Irlanda e bashkuar - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Irlanda e bashkuar

Irlanda e bashkuar

· 3 · 948

  • Postime: 336
  • Karma: +0/-0

ne: 13-02-2020, 14:40:58
 

Me ndryshimet e reja politike dhe sociale ne Mbreterine e bashkuar te Britanise madhe, jo vetem Skocia mund te vendose per te qene shtet i pavarur, por edhe Irlanda e Veriut mund te vendose te shkeputet dhe te bashkohet me pjesen tjeter te ishullit, Republiken e Irlandes duke realizuar endrren e vjeter per bashkimin e popullit irlandez ne nje shtet. Nacionalistet angleze fituan brexitin por me sa duket po shkaterrojne Britanine e bashkuar.

  • Postime: 12286
  • Karma: +336/-221
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 27-02-2020, 16:55:57
nuk besoj se do ndodhe mgjate te shohim.

  • Postime: 3239
  • Karma: +12/-1
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 05-03-2020, 20:53:03
Dikush do te bashkohet e dikush do te ndaje vendin e tije për dy rreshta ne histori

Temat e fundit