Illuminati! - 2 - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Illuminati!

Illuminati!

· 72 · 16370

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#25 ne: 23-04-2005, 19:26:20
Tiras....Masoneria nu eshte shoqate....e dyta te gjithe presidentet e amerikes jane mason dhe as qe diskutohet qe pa qene mason mund te behesh i pari i atij vendi i vetmi qe s'ka qene eshte kenedy..

jo te gjithe presidentet e amerikes kane qene mason. disa prej ty po.

pas levizjes sioniste qendron familja me e fuqishme e botes, ROTHSCHILD.  ndersa konceptet e masonerise (fus ketu dhe grupin iluminati) e kane origjinen tek egjiptjanet e lashte. te tere iluministet kane qene te perlyer me masonet. fut ketu edhe klubet politike franceze te cilat kishin nje rol kryesor ne revolucionin francez. disa klune jane: Jakobinet, Zhirondinet, etj
po ta anlizojme edhe revolucioni i tetorit ne rusi u hartua nga rothschildet, te cilet shfrytezuan masonistet per te permbysur carin nikollai.

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#26 ne: 24-04-2005, 11:45:08
une saktesoj kjo nuk don te thote asgje...nuk komentoj...ju  komentoni drejte e cdo njeriu por idea eshte se nga komentime te gabuara arrin dhe ne konkluzione te gabuara...apo jo?

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 25-06-2005, 17:15:04
me sa shoh sulltan nevruzi paska lexuar prralen kpmploti boterror nga nikola m nikolov. por ai ka shkruar ne baz te disa librave te tjer . edhe nuk ma mer mendja qe masonet udhiqen nga familja  rrothshilld dhe nga inluminatet te cilet nuk i kan bazat nga egjipti i lasht por nga babilonasit.

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#28 ne: 25-06-2005, 20:48:30
me sa shoh sulltan nevruzi paska lexuar prralen kpmploti boterror nga nikola m nikolov. por ai ka shkruar ne baz te disa librave te tjer . edhe nuk ma mer mendja qe masonet udhiqen nga familja rrothshilld dhe nga inluminatet te cilet nuk i kan bazat nga egjipti i lasht por nga babilonasit.

kij kujdes me ato emrat nese nuk do te fillosh te flasesh me vete. sa per te mos lene ty injorant nuk jam bazuar ke libri Komploti Boteror  (i cili per mendimin tim eshte shume liber interesan po jo 100% i vertet). ka lexuar shume per masonet , zotrrote mbase ke pare ndonje nga emisionet qe jane sponsorizuar nga vete masonet qe ti bejne njerezit te besojne se jane vetem nje klub shoqeror, dhe tani po na loz rrolin e ekpertit te papune. nejse se te kushtova rendesi mbase te hypen vetja ne qef.

 • Postime: 1650
 • Karma: +2/-0

#29 ne: 26-06-2005, 01:53:07
Illuminati eshte shoqeria e te ndricuarve. Rrenjet i ka ne Gjermani ku u krijua nga Adam Weishaput. Me pas ata simbolin e tyre e gjeten tek nje grup i devijuar kryqezoresh qe njiheshin si Knight Templars. Ky grup urrente kishen katolike per metodat e saja dogmatike edhe adhuronte shkencen. Si rrjedhoje kisha e Romes i quajti heretike edhe adhurues te djallit. Ketu lindi edhe legjenda e Illuminatit si nje grup i fshehte (Rrjedhoje e frikes se raprezaljeve te klerit kishtar) edhe i perzgjedhur (Vetem ajka e shoqerise ishte pjese e Illuminatit.)

 • Postime: 1364
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#31 ne: 01-07-2005, 14:24:16
un njohurit mbi masonerin nuk ikam mar duke par dekumentare por nga disa tekste  jo publike . dhe nji nga faktet qe kam anash kaluar esht se masonet nuk ekan origjinen nga neo templaret  esht krejt e kunderrta templaret jan rreklutuar nga jne lozh skoceze per qellime autoktome dhe ky esht nje fakt  historik pavarsisht nga se thuhet.  ndersa  ehst e vertet se te ter presidentet  e amerikes ose kan qen te   kontrroluar ose te antarsuar ne lozhat masone.                                                                                                                        
inluminatet jan themeluar nga adam vajshopi ne vitin 1777 ne qytetin e napolit . dhe kjo organizat ka ne     celul mistiken babilonase . masoneria ndahet ne rangje qe perbehen nga lozha qe kan funksion aktiv ose simblik . ata praktikojn rie simbolike ,ezoterike, dhe okulte, . perendija emasonve te lir esht  bafometi qe nga ata titulloet edhe si arkiteti i madh. simboli i masonve te lir rraportori dhe komasti do  te thot se si  arkiteti i madh ka nderrtuar xhdo skaj te galaktikes .( ashtu mendojn ata)    

 • Postime: 74
 • Karma: +0/-0

#32 ne: 01-07-2005, 14:25:35
Iluminatet hoqen skllaverine ,u ben te ditur njerezve qe te gjithe lindin te lire ,bene revolucionin me te ndritur ne historine e njerezimit (francez)
nuk kuptoj ku eshte gabimi?!  NE nje kohe kur shitblerja e njerezve lejohej nga librat e shenjte(bibla ,kurani) ata promovuan shkencen , dhe ne se sot dini te perdorni internetin tu a dini per faleminderit. ok...............?

 • Postime: 63
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#33 ne: 04-07-2005, 05:48:10
Mesa di une keto grupime jane shndrruar ne grupime financiare nderkombetare. Duke bere keshtu po ndikojne realisht ne jeten eperditshme

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#34 ne: 05-07-2005, 00:30:54
Iluminatet hoqen skllaverine ,u ben te ditur njerezve qe te gjithe lindin te lire ,bene revolucionin me te ndritur ne historine e njerezimit (francez)
nuk kuptoj ku eshte gabimi?! NE nje kohe kur shitblerja e njerezve lejohej nga librat e shenjte(bibla ,kurani) ata promovuan shkencen , dhe ne se sot dini te perdorni internetin tu a dini per faleminderit. ok...............?

revolucioni francez eshte nje nga epokat me te errta te njerezimit. gjate asaj perjudhe okat e njerezve u prene sikur te ishin bostan. nese do kishe lexuar librat e shkrimtareve qe e kane jetuar ate epoke do mesoje shume gjera. mbreti luigji i ofroi frances reformat qe u ndermoren nga revolucionistet free, kurse revolucionistet vrane e prene njerez te pa fajshem. po e theksoj dhe nje here qe nese lexohen libra te autoreve qe kane jetuar gjat asaj periudhe do mesohen dhume gjera. revolucioni francez dhe ai rus jane identik nga forma e krijimit dhe zhvillimit. masonet kane lozur rol te rendesishem ne krijimin e tyre.

 • Postime: 63
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#35 ne: 05-07-2005, 05:31:40
Nuk mund te jete domosdoshmerisht i tille por shikoni me me kujdes raportet pasi ne ate Revolucion rane perfundimisht tendencat e Vatikanit per te dominuar ne Evrope.
Por nga ana tjeter USA eshte nje shtet mason dhe ketu s'ka dyshim perderisa ka patur presidnte masone. (Rusvelt p.sh.)

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#36 ne: 05-07-2005, 20:38:05
Nuk mund te jete domosdoshmerisht i tille por shikoni me me kujdes raportet pasi ne ate Revolucion rane perfundimisht tendencat e Vatikanit per te dominuar ne Evrope.
Por nga ana tjeter USA eshte nje shtet mason dhe ketu s'ka dyshim perderisa ka patur presidnte masone. (Rusvelt p.sh.)


The French Revolution…was the source and origin of all                                        
present communist, anarchist, and socialist conceptions.
---Prince Kropotkin

revolucioni francez ishte burimi dhe origjina e komunizmit, anarkizmit, dhe socializmit te sotem.
ketu ne usa influenca e masoneve eshte teper e fuqishme. mjafton te shohim washingtonin dhe do gjejme simbole masone, apo edhe nese shohim kartmonedhen 1 dollarshe do gjejme simbole masone.

Felix Montjoie dhe Claude Francois Beaulieu jane deshmitar te revolucionit francez. revolucioni francez nuk u frymezua vetem nga masonet dhe iluminatet, po ne organizimin e tij moren pjese dhe element te huaj si anglia dhe prusia. qe te analizosh masonet do duheshin vite te tera qe te shkruash per ta.ka mendime qe dhe enver hoxha ka qene antar i organizates masone. ai ra ne kontakt me ta kur ishte me studime ne france. po ta shohesh shume reforma apo pikpamje te enverit i gjejme dhe ke roberspieri i frances.

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#37 ne: 16-07-2005, 14:06:58
un nuk jam kunderr islamit ore. por esht nje fe jo progresiste dhe i ka zhytur vendet arabe ne prapambetje nese myslymanet nuk e liberalizojn vet doktrrinen e tyre te ter vendet laike me prirje myslymane si talebani , irani ,iraku etje do e ken te veshtir te emancipojn . prandaj islami duet te  ndrryshoj se si fe evjeterr ajo ne celul ka komandamente qe ndalojn zhvillimin ebotes modeerne .

 • Postime: 1364
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#38 ne: 16-07-2005, 14:09:23
prandaj islami duet te ndrryshoj se si fe evjeterr ajo ne celul ka komandamente qe ndalojn zhvillimin ebotes modeerne .

Përshembull?

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#39 ne: 16-07-2005, 14:31:25
a eke ven re se ne arabi saudite grat nuk lejoen de dalin nga shpia pa vello . ka burra muslyman qe nuk pranojn asetet e teknollogjis iquajn 'arram' ka dhe te tjera plot po ky mentalitet duet te ndrryshoj pa tjeterr. :tym

 • Postime: 1364
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#40 ne: 16-07-2005, 14:38:47
a eke ven re se ne arabi saudite grat nuk lejoen de dalin nga shpia pa vello . ka burra muslyman qe nuk pranojn asetet e teknollogjis iquajn 'arram' ka dhe te tjera plot po ky mentalitet duet te ndrryshoj pa tjeterr. :tym

Mundësisht tregonai komandamentet që po i quan ti si celula e fesë, e jo veprimet.

 • Postime: 1650
 • Karma: +2/-0

#41 ne: 17-07-2005, 10:20:06
Citim
a eke ven re se ne arabi saudite grat nuk lejoen de dalin nga shpia pa vello . ka burra muslyman qe nuk pranojn asetet e teknollogjis iquajn 'arram' ka dhe te tjera plot po ky mentalitet duet te ndrryshoj pa tjeterr.

Te gjitha rruget te cojne kunder Islamit e mre piktor?
Se kuptoj si kaluam tuj diskutu vellot e femrave ne Islam edhe jo grupin e te humburve te Illuminatit. Mentaliteti nuk eshte ceshtje mode por devotshmeri. Sic jane te vendosur Illuminatet te mbajne te gjalle legacine e Templareve ashtu edhe femra Islame mban te gjalle detyrimet fetare. Ne fakt nuk ke faj se eshte totalisht e qarte qe nje femer me shale perjasht eshte me e thjeshte per tu plasur ne krevat edhe me i referu kush e ban ligjin.
Ama kjo femer as ja ka haberin konceptit 'karakter' eshte thjeshte vegel pune per sexin mashkull.

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#42 ne: 19-07-2005, 14:17:51
po pse vall alkaeda ne emer te masoneris po iben ato atentatet .apo ne emer te allaut

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#43 ne: 19-07-2005, 23:47:30
po pse vall alkaeda ne emer te masoneris po iben ato atentatet .apo ne emer te allaut


ti ore njeri paske nevoje per disa leksione qe te mesosh se si te mos dalesh nga tema.
ca lidhje ka al qaeda me masonerine? e ka parasysh se per ca po flitet? qe te ta rikujtoj dhe nje here po flitet per iluminatin. apo sdi ca te thuash per ta dhe na derdellis tani ketu.
shko studio te mesosh se si nuk dilet nag tema.

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#44 ne: 21-07-2005, 13:18:42
falimnerit per su jgerimin por un po mundohem te them se si masoneria po mundohet de ndrryshoj islamin e prapambetur dhe ithtret e tij akupto po dy duhet meti sqaru mir gjonat .se s thith mir

 • Postime: 294
 • Karma: +0/-0

#45 ne: 12-09-2005, 15:51:39
IT ALL BEGINS AT YALE: SKULL & BONES
In 1823, Samuel Russell, a child of the Wall Street banking establishment, founded "Russell & Company" the largest opium smuggling operation in the world. Russell and Company was based in Connecticut, and in addition to Chinese tea and silk, specialized in acquiring opium in Turkey and smuggling it to China (16).

In 1830, Russell and Company bought out their primary competitor, the Perkins (Boston) syndicate and thus established Connecticut as the epi-center of the illegal opium trade. Because of the incredible wealth generated, and through his connections to Wall Street, Russell's company (and thus Connecticut) became an epicenter of illegal and secret political power (16).

The grandfather of President Franklin Delano Roosevelt, Warren Delano, Jr., served as Chief of Operations, at Russell and Company, and later became a partner (16).

In 1831, William Huntington Russell, half-brother to Samuel, left the United States and Yale college, to spend a year studying in Germany (17). Germany was in a fever, the epi-center of "new ideas" and a scientific revolution in psychology, philosophy, and educational reform. In the new Germany, children were being educated according to the "scientific method." They were taught what to think and how to think it, as well as total obedience to the state.

William Huntington Russell wanted to learn first hand, "The "Scientific Method" and the ideas and philosophy of Georg Wilhelm Friedrich Hegel. Hegel held the Chair in Philosophy at the University of Berlin from 1817 until his death in 1831.

In Germany, the scientific method, and the Hegelian dialectic were being applied to every aspect of human endeavor: through reason and the application of the scientific method, it was possible to create a pre-determined synthesis and thus the most desirable predetermined outcomes (1).

Russell was particularly impressed with the concept of "thesis versus anti-thesis" and Hegel's historical dialectic: the state is absolute, individuals are granted their freedoms based on their obedience to the state, controlled conflict, by an intellectual elite, can produce a pre-determined outcome.

Russell, being a child of the Wall Street banking elite, quickly realized the implications. Hegel's philosophy and the "Scientific Method" could be applied to banking: Through controlled conflict, it was possible to create a synthesis in the form of incredible financial wealth. Those engaged in this conflict would require financing.

Controlled conflict, when conducted in secret, would be good for business. Indeed, secrecy is mandated when the dialectic is applied to the creation of "opposing forces" who are to be manipulated into engaging in a "controlled conflict." Secrecy is also necessitated so that the opposing forces do not realize that the same banks are providing funds to both of those in conflict.

Of course, William Huntington Russell was not the first to realize the necessity of secrecy for the purposes of applying Hegel's dialectic to banking and commerce. Banking requires secrecy, particularly when it comes to laundering incredible sums of money acquired through criminal enterprise and the drug trade.

Long before he arrived in Germany, Russell had learned the value of secrecy. What he wanted was to learn first hand was the Hegelian scientific method. So, it is not surprising that after he enrolled at the University of Berlin, Russell became a member of a secret society which also incorporated Hegelian ideas.

Russell joined the secret order of "Skull and Bones" (17). The membership of the Berlin order of Skull and Bones came from the privileged class, the aristocracy, and the families of bankers and the moneyed elite. Russell fit fight in and formed a warm and close relationship with many of its members.

When it came time for his to return to America and Yale college, Russell sought and obtained permission to form an American chapter of the secret German Society of Skull and Bones: chapter 322, The Brotherhood of Death (17,18).

Russell returned to the United States and Yale College in 1832. Russell, along with his very close friend, Alphonso Taft (the father of William Howard Taft who became President of the U.S. and then Chief Justice of the Supreme Court), and 13 other children of the Wall Street elite, established and became the founding members of "The Order of Scull and Bones," later changed to "The Order of Skull and Bones."

The Order of Skull and Bones was to be a super secret society for the elite children of the Anglo-American Wall Street banking establishment (17,18). Its purpose: To generate incredible wealth and power for its members.

Presumably, the Order of Skull and Bones exists only at Yale. As detailed in Antony C. Sutton's superbly researched 1986 text, America's Secret Establishment (17):

"Those on the inside know it as The Order. Others have known it for more than 150 years as Chapter 322 of a German secret society. More formally, for legal purposes, The Order was incorporated as The Russell Trust in 1856. It was also once known as the 'Brotherhood of Death.'Those who make light of it, or want to make fun of it, call it 'Skull & Bones', or just plain 'Bones'."
The Order of Skull and Bones, however, is certainly not a college fraternity fun-house. Rather, the purpose of Skull and Bones is the application of skull duggery, piracy, and the scientific method to the creation of power, wealth, and the inducement of controlled conflict between opposing individuals, businesses, and states.

The Order of Skull and Bones is also geared to promote the mutual success of its members in the post-collegiate world. Hence, only those of the incoming senior class become members (17,18) and membership is retained for life.

Each year fifteen juniors are selected by the graduating seniors to be initiated into next year's group. New members are reportedly given a large sum of money, and a clock—the significance of which is to remind them that the Order of Skull and Bones is timeless.

As detailed by Antony Sutton (17) it is the "timeless" nature of this secret brotherhood which provides it with continuity and thus the capacity to build up both vertical and horizontal "chains of influence." These multi-generational chains of influence ensure the success of its members in their varied schemes, be it drug smuggling or the creation and financing of controlled conflict for the purposes of acquiring power and incredible wealth.

Prescott Bush, George H.W. Bush, and his son, George W. Bush, are alumni of Yale and members of Skull and Bones (17,19).

THE BROTHERHOOD OF DEATH

 • Postime: 294
 • Karma: +0/-0

#46 ne: 12-09-2005, 15:52:41
NEW WORLD ORDER: CIVIL WAR & THE MONEYED ELITE
Although, most certainly, the founding of colleges and universities is to be commended in the most laudatory of terms, not all "Bonesmen" were interested in improving the lot of mankind. Education would be a form of thought control and mankind would serve only one purpose: to engage in controlled conflict, to help create a New World Order, and to thus make the Bonesmen and their banker and business friends very powerful and very rich.

The American civil war offered the Bonesmen and their associates in banking, the first opportunity, in America, to fund controlled conflict. The resulting "synthesis" would include the erosion of democracy at the local level ("states rights"), the elimination of state-chartered "Free Banking" and the establishment of centralized "national" banking and thus the establishment of a few private "national" banks that could be owned and controlled by a handful of families.

From the outset of the American civil war, these private national banks (as well as the "Free" banks), loaned money to both the Union and the Confederacy (20). Many of these bankers also funded and equipped "bushwakers," "death squads," and private militias whose specialties included the torture and assassination of Union or Confederate sympathizers. Neighbors were sometimes "slain before the eyes of their wives and children," some were killed for "fun" (21). Not uncommonly these "death squads" would * "off neighbors one by one," ambushing and assassinating suspected enemies, and spreading terror. Every man, armed or unarmed, was fair game. Men were shot down in their fields, on their doorsteps, while on the road. Men taken captive were scalped, beheaded, castrated, and mutilated. Crops, homes and entire towns were burned (21).

The owners of these banks, these merchants of death, essentially funded the war and the many competing death squads in order to reap the incredible, staggering profits. Indeed, by the end of the war, over $6.6 billion dollars in direct costs (that is, in 1860s dollars) had been consumed by the civil war and the government of the Union and Confederacy (20).

War and terror were good business. The merchants of deathmade incredible fortunes. In 1863, Abraham Lincoln identified this moneyed elite, as the enemies of mankind and the enemies of the United States of America:

"The money powers prey upon the nation in times of peace and conspire against it in times of adversity. It is more despotic than a monarchy, more insolent than autocracy, more selfish than bureaucracy. It denounces, as public enemies, all who question its methods or throw Light upon its crimes. I have two great enemies, the Southern Army in front of me and the bankers in the rear. Of the two, the one at my rear is my greatest foe... corporations have been enthroned, and an era of corruption in high places will follow, and the money power of the country will endeavor to prolong its reign by working upon the prejudices of the people until the wealth is aggregated in the hands of a few, and the Republic is destroyed." —Abraham Lincoln
Thomas Jefferson was of the same opinion: "I sincerely believe that banking institutions are more dangerous to our liberties than standing armies. Already they have raised up a money aristocracy that has set the government at defiance. The issuing power should be taken from the banks and restored to the people to whom it properly belongs."

In 1863, after a failed attempt to bring the banks under centralized government control, President Lincoln and Congress took the advice of his Secretary of the Treasury and the northern banking establishment, and created a national banking system and a uniform national currency to be issued only by "national banks" (20).

The National Banking Act of 1863 and a subsequent law passed in 1865 (which levied a 10-percent tax on State banks) put the free banks out of existence. The control of the national banks was put squarely into the hands of the members of the order of Skull and Bones (20).

It wasn't just banking but money which was put under the control of a handful of individuals. National Bank Notes were printed by private bank note companies under contract to the Federal government.

The Guaranty Trust Company was one of the national bankswhich emerged during the war between the states. The Guaranty Trust Company, established in 1864, was controlled almost entirely by families whose sons were, or would soon become, members of Skull and Bones: Vanderbilt, Whitney, and Harriman (17,22).

 • Postime: 294
 • Karma: +0/-0

#47 ne: 15-09-2005, 11:41:50
un nuk jam kunderr islamit ore. por esht nje fe jo progresiste dhe i ka zhytur vendet arabe ne prapambetje nese myslymanet nuk e liberalizojn vet doktrrinen e tyre te ter vendet laike me prirje myslymane si talebani , irani ,iraku etje do e ken te veshtir te emancipojn . prandaj islami duet te ndrryshoj se si fe evjeterr ajo ne celul ka komandamente qe ndalojn zhvillimin ebotes modeerne .
I dashur, un jam ateist, por ti ke bere 1 gafe disi te madhe:
1- Islami eshte 1 fe maskiliste (opinioni im personal)

2- Ne lidhje me burka -shamite e grave muslimane- e verteta eshte se ben pjese ne veshjen tipike te arabeve si 1 veshje tradizionale qe nuk ka ldhje me fene por qe eshte pervetesuar nga feja me vone si 1 simbol i pastertise se femres. (personalisht e konsideroj qesharake)
 ATA  qe kan  studjuar pak duhet ta din mire qe popujt arabe ishin nomade te shkretetirave e qe verdalloseshin ne egjipt, gadishullin arabik etj ashtu si romet sot. Nuk kishin 1 ngulim ose shtepi, kishin vetem 1 çader x te fjetur dhe studjuesit thone se veshjet me çallma, shamira ne koke  etj si tek burrat ashtu edhe tek grate perdoreshin  vetem dhe thjesht per tu mbrojtur nga stuhite e reres ne shkretetire.
 

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#48 ne: 15-09-2005, 12:13:55
mundohun ti perktheni shkrimet ne shqip.

#49 ne: 25-03-2006, 04:52:05
Tiras....Masoneria nu është shoqate....e dyta te gjithë presidentet e amerikes janë mason dhe as qe diskutohet qe pa qenë mason mund të bëhesh i pari i atij vendi i vetmi qe s'ka qenë është kenedy..


Atehere Kenedy qenka vrare vetem per kete shkak,se nuk ka qene Mason?A eshte kjo nje prove?

Temat e fundit