Veton Surroi, politikani me i pasur i Kosoves - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Veton Surroi, politikani me i pasur i Kosoves

  Veton Surroi, politikani me i pasur i Kosoves

  · 1 · 3192

  • Postime: 19
  • Karma: +0/-0

  ne: 16-09-2004, 16:23:27
  Veton Surroi, politikani me i pasur i Kosoves 
  marre nga "Korrieri"
  Lideri i nismes qytetare "Ora" dhe pronari i kompanise mediatike "Koha" rezulton te jete politikani me pasurine me te madhe ne Kosove. Surroi ka deklaruar se zoteron rreth 40 milione euro. Kryeministri Rexhepi ka pasuri vetem 200 mije euro, ndersa Presidenti Rugova rreth 400 mije euro

  Politikani me i pasur ne Kosove, i paraqitur ne zgjedhjet parlamentare te tetorit te ardhshem, eshte botuesi privat, Veton Surroi, lider i nismes qytetare "Ora" dhe pronar i kompanise mediatike "Koha". Organizatoret e zgjedhjeve ne Kosove, duke iu referuar paraqitjeve te parashtruara ne misionin e OSBE-se, deklaruan se Surroi posedon nje prone me vlere prej 40 milione euro. Pas tij eshte kryetari i Aleances per Ardhmerine e Kosoves, Ramush Haradinaj, me prone te vleresuar prej 2,2 milione eurosh, ndersa i treti ne liste me 1 milion euro eshte Bujar Bukoshi, politikan i njohur ne opinion si kryetar i qeverise se meparshme te shqiptareve te Kosoves ne mergim. Aktualisht, Bukoshi eshte kryetar i Partise se Re te Kosoves. Me pasuri me te vogel se nje milion dollare pasojne kryetari i Kuvendit Nexhat Daci, i cili posedon 466 mije euro, Presidenti Ibrahim Rugova me 403 mije, kryetari i Partise Demokratike te Kosoves, Hashim Thaci me 372 mije dhe Kryeministri Bajram Rexhepi me prone prej 200 mije euro.

  Ramush Haradinaj
  Kryetari i Aleances per Ardhmerine e Kosoves

  Te ardhurat nga pagat vjetore

  Rreth 10.000 euro, nga Parlamenti i Kosoves

  Rreth 5.000 euro, bashkeshortja nga Radio Televizioni i Kosoves

  Rreth 10.000 euro, nga partia (AAK)

  Te ardhurat vjetore nga biznesi

  20.000 euro, personale

  5.000 euro, nga bashkeshortja

  Te ardhura te tjera

  3.000 euro, qera nga shtepia, ne Kombinat te Tiranes

  Para kesh deri me 29 qershor 2004

  11.000 euro

  7.000 franga zvicerane ne nje banke ne Zvicer

  17.000 franga zvicerane, akumulim personal dhe nvaliditeti, ne te njejten banke, Zvicer

  Llogari bankare deri me 1 janar 2004

  460 euro

  Llogari bankare deri me 29 qershor 2004

  32 euro

  Pasuria e patundshme

  700.000 euro, shtepi rezidence 1.200 m2, Prishtine

  150.000 euro, shtepi familjare

  Rreth 1.000.000 euro, toke familjare, rreth 36 hektare

  Prone tjeter (metale te cmuara dhe makine)

  10.000 euro, ore, unaza, medalje ari

  150.000 euro, "Mercedes" i blinduar

  Rreth 200.000 euro, Automjetet total + xhip+ Subaru

  Veton Surroi
  Drejtues i Levizjes "Ora", botues

  Te ardhurat nga pagat vjetore

  18.000 euro, botues, kompania "Koha"

  Te ardhurat vjetore nga pasuria dhe biznesi

  18.000 euro, kompania "Koha"

  Para kesh deri me 29 qershor 2004

  10.000 euro

  Llogari bankare deri me 1 janar 2004

  2.350 euro, "Procredit" Bank

  32.000 euro, KAS Bank

  1.156 euro, "Raifaisen Bank"

  Llogari bankare deri me 29 qershor 2004

  8.651 euro, "Procredit" Bank

  235 euro, KAS Bank

  450 euro, "Raifaisen Bank"

  Bizneset qe ka ne pronesi

  38.700.000 euro

  2.500 euro

  800.000 euro

  Pasuria e patundshme

  600.000 euro, toke

  300.000 euro, toke

  300.000 euro, toke

  150.000 euro, banese

  Prone tjeter (metale te cmuara dhe makine)

  45.000 euro, banese ne Golem, Kavaje

  40.000 euro, veture

  Borxhet me 29 qershor 2004

  280.000 euro, kredi

  Ibrahim Rugova


  President i Kosoves

  Te ardhurat nga pagat vjetore

  12.000 euro

  Llogari bankare deri me 1 janar 2004

  1.183 euro, KAS Bank

  Llogari bankare deri me 29 qershor 2004

  273 euro, KAS Bank

  Pasuria e patundshme

  53.000 euro, banese ne Prishtine

  300.000 euro, 1,5 ha toke

  50.000 euro, 30 are toke

  Hashim Thaci

  Kryetar i Partise Demokratike te Kosoves

  Te ardhurat nga pagat vjetore

  5.304 euro, deputet

  Para kesh deri me 29 qershor 2004

  442 euro

  Llogari bankare deri me 1 janar 2004

  442 euro

  Llogari bankare deri me 29 qershor 2004

  442 euro

  Pasuria e patundshme

  150.000 euro, shtepi ne Prishtine

  70.000 euro, shtepi ne Skenderaj

  140.000 euro, 7 ha toke

  Prone tjeter (metale te cmuara dhe makine)

  12.000 euro, veture

  Bajram Rexhepi

  Kryeminister

  Te ardhurat nga pagat vjetore

  12.000 euro

  Te ardhurat vjetore nga pasuria dhe biznesi

  6.000 euro

  Pasurite brenda dhe jashte Kosoves

  150.000 euro, shtepi familjare, Mitrovice

  50.000 euro, banese ne Prishtine

  Para kesh deri me 29 qershor 2004

  3.000 euro

  Llogari bankare deri me 1 janar 2004

  5.400 euro

  Pasuria e patundshme

  150.000 euro, shtepi familjare, Mitrovice

  50.000 euro, banese ne Prishtine

  Detyrimet brenda dhe jashte Kosoves

  30.000 euro, per pagim te baneses

  Huate

  20.000 euro, kredi per banese

  Bujar Bukoshi


  Kryetar i Partise se Re te Kosoves

  Te ardhurat nga pagat vjetore

  11.400 euro, drejtor i Bordit te Bashkimit te Fondeve per Rindertimin e Kosoves

  Para kesh deri me 29 qershor 2004

  2.800 euro

  Llogari bankare deri me 1 janar 2004

  800 euro, ne "Bayerische HypoBank" ne Gjermani

  Llogari bankare deri me 29 qershor 2004

  920 euro, ne "Bayerische HypoBank" ne Gjermani

  Bizneset qe ka ne pronesi

  6.000 euro, qeraja vjetore (ambulance)

  4.200 euro, ambulance kirurgjike

  Pasuria e patundshme

  800.000 euro, shtepi ne Prishtine

  180.000 euro, ambulanca

  Prone tjeter (metale te cmuara dhe makine)

  90.000 euro, pajisjet e ambulances kirurgjike

  2.000 euro, vetura

  1.800 euro, bizhuteri

  Nexhat Daci

  Kryetar i Parlamentit

  Te ardhurat nga pagat vjetore

  12.420 euro, kryetar i Kuvendit

  2.400 euro, Akademia e Shkencave

  900 euro, Universiteti i Kosoves

  Para kesh deri me 29 qershor 2004

  1.500 euro

  Llogari bankare deri me 1 janar 2004

  10.000 euro

  Llogari bankare deri me 29 qershor 2004

  2.848 euro

  Pasuria e patundshme

  300.000 euro, shtepia ne Prishtine

  150.000 euro, shtepi pushimi

  Prone tjeter (metale te cmuara dhe makine)

  10.000 euro, vetura "Mercedes"

     « Editimi i fundit: 16-09-2004, 17:15:34 nga Diella »
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: