E Bukura - 5

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per estetiken dhe moden.

M A X
28-08-2011, 00:29:22

Moda venitet, stili është i përjetshëm!

Jonida Thaçi
 Çfarë do të thotë të jesh me stil?Mendojeni stilin si të bërit diçka tuajën, personale, dhe me këtë ti bindni të tjerët që stili juaj është fantastik. Kur mendoni për stilin mendoni gjithashtu që të jetë i përshtatshëm për çdo kohë (i përhershëm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-08-2011, 01:47:43

Artistja japoneze, fustan $40 mijë me tullumbace

A ju pëlqejnë këto fustane? Duken të bukura! Janë të shtrenjta por jo për shkak të materialit! Ato nuk grisen por mund të “shpërthejnë”. Këto veshje janë prodhuar nga Rie Hosokai, një artiste japoneze, që ka fituar një çmim ndërkombëtar në belgjikë. Ajo ka aftësinë që të përdredhë dhe të ndërtoj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: +ERELA+, Trendafili i kuq, olti

Ja canta më e shtrenjtë

+ERELA+
24-08-2011, 12:15:02
ate do thoja dhe une
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-08-2011, 02:56:04

Maska në kushtet e shtëpisë për vjeshtë

Kushtet e vështira të motit, era dhe pluhuri ndonjëherë dëmtojnë fytyrën tonë. Më poshtë janë disa maska për ato njerëz të cilët kanë dëshirë të eksperimentojnë me produktet më të sigurta dhe natyrale të mundshme.Frutat, farat dhe perimet janë përbërësit perfekte të cilët mund të përdorni për të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, olti, Blerta

Eva Pepaj Fotomodele !

dreamm
20-08-2011, 17:38:14
 Sa e mire qenka kjo.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
12-08-2011, 12:33:12

Ja 7 gabimet që mund t’i bëni me lëkurën e fytyrës.

Lëkurën e fytyrës e kemi më merak se çdo gjë tjetër. I ruhemi rrudhave, sidomos femrat pavarësisht moshës, dhe i tundohen çdo kremi që besojnë se u bën mirë.Më poshtë gjenden disa këshilla të mjekes eksperte, Lesslie Baumann, për të shmangur dëmtimin e lëkurës së fytyrës suaj:Duke përdorur shtre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq

Kurrizi përjashta më seksi, mund dekoltenë

ßåßy ღ
09-08-2011, 19:02:25
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, CrYsTaL TeaRs, MiStRecE_BeRaTSe

Të brendshme për nuse - Wedding day lingerie

ßåßy ღ
07-08-2011, 11:16:48
...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, olti

Dieta e seksit

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-07-2011, 09:27:31

Për një bark të rrafshët dhe të fortë...

Për një bark të rrafshët dhe të fortë... 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
16-07-2011, 07:43:09

Pini shumë ujë për një lëkurë të shëndetshme

Një nga gabimet më të mëdha të bëra gjatë verës sa i përket kujdesit ndaj lëkurës, është qëndrimi për një kohë të gjatë nën rrezet e diellit. Personat që përkujdesen për lëkurën duhet të tregohen të kujdesshëm të konsumojnë shumë ujë dhe të përzgjedhin me kujdes produktet e lëkurës. Nëse keni lë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
14-07-2011, 14:12:46

Këshilla për parandalimin e zbokthit në kushtet e shtëpisë

TIRANE- Këshillat e mëposhtme në kushtet e shtëpisë mund t'u vijnë shumë në ndihmë për parandalimin dhe trajtimin e zbokthit. Mund t'iu duken si këshillat e gjyshes, por disa përbërës përdoren për prodhimin e shampove kundra zbokthit. Nëse i përgatisni vete maskat, do të keni zgjidhjen 100% naty...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
11-07-2011, 13:29:13

Femrat preferojnë të veshin taka të larta, qoftë të holla apo ortopedike

Femrat preferojnë të veshin taka të larta, qoftë të holla apo ortopedike. Takat të zgjasin dhe të zbukurojnë imazhin Takat e larta mbushin plot 500 vjet. Ato janë arma më e mirë e joshjes që përdorin femrat e çdo moshe dhe klase shoqërore. Këtë e dinte shumë mirë edhe i madhi Da Vinçi kur realiz...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
09-07-2011, 08:15:47

Parfumet, pjesë e padukshme në trupin tonë

Aromat i shtojnë karakterit tonë një dimension më shumë, na identifikojnë me lule, mjedise ekzotike, vende, persona.Aromat janë pjesë e pandarë e jetës sonë. Janë fillimisht ato natyrale si era e flladit të detit, aroma e tokës së lagur pas shiut në një pyll me pisha, aroma e një fushe me grurë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-07-2011, 09:53:10

Botoks, meshkujt shqiptarë sakrifikojnë për bukurinë

Rrudhat nuk i bëjnë të ndihen mirë ndaj dhe lufta për zhdukjen e tyre është shumë e ashpër. Nëse vite më parë flitej se vetëm VIP-pat mund të kishin fatin e madh për praktikumin e injeksioneve për zhdukjen e rrudhave dhe fshehjen e viteve të moshës tashmë këtë tendencë mund ta provojnë edhe njer...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-07-2011, 09:27:27

Kujdes! Vajrat e plazhit nuk garantojnë mbrojtje nga dielli

 Preparatet e shtrenjta për t'u mbrojtur nga dielli nuk ofrojnë më mbrojtje kualitative, ndërkohë që këtë nuk e bën as blerja e tyre në farmaci. Ekspertët kanë testuar 16 preparate për mbrojtjen nga dielli me faktorë mesatarë mbrojtës, kryesisht të firmave të njohura, çmimet e të cilave lëviznin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-07-2011, 15:10:53

Përgatituni për diellin e nxehtë të kësaj vere

Nëse tri herë në javë pesë minuta i kaloni në diell dhe zbuloni 5% të trupit tuaj, organizmi juaj do të krijojë aq vitamina D sa i duhen për të aktivizuar sistemin imun, mbrojtjen e shëndetit të eshtrave dhe të dhëmbëve, si dhe do të parandaloni sëmundjet e indeve të eshtrave. Më shumë se 20 min...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-06-2011, 00:23:06

Operacionet plastike

Natyra nuk i ka krijuar të gjithë njerëzit të njëjtë, por duket e papranueshme që njerëzit të klasifikohen në të bukur dhe jo të bukur.Një hundë e madhe që të shqetëson sa herë del para pasqyrës, veshë të mëdhenj apo shumë shqetësime të tjera estetike, po çojnë drejt sallave të operacioneve plas...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
31-05-2011, 17:35:12

Si ta depilojmë fytyrën?

Depilimi i fytyrës shpesh mund të shkaktojë skuqje dhe irritim të lëkurës. Si të shmangen efekteve anësore?Kurrë mos filloni depilimin e fytyrës pa bërë testin provues në pjesë të tjera të trupit. Temperatura e dyllit duhet të jetë e ngrohtë, por jo e nxehtë. Kujdesuni që dylli të mos përmbajë a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
31-05-2011, 17:33:21

Si te shmangim zbokthin?

Specialistët këshillojnë për të gjithë njerëzit që kanë probleme me zbokthin që të kenë shumë kujdes në mënyrën e larjes së flokëve. Kështu, atyre u rekomandohet që të mos e hedhin shampon direkt tek flokët, këshillohet që më parë ta hidhni në pëllëmbën e dorës, pasi kështu nuk acarohet tabani i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
07-05-2011, 10:06:34

Shpiken reçipetat që mbrojnë nga kanceri i gjirit!

Varshavë, 7 maj, NOA – Një gjë shumë e veçantë është mundur të shpiket në Poloni: Reçipetat e shëndetshme!Ka qenë një grup shkencëtarësh polakë të Institutit për Shëndetin Mëmësor në Lodz, të cilët kanë mundur të arrijnë në një gjetje të tillë.E cila sipas tyre, i mbron femrat nga kanceri i gjir...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, olti

Qëndresa e fundit e bjondëve

ßåßy ღ
07-05-2011, 09:58:37
Para brunet..
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-05-2011, 00:54:23

Estetitsja, trajtimet e duhura për fytyrën në pranverë-verë

Blerta MrishajNë këto ditë pranverore ku duket se dielli mezi na ngroh, stina e luleve ka mbërritur me gjithë forcën e saj. Madje për pak kohë, vjen stina e ngrohtë e verës, ku dielli më shumë se kurrë jo vetëm të ngroh, por mund të jetë edhe i rrezikshëm për lëkurën tonë, veçanërisht për fytyrë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
02-05-2011, 14:22:10

Makiazhi, gabimet që duhet të shmangin femrat

 Lexoni cilat gjëra duhet t’i shmangni, e cilat shprehi duhet t’i ndryshoni që ta shfrytëzoni maksimumin e të gjitha produkteve kozmetike. Rezultati – fytyrë e shkëlqyer, e bukur dhe e kujdesur! SHTRESË E TRASHË E PUDRËS Bartja e shtresës së trashë të pudrës së lëngshme do të b...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-04-2011, 01:18:01

Humbet 100 kg brenda vitit, 27 vjeçarja tani martohet

Tashme eshte shume me pak se gjysma e peshes qe kishte me pare dhe me ne fund i dashuri i ka kerkuar te martohen. Natalie Rowe ka humbur 100 kg fale nje nderhyrjeje dhe tashme peshon vetem 62 nga 162 qe ishte me pare.Trupi i saj ka pesuar ndryshim radikal, aq sa mund te fuse te dy kembet ne njer...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-04-2011, 01:08:38

Dekor pranvere

Nëse do t`i kërkosh falje dikujt, lulja është zgjedhja e duhur.Kujdesi për mishërimin e natyrës që ka frymëzuar poetët konsiderohet “dëshirë” për të bukurën dhe jetën.Kultivimi i luleve, një profesion 3 mijë vjeçar, është tregues kulturor i zhvillimit dhe emancipimit të një shoqërie, i respektit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
26-04-2011, 08:53:11

Është koha për fustan të bardhë

Gjithçka filloi në revynë e fundit të Calvin Klein, i cili në revynë e fundit paraqiti copa të thjeshta dhe të mrekullueshme. Dhe tani janë gjithandej – në revytë e Ralph Lauren, Narciso Rodriguez, Khloe…Me siguri e keni të njohur magjinë e fustanit të vogël të zi. Mund të kombinohet me gjithçka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe