×

Irani pranon se rrëzoi pa qëllim aeroplanin ukrainas

Irani pranon se rrëzoi pa qëllim aeroplanin ukrainas

· 3 · 155

  • Postime: 304
Alban
ne: 11-01-2020, 12:08:09
Në një deklaratë televizive, qeveria e Iranit ka pranuar se rrëzoi pa qëllim aeroplanin ukrainas, pasi shënjestrën e ngatërroi me një fluturake armike.

Zyrtarët thanë që aeroplani ‘ka marrë pozicion fluturues dhe lartësinë e një objektivi armik’ derisa po i afrohej bazës së Gardës Revolucionare të Iranit dhe ushtarët nuk e konsideruan si një aeroplan udhëtarësh, transmeton Telegrafi.

  • Postime: 7049
  • Gjinia: Femer
erlehta
#1 ne: 11-01-2020, 17:29:31
Ky është tmerr.

  • Postime: 1752
  • Gjinia: Femer
Parloté
#2 ne: 11-01-2020, 20:12:59
Si është ajo shprehja: kur njeriu don arsye për të të varë, e gjen edhe mes rreshtave të një poezie dashurie.

Kjo është ç’njerëzore!
 

Irani: Tërmetet? Për faj të grave provokuese

Nisur nga h75Rubrika Mix

Postimi i fundit 21-04-2010, 23:28:32
nga ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
Irani ne prag te luftes civile

Nisur nga M A XRubrika Bota

Postimi i fundit 28-12-2009, 23:11:18
nga M A X
Irani, Bush: Rrezik per luften e trete boterore !

Nisur nga BerniRubrika Bota

Postimi i fundit 24-10-2007, 13:07:10
nga Zeri Im
Irani, Izraeli së shpejti do të “shkatërrohet”

Nisur nga BerniRubrika Bota

Postimi i fundit 30-09-2007, 08:59:11
nga Syrgjyn
irani vs israel

Nisur nga buckiRubrika Bota

Postimi i fundit 09-08-2007, 21:30:04
nga Zeri Im