E Bukura - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per estetiken dhe moden.

Pergjigje nga: Trendafili i kuq

Zara, koleksioni i çantave Pranverë/Verë 2012

ßåßy ღ
23-04-2012, 19:23:23
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
07-04-2012, 11:24:57

Tendencat e make up per 2012

Tendencat e grimit per vitin 2012paraqesin ngjyrat ne te gjitha aspektet, nga tonet e ngrohta dhe me gjalleri deri tek delikatet. Ngjyrat e ndezura jane te preferuara te perdoren kete sezon. Perdorimi i ngjyrave nuk eshte gjithmone i lehte. Per te luajtur me ngjyrat duhet te ndjekesh disa kesh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
05-04-2012, 12:09:49

Miranda Kerr personazhi më i bukur i vitit 2012

Miranda Kerr është cilësuar dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel1, dreamm, Trendafili i kuq

Moda e Tiranës në fokus

BVDGF
22-03-2012, 10:07:06
Pse kjo si shqiptare duket
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-03-2012, 11:36:43

Koleksioni i çantave 2012 nga Blugirl

Lejojini vetes që aksesorët të jenë diçka e pandashme nga look-u juaj i përditshëm. Një stil luksoz do t’jua falë koleksioni i çantave 2012 nga firma e njohur Blugirl.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lefter, Trendafili i kuq, altinmurati

Çorapet e femrave që po çmendin meshkujt

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
13-03-2012, 14:32:53

Maskë me kakao për flokë të butë dhe me shkëlqim.

Tiranë Mars 2012- Për flokë të butë me shkëlqim dhe erëmirë mund të përgatitni një maskë me kakao. Për përgatitjen e maskës ju duhen: • 1 lugë gjelle mjaltë • 2 lugë pluhur kakao • 4 lugë kos • 1/2 lugë çaji vaj lini ose vaj ulliri Përzini kakaon me vajin e lirit, më pas shtoni mjaltin dhe duke ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
09-03-2012, 11:38:58

Si të kemi këmbë sa më të shëndetshme?

Për të pasur këmbë të shëndetshme dhe të bukura gjatë gjithë viteve të jetës është shumë i rëndësishëm kujdesi që do të tregojmë ndaj tyre. Ja disa këshiila për të pasur këmbë të tonifikuara dhe të bukura njëkohësisht: Ecni sa më tepër Për të pasur këmbë sa më të shëndetshme ësh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
29-02-2012, 12:25:54

Zgjidhet Miss-i në karrige me rrota!

Është zgjedhur në Hungari Miss-i i parë në karrige me rrota. Bëhet fjalë për konkursin e parë të këtij lloji që zhvillohet në Europë dhe organizatorët e “Miss Colours” kanë njoftuar se ky konkurs do të jetë i përvitshëm.Fituesja, një shitëse 26 vjeçare me emrin Katalin Eszter Varga, është kurorë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
15-02-2012, 11:30:36

Maskë me aspirinë për fytyrën

Aspirinën e njohim për vetitë e saj shëruese, por sekreti i saj është se mund t’a përdorimgjithashtu për të bërë maskë për fytyrën. Ajo këshillohet më tepër për fytyrën me akne dhe për fytyrën e yndyrshme.Si mund të përgatitet maska me aspirinë?Receta e saj është shumë e thjeshtë! 2-3 aspirina...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
10-02-2012, 13:35:57

Si mund ti luftojme dhjamerat?

Shpesh dëgjojmë nëpër biseda, apo ndër miq të na thonë se nëse do të duam vërtet të dobësohemi nuk do të na mjaftojë vetëm dieta apo sporti. Kjo, sepse asnjëra prej tyre nuk do të mund që t’i tresë deri në fund depozitat e dhjamit në pjesë të trupit, të cilat edhe pse mund të dobësohemi do të va...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, bleranda.d

Yjet me & pa make up!

ßåßy ღ
09-02-2012, 15:19:03
Terry Hatcher
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
27-01-2012, 13:24:12

Makijazhi i sugjeruar nga VIP-at

Jepini një pamje më të bukur dhe më seksi fytyrës suaj. Nëse keni një takim me djalin që ju pëlqen, nëse keni një intervistë pune dhe gjithmonë keni dëshirën që të dukeni të freskëta, provoni këto ide dhe do të rrezatoni si një princeshë e vërtetë.1. Buzët ngjyrë rozë dhe sytë e lyera me një ton...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
27-01-2012, 13:19:50

Koleksioni pranveror i make up-it nga G.Armani

Giorgio Armani sapo hodhi në treg koleksionin më të veçantë të make up-it, produktet me kualitet të lartë dhe me ngjyra shumë të veçanta, që vetëm Giorgio Armani di të prodhojë.Giorgio Armani ja ka dalë mbanë që emri i tij të jetë sinonim i luksit dhe cilësisë së lartë, kështu që nuk është ndonj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
27-01-2012, 13:14:51

Disa ide të veçanta për ngjyrën e flokëve

Sillni jetë me stilin tuaj të flokëve duke aplikuar ngjyra të këndshme për syrin, po ashtu edhe për look-un tuaj. Trendi më i fundit janë ngjyrat e ëmbla, të ndërthurura me fije përafërsisht si ngjyra e flokut.Këto ide kreative parashikohet se do të jenë shumë të përdorura gjatë këtij viti. Mos ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, Trendafili i kuq

Veshje per mbremje!

Shej
25-01-2012, 10:20:22
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, Mishel Forever

Cfare mendoni se i ben femrat dhe djemte sexy?

Shej
24-01-2012, 10:04:38
jooo
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: miabel, Trendafili i kuq, olti

Balluket, akoma në trend

miabel
18-01-2012, 13:28:25
mua me pelqejne dhe i kam
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
12-12-2011, 13:16:15

Përse dimri na bën të dukemi 5 vjet më të moçëm?

Ndërsa ditët e dimrit sa vijnë e bëhen më të thella dhe më të ftohta, mjekët dhe shkencëtarët e shëndetit kanë disa këshilla posaçërisht për gratë, sepse dimri mund të jetë veçanërisht i pamëshirshëm për pamjen e jashtme.Problemet që lindin me ardhjen e dimrit janë të ndryshme, duke nisur nga pr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, olti

100 vite modë në 100 sekonda

dreamm
07-12-2011, 22:23:29
Sa interesante...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Dora, +ERELA+

Çantat!!!

Dora
30-11-2011, 11:33:47
....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, olti, dreamm

Cizmet me thekë në modë

ßåßy ღ
26-11-2011, 22:02:47
Koti me duken e mua
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe