×

Lufta Iran-USA eshte bere e pashmangshme

Lufta Iran-USA eshte bere e pashmangshme

· 5 · 47

  • Postime: 23162
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 08-01-2020, 08:04:02
 

Para rreth nje jave amerikanet vrasin ne nje sulm ajror gjeneralin e famshem iranian Qasem Soleimani. Para disa oresh Irani ndermerr nje sulm hakmarres me rraketa ndaj dy bazave amerikane ne Irak. Qe pergjigja amerikane pritet ne cdo moment eshte e sigurte, pyetja eshte se deri ku do te shkoje kjo kunderpergjigje. Oret dhe ditet ne vazhdim do ta tregojne.

  • Postime: 577
  • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#1 ne: 08-01-2020, 12:20:27
 

Të paktën dy baza ajrore që strehojnë trupat amerikane në Irak janë goditur nga 35 raketa balistike. Lajmi konfirmohet nga Departamenti i Mbrojtjes të SHBA.

Televizioni shtetëror iranian thotë se sulmi është si një hakmarrje, pasi komandanti i lartë i vendit Qasem Soleimani u vra në një sulm me dron në Bagdad, me urdhër të presidentit amerikan Donald Trump.

Pentagoni thotë se dy bazaat e sumuara ishin në Irbil dhe në Al-Asad. Tgcom shkruan se deri me tani raportohet për 80 viktima si dhe mbi 200 të plagosur, ndërsa thuhet se nuk janë nga radhët e ushtrisë amerikane.

  • Postime: 23162
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 09-01-2020, 08:56:43
Cuditerisht amerikanet u treguan shume te terhequr dhe jo konfliktuale. Te pakten per momentin.

  • Postime: 299
Alban
#3 ne: 09-01-2020, 15:16:05
Mendoj se eshte loje e amerikaneve. Kane per te sulmuar kur Irani mos ta prese!

  • Postime: 6909
  • Gjinia: Femer
erlehta
#4 ne: 12-01-2020, 07:42:30
Firmat e prodhimit të armëve, janë të vetmet përfitues të këtij konflikti.
 

Rinis "Lufta e Yjeve"

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 20-05-2005, 10:41:26
nga M A X
Lufta kundër terrorizmit global dhe reforma në OKB

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 16-09-2005, 12:13:55
nga Berni
SHBA-Rusi, Lufta e Ftohtë për Polin e Veriut !

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 22-07-2008, 11:41:20
nga Berni
Shperthen lufta Rusi-Gjeorgji per Osetine Jugore

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 14-08-2008, 22:20:29
nga SteriOtipi B
Nga Lufta e Ftohtë në paqen e ftohtë

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 11-02-2010, 11:34:04
nga M A X