×
Hyrja
Profili

Donald Trump Meltdown

Donald Trump Meltdown

· 2 · 1067

  • Postime: 26671
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 23-10-2019, 10:52:20
 

Cdo dite e me shume presidenca e Donald Trump merr permasa dhe forma nga me absurde, skurrile e groteske, qe para se ai te merrte ate post as qe te shkonte ndermend se dicka e tille mund te ishte e mundur.

"Don't be a tough guy. Don't be a fool! I will call you later." - Donald Trump per presidentin turk.

"Mr. Mattis ist the world's most overrated general. You know why? He wasn't tough enough. I captured ISIS. Mattis said it would take two years. I captured them in one month." - Donald Trump per ish ministrin e mbrojtjes General James Mattis

"You are not a politician, you are a third-grade politician." - Donald Trump per kryetaren e Kongresit amerikan, demokraten Nancy Pelosi.

Nancy Pelosi deklaroi mepas para mediave: - "I think now we have to pray for his health. This was a very serious meltdown on the part of the president."

Trump iu pergjigj pastaj ne Twitter: - "Nancy Pelosi needs help fast! She had a total meltdown in the White House today ... she is a very sick person!"

Nese sheh politiken shqiptare e deshperohesh per nivelin e saj, pastaj sheh keto te pertej Atlantikut dhe mendon se ka po aq keq, ne mos me keq :D

  • Postime: 26671
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 23-10-2019, 10:57:29
Nje tweet talles i Hillary Clinton per gjendjen e sotme te Trump.
Sikur JFK te ishte si Donald Trump cfare do i kish shkruar ai Hrushovit per krizen e rraketave ne Kube, qe ka qene nje nga momentet kyce ne historine moderne, sepse per pak mund te kishte cuar boten ne nje lufte nukleare.

Temat e fundit