×

Golan drejte berjes de-jure territor izraelit

Golan drejte berjes de-jure territor izraelit

· 1 · 108

  • Postime: 23162
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 26-03-2019, 07:50:19
Lartesite Golan jane ne dore te Izraelit qe prej vitit 1967 dhe vendimi i se henes nga Shtepia e Bardhe, ku dhe SHBA njeh formalisht sovranitetin e Izraelit mbi kete territor, qe sidoqofte prej kohesh zoterohet nga shtetin sionist e keshtu si kane vajtur punet me Sirine nuk ka per t'iu kthyer me kurre mbrapsht.
« Editimi i fundit: 13-09-2019, 21:16:21 nga M A X »