Greta Thunberg - nxenesja qe po lufton per mbrojten e klimes - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Greta Thunberg - nxenesja qe po lufton per mbrojten e klimes

Greta Thunberg - nxenesja qe po lufton per mbrojten e klimes

· 4 · 903

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 28-03-2019, 23:06:37
 

Greta Thunberg eshte nje nxenese suedeze qe eshte bere nismetare dhe simbol i nje levizje globale te mijera e mijera nxenesve e femijeve anembane botes qe protestojne kunder ndryshimeve klimaterike te shkaktuara nga njerezit. Ne fakt jane pikerisht femijet qe duhet vertete te shqeteson per katastrofen qe e pret planetin per shkak te ndryshimeve radikale te klimes ne vitet dhe dekadat ne vijim. Sepse ndersa moshat e medha fitojne sot e nuk do te jene me ne kete toke atehere kur klima te jete bere ekstreme per nje jete normale, jane gjeneratat e reja ato qe do duhet t'i vuajne keto pasoja ne te ardhmen.

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 29-03-2019, 10:49:27
Zogu vogel :)

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 12-12-2019, 08:42:30
Greta eshte zgjedhur Person of the Year nga Time Magazine.
 

Temat e fundit