Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Gjumashi
« ne: 05-03-2020, 20:53:03 »

Dikush do te bashkohet e dikush do te ndaje vendin e tije për dy rreshta ne histori
Postuar nga: Shej
« ne: 27-02-2020, 16:55:57 »

nuk besoj se do ndodhe mgjate te shohim.
Postuar nga: Alban
« ne: 13-02-2020, 14:40:58 »

 

Me ndryshimet e reja politike dhe sociale ne Mbreterine e bashkuar te Britanise madhe, jo vetem Skocia mund te vendose per te qene shtet i pavarur, por edhe Irlanda e Veriut mund te vendose te shkeputet dhe te bashkohet me pjesen tjeter te ishullit, Republiken e Irlandes duke realizuar endrren e vjeter per bashkimin e popullit irlandez ne nje shtet. Nacionalistet angleze fituan brexitin por me sa duket po shkaterrojne Britanine e bashkuar.