të parë që kur nisën të kryheshin sondazhet më 7 tetor. Por tre sondazhet kryesore u kryen tre ditët e fundit, pikërisht pas kërcënimit që u bëri SHBA -ve nëpërmjet një videokasete të re, lideri i â€Å“Al-Kaedas” Osama bin Laden. Gjithashtu bëhet e ditur se pikërisht në këtë fazë të zgjedhjeve në vitin 2000, Bush kryesonte ndaj Al Gorit me një pikë në sondazhet e kryera. Sondazhi i fundit u krye me 1208 votues.

 • Postime: 845
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#124 ne: 02-11-2004, 12:09:16
Mezi pres te mbarojne votimet ne USA , jo se jam tifoze, por te mbaroje sa me shpejte gjithe ajo zallahi, per bese cdo 4-5 vjet na e ben trurin dhalle.
I thoni te votojne nje here ne 50 a 100 vjete....
Po  ne Dardani na shtohen dhe dy vendeqendrime ushtarake amerikane, nje ne kufi me Shqiperine.
Ca eshte kjo mesele?
 Te jete per mire, hajrin ja pafshim....
E cliruan amerikanet dhe NATO, Dardanine tone apo na e pushtuan?
Mos perseritet fati me turqit, shqiptaret i ftuan per tu bere sundimtare ndaj rivaleve te po shqiptarve dhe na mbeten ne Shqiperi 500 vjete........

p.s. Me falni e pata shinjestren gabim kete radhe, e kisha per tek "fushata presidenciale" . Po i bie me kot ne qafe Bushit, Kerrit apo Naderit.....te tre emra te llahtarisur kane  :D.
« Editimi i fundit: 02-11-2004, 12:13:00 nga dallandyshe »

Temat e fundit