×

Post reply

Emri:
Email:
Titulli:
Ikona e mesazhit:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

shtyp alt+s per te postuar ose alt+p per ta kontrolluar


Permbledhje

Postuar nga: InfoZ
« ne: 16-06-2020, 18:07:35 »

Postuar nga: InfoZ
« ne: 16-06-2020, 18:06:14 »

 

Sic po duket keto dite, pas zhurmes se madhe rreth fatit te diktatorit te Korese komunisten, Kim Jong-un, eshte motra e tij Kim Yo-jong e cila ka marre frenat e pushtetit. Gjendja ne gadishullin korean eshte acaruar dukshem pas deklaratave kercenuese dhe te ashpra te diktatores se re, e cila ka dhene urdher qe te shkaterrohet ndertesa e bisedimeve ne kufirin mes dy Koreve, qe sherbente dhe simbol paqeje dhe pajtimi, nje veprim ky qe tregon se shteti ultra-komunist i Korese Veriore nuk e ka aspak ndermend te qetesoje situaten apo te beje te mundur pajtimin dhe afrimin mes dy shteteve koreane.