×

Integrimi ne BE, asnje sinjal per Ballkanin para 2020!

Integrimi ne BE, asnje sinjal per Ballkanin para 2020!

· 2 · 355

  • Postime: 18285
  • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
ne: 24-05-2010, 17:09:45
Zbardhet drafti i Samitit te Sarajeves per ceshtjen e integrimit te vendeve te Ballkanit, ku sipas mediave nderkombetare anetaresimi ne BE i vendeve te rajonit nuk do te jete para vitit 2020.

Ne samitin e 2 qershorit, Ministrat e Puneve te Jashtme te vendeve te BE-se nuk do te mund t'i ofrojne vendeve te rajonit asnje premtim konkret apo date per integrimin e e Ballkanit ne BE.

Ka qene pikerisht e perditshmja kroate "Jutarnji List", qe ka arritur te zoteroje dokumentin e deklarates finale.

Nderkohe mesohet se vendet e BE-se do te kerkojne qe anetaresimi i rajonit te mos behet ne menyren e deritanishme, per shkak te konflikteve mes Kroacise dhe Sllovenise, apo Maqedonise me Greqine (vend ky anetar i BE-se), te cilat mund te sjellin bllokimin e integrimit te njera-tjetres. BE do te perpiqet qe vendet fqinje, te mos kene mundesi te shfrytezimit te vetos.


  • Postime: 227
babjusi
#1 ne: 24-05-2010, 19:52:46
As nga 2222 nuk ka ber tu realizuar ajo.
 

Integrimi i sistemeve robotike

Nisur nga Zalo BiçakuRubrika Shkenca

Postimi i fundit 27-05-2020, 15:42:18
nga Zalo Biçaku
Integrimi ndërshqiptar, punë e Sizifit!

Nisur nga ShejRubrika Bashkimi Kombëtar

Postimi i fundit 10-02-2010, 22:19:42
nga ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
Integrimi i search engine brenda faqes html

Nisur nga kasperinaRubrika CMS | Skripte | Templates

Postimi i fundit 05-03-2008, 21:22:39
nga php
Shqiperia, Kosova, Evropa dhe integrimi

Nisur nga BerniRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 26-01-2008, 15:21:57
nga Rust
Integrimi Europian dhe Internacionalja Komuniste

Nisur nga xheedlRubrika Bota

Postimi i fundit 07-06-2006, 09:03:00
nga xheedl