Kim Yo-jong liderja e re e Korese se Veriut - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kim Yo-jong liderja e re e Korese se Veriut

Kim Yo-jong liderja e re e Korese se Veriut

· 2 · 1135

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 16-06-2020, 18:06:14
 

Sic po duket keto dite, pas zhurmes se madhe rreth fatit te diktatorit te Korese komunisten, Kim Jong-un, eshte motra e tij Kim Yo-jong e cila ka marre frenat e pushtetit. Gjendja ne gadishullin korean eshte acaruar dukshem pas deklaratave kercenuese dhe te ashpra te diktatores se re, e cila ka dhene urdher qe te shkaterrohet ndertesa e bisedimeve ne kufirin mes dy Koreve, qe sherbente dhe simbol paqeje dhe pajtimi, nje veprim ky qe tregon se shteti ultra-komunist i Korese Veriore nuk e ka aspak ndermend te qetesoje situaten apo te beje te mundur pajtimin dhe afrimin mes dy shteteve koreane.

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 16-06-2020, 18:07:35

Temat e fundit