Lufta Iran-USA eshte bere e pashmangshme - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Lufta Iran-USA eshte bere e pashmangshme

Lufta Iran-USA eshte bere e pashmangshme

· 5 · 894

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 08-01-2020, 08:04:02
 

Para rreth nje jave amerikanet vrasin ne nje sulm ajror gjeneralin e famshem iranian Qasem Soleimani. Para disa oresh Irani ndermerr nje sulm hakmarres me rraketa ndaj dy bazave amerikane ne Irak. Qe pergjigja amerikane pritet ne cdo moment eshte e sigurte, pyetja eshte se deri ku do te shkoje kjo kunderpergjigje. Oret dhe ditet ne vazhdim do ta tregojne.

 • Postime: 728
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 08-01-2020, 12:20:27
 

Të paktën dy baza ajrore që strehojnë trupat amerikane në Irak janë goditur nga 35 raketa balistike. Lajmi konfirmohet nga Departamenti i Mbrojtjes të SHBA.

Televizioni shtetëror iranian thotë se sulmi është si një hakmarrje, pasi komandanti i lartë i vendit Qasem Soleimani u vra në një sulm me dron në Bagdad, me urdhër të presidentit amerikan Donald Trump.

Pentagoni thotë se dy bazaat e sumuara ishin në Irbil dhe në Al-Asad. Tgcom shkruan se deri me tani raportohet për 80 viktima si dhe mbi 200 të plagosur, ndërsa thuhet se nuk janë nga radhët e ushtrisë amerikane.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 09-01-2020, 08:56:43
Cuditerisht amerikanet u treguan shume te terhequr dhe jo konfliktuale. Te pakten per momentin.

 • Postime: 336
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 09-01-2020, 15:16:05
Mendoj se eshte loje e amerikaneve. Kane per te sulmuar kur Irani mos ta prese!

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 12-01-2020, 07:42:30
Firmat e prodhimit të armëve, janë të vetmet përfitues të këtij konflikti.

Temat e fundit