Suedia legalizon homoseksualet - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Suedia legalizon homoseksualet

Suedia legalizon homoseksualet

· 3 · 988

  • Postime: 910
  • Karma: +9/-4
  • Gjinia: Mashkull

ne: 04-04-2009, 18:00:36
Ky ligj i cili po perhapet ne te gjithe Europen, perfshiu edhe Suedine. Qe tani e tutje, lesbiket, gay-t, biseksualet, dhe travestite, kane te drejte te martohen mes tyre dhe te adoptojne femije. 

Ne Suedi ka bere buje puthja qe ministrja suedeze Mona Sahlin i ka dhene ne buze kryetares se shoqates Ulrika Westerlund, me rastin e legalizimit.


Mona Sahlin, kryetarja e Partise Socialdemokrate dhe njekohesisht ministre ne qeverine aktuale. Ajo eshte numri 2 ne politiken suedeze.

Ulrika Westerlund, kryetarja e shoqates RFSL (gay, lesbike, biseksuale, travesti)

  • Postime: 12343
  • Karma: +336/-221
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 04-04-2009, 18:55:18
Kisha 1 pyetje une per ty mos jeton gje ne Suedi ti perroi??

  • Postime: 18277
  • Karma: +727/-523
  • Gjinia: Femer

#2 ne: 10-04-2009, 14:41:47
Po..

Aman keto tema qe sjell ti.. :D

Edhe pse e legalizuan??!!..U bo nami apo??!...Hajt o Perrua se edhe ata duhet te jetojne sikur cdo njeri tjeter...jeta e tyre pune e tyre....

Temat e fundit