E Bukura - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per estetiken dhe moden.

ßåßy ღ
09-03-2012, 11:38:58

Si të kemi këmbë sa më të shëndetshme?

Për të pasur këmbë të shëndetshme dhe të bukura gjatë gjithë viteve të jetës është shumë i rëndësishëm kujdesi që do të tregojmë ndaj tyre. Ja disa këshiila për të pasur këmbë të tonifikuara dhe të bukura njëkohësisht: Ecni sa më tepër Për të pasur këmbë sa më të shëndetshme ësh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
29-02-2012, 12:25:54

Zgjidhet Miss-i në karrige me rrota!

Është zgjedhur në Hungari Miss-i i parë në karrige me rrota. Bëhet fjalë për konkursin e parë të këtij lloji që zhvillohet në Europë dhe organizatorët e “Miss Colours” kanë njoftuar se ky konkurs do të jetë i përvitshëm.Fituesja, një shitëse 26 vjeçare me emrin Katalin Eszter Varga, është kurorë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
15-02-2012, 11:30:36

Maskë me aspirinë për fytyrën

Aspirinën e njohim për vetitë e saj shëruese, por sekreti i saj është se mund t’a përdorimgjithashtu për të bërë maskë për fytyrën. Ajo këshillohet më tepër për fytyrën me akne dhe për fytyrën e yndyrshme.Si mund të përgatitet maska me aspirinë?Receta e saj është shumë e thjeshtë! 2-3 aspirina...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
10-02-2012, 13:35:57

Si mund ti luftojme dhjamerat?

Shpesh dëgjojmë nëpër biseda, apo ndër miq të na thonë se nëse do të duam vërtet të dobësohemi nuk do të na mjaftojë vetëm dieta apo sporti. Kjo, sepse asnjëra prej tyre nuk do të mund që t’i tresë deri në fund depozitat e dhjamit në pjesë të trupit, të cilat edhe pse mund të dobësohemi do të va...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, bleranda.d

Yjet me & pa make up!

ßåßy ღ
09-02-2012, 15:19:03
Terry Hatcher
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
27-01-2012, 13:24:12

Makijazhi i sugjeruar nga VIP-at

Jepini një pamje më të bukur dhe më seksi fytyrës suaj. Nëse keni një takim me djalin që ju pëlqen, nëse keni një intervistë pune dhe gjithmonë keni dëshirën që të dukeni të freskëta, provoni këto ide dhe do të rrezatoni si një princeshë e vërtetë.1. Buzët ngjyrë rozë dhe sytë e lyera me një ton...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
27-01-2012, 13:19:50

Koleksioni pranveror i make up-it nga G.Armani

Giorgio Armani sapo hodhi në treg koleksionin më të veçantë të make up-it, produktet me kualitet të lartë dhe me ngjyra shumë të veçanta, që vetëm Giorgio Armani di të prodhojë.Giorgio Armani ja ka dalë mbanë që emri i tij të jetë sinonim i luksit dhe cilësisë së lartë, kështu që nuk është ndonj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
27-01-2012, 13:14:51

Disa ide të veçanta për ngjyrën e flokëve

Sillni jetë me stilin tuaj të flokëve duke aplikuar ngjyra të këndshme për syrin, po ashtu edhe për look-un tuaj. Trendi më i fundit janë ngjyrat e ëmbla, të ndërthurura me fije përafërsisht si ngjyra e flokut.Këto ide kreative parashikohet se do të jenë shumë të përdorura gjatë këtij viti. Mos ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, Trendafili i kuq

Veshje per mbremje!

Shej
25-01-2012, 10:20:22
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, Mishel Forever

Cfare mendoni se i ben femrat dhe djemte sexy?

Shej
24-01-2012, 10:04:38
jooo
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: miabel, Trendafili i kuq, olti

Balluket, akoma në trend

miabel
18-01-2012, 13:28:25
mua me pelqejne dhe i kam
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
12-12-2011, 13:16:15

Përse dimri na bën të dukemi 5 vjet më të moçëm?

Ndërsa ditët e dimrit sa vijnë e bëhen më të thella dhe më të ftohta, mjekët dhe shkencëtarët e shëndetit kanë disa këshilla posaçërisht për gratë, sepse dimri mund të jetë veçanërisht i pamëshirshëm për pamjen e jashtme.Problemet që lindin me ardhjen e dimrit janë të ndryshme, duke nisur nga pr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, olti

100 vite modë në 100 sekonda

dreamm
07-12-2011, 22:23:29
Sa interesante...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Dora, +ERELA+

Çantat!!!

Dora
30-11-2011, 11:33:47
....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, olti, dreamm

Cizmet me thekë në modë

ßåßy ღ
26-11-2011, 22:02:47
Koti me duken e mua
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-10-2011, 00:14:58

Kremi më i ri antiplakjes, me përbërës guri të çmuar

Zbulohet kremi më i ri antiplakjes, me përbërës guri të çmuarFemrat, prej kohësh janë njohur si adhuruese të zjarrta të diamantit. Shkencëtarët kanë zbuluar se, diamanti mund të japë rezultate të imagjinuara më parë, zhdukjen e shfaqjes së rrudhave.Kremi i ri antiplakjes, përmban pjesëza të vogl...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
10-10-2011, 14:20:06

Njihuni me serumin kundër plakjes për një fytyrë më rinore

Tashmë nuk është e nevojshme ti drejtoheni kirurgjisë estetike për një fytyrë më rinore, pasi në treg ka dalë në treg serumi Bioeffect EGF Serum. Përbërësi kryesor i këtij serumi “Epidermal Growth Factor” përmban aktivues dhe proteina vitale të cilat ndihmojnë në mirëmbajtjen e qelizave. Vetëm n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-09-2011, 01:33:43

Tendencat e femrave shqiptare

“Pasdite në Top Channel” sjell një intervistë me një shitëse të produkteve femërore e cila shpjegon arsyet pse femrat shqiptare vendosin të zgjedhin aksesorë që janë imitime të origjinaleve. Tendencat e femrave shqiptare - Pasdite ne Top Channel “Një femër nëse do të duket bukur, çanta dhe këpucët janë dy
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-09-2011, 01:33:03

Vaksinë kundër puçrrave të fytyrës

Është duke u studiuar një vaksinë për të parandaluar dhe kuruar puçrrat e fytyrës. Sanofi-Pasteur ka firmosur një kontratë me Universitetin e San Diegos për zhvillimin e një medikamenti që të mbron nga aknet.Bëhet fjalë për një vaksinë parandaluese dhe terapeutike, ose për një terapi bazuar në a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-09-2011, 23:02:11

Hapat e parë në botën e modës

Emi është një 14-vjeçare që sapo ka hyrë në botën e modës dhe që në fillim doli në një konkurs modelesh duke spikatur me bukurinë e saj nordike. Emi nuk ka probleme anoreksie. Në fakt nëse Emi duket e dobët për të tjerët, asaj po i ecën në modë sepse është e tillë, e dobët. “Më ka pëlqyer që të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-09-2011, 10:56:11

Meshkujt, për t’u dukur shik dhe elegantë

Këmishat vetëm pambukuNjë nga revistat më prestigjioze të modës për meshkuj "Askmen" shkruan se sa më pak aq më mirë. E ka fjalën për këmishat e stilit transparent, ngjyrat e forta dhe ato që shkëlqejnë një kilometër larg. Në vend të tyre, për t'u veshur në mënyrë sa më elegante, vishni këmisha ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, honest

Blue Xhins, moda e pavdekshme!

ßåßy ღ
04-09-2011, 23:56:47
...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: denis580, Ami, Emira

Po me bien floket!

*
denis580
04-09-2011, 03:01:59
..
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-08-2011, 16:03:47

Ja si mund të transformoni këmishën e ish të dashurit në një veshje

Ja si mund të transformoni këmishën e ish të dashurit në një veshje 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe