Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: erlehta
« ne: 12-01-2020, 07:42:30 »

Firmat e prodhimit të armëve, janë të vetmet përfitues të këtij konflikti.
Postuar nga: Alban
« ne: 09-01-2020, 15:16:05 »

Mendoj se eshte loje e amerikaneve. Kane per te sulmuar kur Irani mos ta prese!
Postuar nga: M A X
« ne: 09-01-2020, 08:56:43 »

Cuditerisht amerikanet u treguan shume te terhequr dhe jo konfliktuale. Te pakten per momentin.
Postuar nga: Ωμέγα
« ne: 08-01-2020, 12:20:27 »

 

Të paktën dy baza ajrore që strehojnë trupat amerikane në Irak janë goditur nga 35 raketa balistike. Lajmi konfirmohet nga Departamenti i Mbrojtjes të SHBA.

Televizioni shtetëror iranian thotë se sulmi është si një hakmarrje, pasi komandanti i lartë i vendit Qasem Soleimani u vra në një sulm me dron në Bagdad, me urdhër të presidentit amerikan Donald Trump.

Pentagoni thotë se dy bazaat e sumuara ishin në Irbil dhe në Al-Asad. Tgcom shkruan se deri me tani raportohet për 80 viktima si dhe mbi 200 të plagosur, ndërsa thuhet se nuk janë nga radhët e ushtrisë amerikane.
Postuar nga: M A X
« ne: 08-01-2020, 08:04:02 »

 

Para rreth nje jave amerikanet vrasin ne nje sulm ajror gjeneralin e famshem iranian Qasem Soleimani. Para disa oresh Irani ndermerr nje sulm hakmarres me rraketa ndaj dy bazave amerikane ne Irak. Qe pergjigja amerikane pritet ne cdo moment eshte e sigurte, pyetja eshte se deri ku do te shkoje kjo kunderpergjigje. Oret dhe ditet ne vazhdim do ta tregojne.