×
Hyrja
Profili

Irlanda e bashkuar

Irlanda e bashkuar

· 3 · 408

  • Postime: 304
Alban
ne: 13-02-2020, 14:40:58
 

Me ndryshimet e reja politike dhe sociale ne Mbreterine e bashkuar te Britanise madhe, jo vetem Skocia mund te vendose per te qene shtet i pavarur, por edhe Irlanda e Veriut mund te vendose te shkeputet dhe te bashkohet me pjesen tjeter te ishullit, Republiken e Irlandes duke realizuar endrren e vjeter per bashkimin e popullit irlandez ne nje shtet. Nacionalistet angleze fituan brexitin por me sa duket po shkaterrojne Britanine e bashkuar.

  • Postime: 12348
  • Gjinia: Femer
Shej
#1 ne: 27-02-2020, 16:55:57
nuk besoj se do ndodhe mgjate te shohim.

  • Postime: 3258
  • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#2 ne: 05-03-2020, 20:53:03
Dikush do te bashkohet e dikush do te ndaje vendin e tije për dy rreshta ne histori

Temat e fundit