Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 07-11-2020, 18:02:32 »

 
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 07-11-2020, 16:58:55 »

Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 06-11-2020, 04:02:49 »

Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 06-11-2020, 04:01:40 »

Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 06-11-2020, 03:59:43 »

Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 05-11-2020, 19:06:45 »

Duke numeruar votat ne Nevada🤣
 


Qe Ta kuptosh problemin qe po ndodh...;)
Postuar nga: M A X
« ne: 05-11-2020, 14:02:00 »

Duke numeruar votat ne Nevada🤣
 
Postuar nga: M A X
« ne: 04-11-2020, 22:57:11 »

 
Postuar nga: M A X
« ne: 04-11-2020, 20:22:49 »

It's looking interesting :D Trump is screwed 😏
 
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 04-11-2020, 16:52:30 »

Mos ja qr muhabetit tani. A thua se ushqehesh vetem me lajmet e Fox News apo Breitbart.
Amerika ne keto kater vitet e Trumpit nga ana ekonomike perfitoi nga ngritja qe filloi dhe nisi Obama.
Per te gjitha te tjerat Trump eshte presidenti me i keq qe ka pas Amerika te pakten ne 100 vitet e fundit. Njeri me sharlatan, egoist, pafytyre, mashtrues etj etj etiketime negative qe i meriton plotesisht, ai vend veshtire se ka pas ndonjehere per president.
Trump eshte presidenti qe konservatorizmin dhe GOP vete i ka perdhunuar ne ate fare pike sa edhe marksistet qe sundojne rendom universitetet amerikane duken sot burra te mire.
Trump eshte ai qe gjithe ato arritje te diplomacise amerikane ne bote keto 70 vitet e fundit i shkaterroi per kater vjet. Eshte ai qe do te behet shok me Kim Jongat e si kurve pas Putinit dhe nga ana tjeter sulmon miqte dhe aleatet me te cilat Amerika ndan te njejten kulture e te njejtat vlera.
Trump eshte ai qe sot e ka bere demokracine ne Amerike te duket si ajo e Albanistanit, apo e cdo vendi tjeter te botes se trete, ku procesi zgjedhor dhe zgjedhjet vete sulmohen, kontestohen e vihen ne dyshim.
Shkurt: Trump eshte turpi i te djathtes amerikane, qyteterimit perendimor dhe vete demokracise. Do te ishte fatkeqsi me pasoja shume te renda sikur ai te rizgjidhej perseri.
Mos me thuaj mua per ndryshimin e ekonomise në kohen e Obames e Trump. Ne kohen e obames nuk gjeje pune as si arketar në market dhe njerezia u dembelosen nga assistenca sociale qe jepte ai. Politiken e jashtme Amerikane e shkaterroi fare dhe e beri Te dobet .
Tani cdo lloj biznesi ka tabela ku njofton qe ka vende te hapura per pune dhe pa punesia ra ndjeshem. Edhe në kohen e Covid ekonomia eshte great dhe njerezit nuk po e ndjejne nga ana monetare .
Politika amerikane eshte strong në lidhje me jashte. Taksat jane ulur. Ah Po Trump Po prish nje sistem te kalbur dhe i duhet edhe ky mandat qe Ta mbaroje ate qe ka nisur.
MAGA