E Bukura - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per estetiken dhe moden.

ßåßy ღ
28-09-2012, 17:20:32

Historiku i make-up, nga shekulli i kaluar në ditët e sotme

Që në fillim të antikitetit make-up ka qenë aleati numër një i femrave, dhe vijon të jetë edhe në ditët e sotme. Ishte viti 1909, kur u shfaqën për herë të parë shtëpitë e mëdha kozmetike, mes të cilave L’Oreal dhe Elizabeth Arden, që prezantuan një stil që karakterizohej nga buzët në formë qers...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, NENSY, Gerti1

Tatuazhet

Shej
26-09-2012, 13:24:42
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Gerti1, Mishel Forever, The World

Meshkujt pëlqejnë femra me trup të zakonshëm, sesa skeletet e sfilatave

Gerti1
08-08-2012, 21:11:49
Sot me Shba, lidhjet jo martesore zgjasin me shume, se lidhjet martesore, me femi dhe pa femi.  Prandaj une I kam frike marteses. :-)
Keep it real nigga ! Chappelle Show- Keeping it Real
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-08-2012, 19:49:52

Vitaminat më të mira për të rritur flokët tuaj!

Rrisni flokë të trasha dhe me shkëlqim vetëm me ushqime të shëndetshme. Zbuloni se cilat janë vitaminat më të mira për të rritur flokët tuaj shpejt dhe cilat janë ushqimet më të shëndetshme.Miti i vjetër i thënies ‘Prisni flokët shpesh, sepse gërshëra ju bën mirë’ duket së është keqkuptuar. Mund...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
27-07-2012, 08:36:03

Humbni peshë me dietën Dukan

Nëse keni nevojë të humbni peshë për të qënë në formë këtë sezon veror atëherë dieta e dr. Pierre, është një manual i mirë, e cila do ju ndihmojë të humbni peshë , do i’u ndihmojë t’i shkrini shtresat dhjamore dhe të dyfishoni energjinë. Pjesën kryesor të këtij programi e zë dita me proteina, gj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
27-07-2012, 08:34:50

Libri që ju dhuron sekrete bukurie e mirëqënije në një verë të nxehtë

TIRANE- Për të qenë të shëndetshëm dhe në formë të përkryer; nga dieta tek ushtrimet fizike. Këshillat vijnë përmes librit "Sekrete bukurie dhe mirëqënieje", që vjen në shtypin shqiptar nga Shtëpia Botuese "Pegi". Për t’u dobësuar duhet të keni parasysh tre rregulla të arta; të respektoni një më...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq

Prishtina Street Style

ßåßy ღ
26-07-2012, 08:53:37
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, Trendafili i kuq

Sekreti i bukurisë i mbledhur në një frut

dreamm
25-07-2012, 18:23:32
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, Dora

Çanta...!

ßåßy ღ
02-07-2012, 17:38:18
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
21-06-2012, 15:37:32

Fustane te bera me lule te verteta!

Fustanet që shikoni në foto, përveç se janë shumë të bukur, kanë edhe një veçori ndryshe nga të tjerët: janë prej lulesh të vërtetat. Nëse vendosni ndonjëherë të vishni ndonjë fustan të qëndisur nga natyra, një këshillë kemi për ju: kujdes nga bletët! 

Pergjigje nga: Mishel Forever, endrrimtare, whitesnake

Fytyra me e persosur ne Britani

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-06-2012, 21:48:39

Vaji i arganit: Eliksiri i rinisë së përjetshme

Ky vaj ka veti çudibërëse për ta mbajtur lëkurën të tonifikuar, të bukur dhe gjithmonë të re. Mund të përdoret për flokët, fytyrën, thonjtë. Zbuloni sekretet e tij.Vaji i arganit, i quajtur ndryshe edhe ari i shkretëtirës, është një vaj natyror i ekstraktuar nga fryti i pemës së arganit. Mbledhj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
28-05-2012, 15:14:55

10 mënyra të thjeshta për një trup të bukur

TIRANE- Këto mënyra që do të lexoni më poshtë janë propozuar nga një grup specialistësh gjermanë, të cilët janë munduar të përmbledhin dhe kombinojnë eksperiencën e mjekësisë popullore me arritjet e shkencës bashkëkohore. Sipas fjalëve të tyre “janë 10 mënyra jo të dëmshme për normalizimin e met...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
20-05-2012, 00:46:52

Bikini Vere 2012

Kostumet e banjës këtë verë janë shumë seksi, provokuese dhe femërore. Ngjyra të forta verbuese, të hedhura në copa që janë të ngarkuara me dizenjo do të dominojnë në verën e këtij sezoni. Modelet e kostumeve të plazhit nuk do të kenë aksesorë. Dizenjuesit kanë përdorur frudat dhe rrudhat në kol...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, Trendafili i kuq

Koleksioni i veshmbathjeve verë 2012 nga Besame

dreamm
17-05-2012, 18:31:58
Sa te bukuraaa 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-05-2012, 17:48:23

Xhaketat, trendi i këtij sezoni

Edhe pse sezoni i nxehtë tashmë ka hyrë, akoma është pak fresk për të hequr plotësisht dorë nga veshjet që na mbajnë ngrohtë. Këtë pranverë, si kurrë më parë, është shumë e preferuar xhaketa!Ajo mund të kombinohet me çdo tip veshjeje, klasike, sportive apo shik. E rëndësishme është të dish të bë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
15-05-2012, 11:01:30

Tre orë pas buke fillon shëndoshja

Siç publikohet nga ‘Daily Mail’, shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit, kanë deklaruar se shëndoshja fillon 3 orë pas ngrënies së një vakti të bollshëm dhe ngrënia sërish pas një kohe të shkurtër do të bëjë që tulet rreth belit të “rriten” edhe më shumë. Rekomandohet që të bëhet kujdes nga a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
14-05-2012, 19:14:11

Si ta luftoni djersitjen?

Edhe pse shkencëtarët kanë vërtetuar lidhjen ndërmjet antiperspirantëve dhe kancerit, për të cilët thuhet se janë ndër përgjegjësit e rritjes së kancerit të gjirit, njerëzit çdo ditë vendosin të mbyllin poret me kimikalie, vetëm e vetëm që të mos djersiten. Njerëzit shpesh nuk e dallojnë antiper...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
07-05-2012, 22:51:25

Kujdes nga rrezatimi i tepërt në diell

 Melanoma është kanceri më pak i depistuar, ndërsa diagnostikimi i hershëm e bën atë shumë të kurueshëm. Shpesh herë melanoma quhet dhe kanceri i harruar per arsye te diagnostikimit të pakët, ndaj mjekët apelojnë për kapjen në kohë të këtij lloj kanceri. Mjekët thonë se incidenca e shumë kancere...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
05-05-2012, 23:41:54

Ylli i ri i “Victoria's Secret”

Nuk ka dyshim që mbajtja e trupit në formë, për një modele, kërkon sakrifica dhe vuajtje të vazhdueshme. Megjithatë, Maryna Linchuk, një emër që po bëhet gjithmonë e më i njohur në botën e modelimit, tregoi se sa mirë ka ditur të ruajë linjat e saj të jashtëzakonshme, në reklamimin e veshjeve të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lefter, endrrimtare

Vajzat më seksi në botë!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
27-04-2012, 17:38:33

Shqetësimet nga celuliti

NOA.al/Lorena Xhezairi – Çdo sezon vere femrat nisin të shqetësohen për kilet e tepërta, por edhe për celulitin e krijuara në trupin e tyre. Pas disa muajve të veshur trashë, vjen koha kur ju duhet të ekspozoni më shumë trupin. Dhe pikërisht këtu nis dhe shqetësimi i femrave. Por ka mjete për ce...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
27-04-2012, 17:34:19

Mbretëresha e garderobës pranverore

Moda e kësaj stine të bukur, dashuron ngjyrat. Ato duhet të jenë sa më të gëzuara dhe të ndritshme. Në krye të tyre, ka gjithmonë një mbretëreshë. Dhe ajo është: E Gjelbra! Por ekspertët e modës italiane paralajmërojnë, se kjo ngjyrë mund t’ju bëjë të ngjani tmerrësisht keq dhe të ketë efekt të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
26-04-2012, 16:23:10

Beyonce, femra me e bukur e vitit

Vitin e kaluar, “People” kishte shpallur femern me ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
25-04-2012, 17:35:35

Dieta braziliane heq 10 kg për dy javë!

Dieta braziliane është një nga dietat “e shpejta” më të popullarizuara dhe mundëson që për dy javë të dobësoheni madje 10 kilogramë. Ekzistojnë dy variante – dieta braziliane “super-e shpejtë” dhe “normale”. Bën pjesë në kategorinë e dietave të varfra nutritive, ndërsa ne ju prezantojmë varianti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe