×

Lufta Iran-USA eshte bere e pashmangshme

Lufta Iran-USA eshte bere e pashmangshme

· 5 · 225

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 08-01-2020, 08:04:02
 

Para rreth nje jave amerikanet vrasin ne nje sulm ajror gjeneralin e famshem iranian Qasem Soleimani. Para disa oresh Irani ndermerr nje sulm hakmarres me rraketa ndaj dy bazave amerikane ne Irak. Qe pergjigja amerikane pritet ne cdo moment eshte e sigurte, pyetja eshte se deri ku do te shkoje kjo kunderpergjigje. Oret dhe ditet ne vazhdim do ta tregojne.

  • Postime: 609
  • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#1 ne: 08-01-2020, 12:20:27
 

Të paktën dy baza ajrore që strehojnë trupat amerikane në Irak janë goditur nga 35 raketa balistike. Lajmi konfirmohet nga Departamenti i Mbrojtjes të SHBA.

Televizioni shtetëror iranian thotë se sulmi është si një hakmarrje, pasi komandanti i lartë i vendit Qasem Soleimani u vra në një sulm me dron në Bagdad, me urdhër të presidentit amerikan Donald Trump.

Pentagoni thotë se dy bazaat e sumuara ishin në Irbil dhe në Al-Asad. Tgcom shkruan se deri me tani raportohet për 80 viktima si dhe mbi 200 të plagosur, ndërsa thuhet se nuk janë nga radhët e ushtrisë amerikane.

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 09-01-2020, 08:56:43
Cuditerisht amerikanet u treguan shume te terhequr dhe jo konfliktuale. Te pakten per momentin.

  • Postime: 304
Alban
#3 ne: 09-01-2020, 15:16:05
Mendoj se eshte loje e amerikaneve. Kane per te sulmuar kur Irani mos ta prese!

  • Postime: 7055
  • Gjinia: Femer
erlehta
#4 ne: 12-01-2020, 07:42:30
Firmat e prodhimit të armëve, janë të vetmet përfitues të këtij konflikti.
 

Lufta për ‘Duty Free’ u kthye në test lakmues për klimën e investimeve të huaja

Nisur nga M A XRubrika Leku

Postimi i fundit 06-05-2020, 22:30:03
nga M A X
Lufta e nuseve ne TV Klan

Nisur nga InfoZRubrika Televizion

Postimi i fundit 03-03-2020, 19:32:58
nga InfoZ
A është e afërt lufta SHBA-Iran?

Nisur nga M A XRubrika Bota

Postimi i fundit 10-08-2019, 03:28:17
nga SteriOtipi B
Lufta e ftohtë aziatike

Nisur nga erlehtaRubrika Bota

Postimi i fundit 31-01-2013, 17:27:53
nga ciarli
Lufta e re e klasave në referencat shkencore

Nisur nga erlehtaRubrika Historia Shqiptare

Postimi i fundit 11-05-2012, 23:30:44
nga erlehta