Të gjithë presidentët e SHBA-së kushërinj të mbretit John Lackland - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Të gjithë presidentët e SHBA-së kushërinj të mbretit John Lackland

Të gjithë presidentët e SHBA-së kushërinj të mbretit John Lackland

· 1 · 359

  • Postime: 27109
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 04-08-2010, 00:10:54
Të gjithë presidentët e SHBA-së, pos njërit, janë kushërinj të mbretit anglez John Lackland, kurse këtë të dhënë interesante e zbuluar vajza 12 – vjeçe nga SHBA-ja, e cila ka studiuar emrat dhe pemët gjenealogjike.Historianët deri tash kanë arritur që me mbretin Lackland t’i lidhin vetëm 22 presidentë.

“Të gjithë presidentët, pos njërit, janë pasardhës të John Lacklandit” deklaroi Bridge Any d’Avignon nga SHBA-ja medieve lokale.

Në përfundim të tillë ajo ka arritur duke studiuar mbi gjysmë milioni emra. E ka filluar me George Washingtonin, kurse pa kësaj ka vazhduar me studimin e pemëve gjenealogjike si nga ana mashkullore, ashtu edhe ajo femërore të asaj familjeje.“Mildred Reid është gjyshja e parë e George Washingtonit dhe brezi i 10-të stërgjyshor i Barack Obamës”, deklaroi vajza 12-vjeçe.

Para zbulimit të saj, historianët kishin arritur t’i lidhnin vetëm 22 pemë gjenealogjike të presidentëve amerikanë dhe për këtë arsye babai i saj është shumë krenar që ajo me zbulimin e saj ka arritur t’i tejkalojë disa nga historianët më të mirë në botë. Koha Ditore

Temat e fundit