×

Kim Yo-jong liderja e re e Korese se Veriut

Kim Yo-jong liderja e re e Korese se Veriut

· 2 · 211

  • Postime: 21081
InfoZ
ne: 16-06-2020, 18:06:14
 

Sic po duket keto dite, pas zhurmes se madhe rreth fatit te diktatorit te Korese komunisten, Kim Jong-un, eshte motra e tij Kim Yo-jong e cila ka marre frenat e pushtetit. Gjendja ne gadishullin korean eshte acaruar dukshem pas deklaratave kercenuese dhe te ashpra te diktatores se re, e cila ka dhene urdher qe te shkaterrohet ndertesa e bisedimeve ne kufirin mes dy Koreve, qe sherbente dhe simbol paqeje dhe pajtimi, nje veprim ky qe tregon se shteti ultra-komunist i Korese Veriore nuk e ka aspak ndermend te qetesoje situaten apo te beje te mundur pajtimin dhe afrimin mes dy shteteve koreane.

  • Postime: 21081
InfoZ
#1 ne: 16-06-2020, 18:07:35
 

Berberët e Afrikës së Veriut

Nisur nga M A XRubrika Gjeografia e Shteteve

Postimi i fundit 12-11-2019, 22:33:50
nga M A X
Video Pergjimet e dala per BDI dhe VMRO-se ne Maqedonin e Veriut.

Nisur nga GjumashiRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 07-06-2019, 18:54:30
nga Alban
Parku erotik i Korese jugore

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 08-04-2019, 05:44:59
nga erlehta
Artistet e Juaj te preferuar te veriut

Nisur nga gruuveRubrika Muzikë Shqip

Postimi i fundit 04-06-2012, 16:33:43
nga gruuve
Vdes Kim Jong-il i Koresë së Veriut

Nisur nga M A XRubrika Bota

Postimi i fundit 29-04-2020, 19:59:44
nga erlehta