E Bukura - 6

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per estetiken dhe moden.

ßåßy ღ
07-05-2011, 10:06:34

Shpiken reçipetat që mbrojnë nga kanceri i gjirit!

Varshavë, 7 maj, NOA – Një gjë shumë e veçantë është mundur të shpiket në Poloni: Reçipetat e shëndetshme!Ka qenë një grup shkencëtarësh polakë të Institutit për Shëndetin Mëmësor në Lodz, të cilët kanë mundur të arrijnë në një gjetje të tillë.E cila sipas tyre, i mbron femrat nga kanceri i gjir...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, olti

Qëndresa e fundit e bjondëve

ßåßy ღ
07-05-2011, 09:58:37
Para brunet..
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-05-2011, 00:54:23

Estetitsja, trajtimet e duhura për fytyrën në pranverë-verë

Blerta MrishajNë këto ditë pranverore ku duket se dielli mezi na ngroh, stina e luleve ka mbërritur me gjithë forcën e saj. Madje për pak kohë, vjen stina e ngrohtë e verës, ku dielli më shumë se kurrë jo vetëm të ngroh, por mund të jetë edhe i rrezikshëm për lëkurën tonë, veçanërisht për fytyrë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
02-05-2011, 14:22:10

Makiazhi, gabimet që duhet të shmangin femrat

 Lexoni cilat gjëra duhet t’i shmangni, e cilat shprehi duhet t’i ndryshoni që ta shfrytëzoni maksimumin e të gjitha produkteve kozmetike. Rezultati – fytyrë e shkëlqyer, e bukur dhe e kujdesur! SHTRESË E TRASHË E PUDRËS Bartja e shtresës së trashë të pudrës së lëngshme do të b...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-04-2011, 01:18:01

Humbet 100 kg brenda vitit, 27 vjeçarja tani martohet

Tashme eshte shume me pak se gjysma e peshes qe kishte me pare dhe me ne fund i dashuri i ka kerkuar te martohen. Natalie Rowe ka humbur 100 kg fale nje nderhyrjeje dhe tashme peshon vetem 62 nga 162 qe ishte me pare.Trupi i saj ka pesuar ndryshim radikal, aq sa mund te fuse te dy kembet ne njer...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-04-2011, 01:08:38

Dekor pranvere

Nëse do t`i kërkosh falje dikujt, lulja është zgjedhja e duhur.Kujdesi për mishërimin e natyrës që ka frymëzuar poetët konsiderohet “dëshirë” për të bukurën dhe jetën.Kultivimi i luleve, një profesion 3 mijë vjeçar, është tregues kulturor i zhvillimit dhe emancipimit të një shoqërie, i respektit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
26-04-2011, 08:53:11

Është koha për fustan të bardhë

Gjithçka filloi në revynë e fundit të Calvin Klein, i cili në revynë e fundit paraqiti copa të thjeshta dhe të mrekullueshme. Dhe tani janë gjithandej – në revytë e Ralph Lauren, Narciso Rodriguez, Khloe…Me siguri e keni të njohur magjinë e fustanit të vogël të zi. Mund të kombinohet me gjithçka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
26-04-2011, 08:38:23

Çfarë është seksi sipas “Victoria's Secret”?

Siç duket në “Victoria secret” ngadalë, por sigurt ndryshohet koncepti për bukuri. Modelet e bukura me forma të mira, të cilat jemi mësuar t’i shikojmë në revytë e tyre, nuk janë më. Format e shëndosha dhe seksi dëshirojnë t’i ndryshojnë me atë që është me të vërtetë e bukur.Nëpër media në botë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: +ERELA+

Linjë e re e modes nga Gianfranco Ferre

+ERELA+
26-04-2011, 08:35:34
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
26-04-2011, 08:30:50

Këpucët më të shtrenjta në botë me një garanci prej një mijë vjet

Prej se janë lëshuar në shitje këpucët më të shtrenjta në botë nga dizajnuesi i stolive Christopher Michael Shellis ende qëndrojnë në një raft dyqani të ruajtura mirë. Duket se asnjë Hirushe nuk dëshiron që të ecin me këpucët prej ari dhe diamante.Këpucët me vlerë 140.000 sterlina“Këpucët që kam...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
26-04-2011, 08:27:54

Shamia e xhepit

 Trajtojmë gjithmonë shumë argumente dhe aksesorë dedikuar protagonistes së dasmës, dhe i dedikojmë shumë pak vëmendje universit mashkullor.Na pëlqen ideja e “dasmës perfekte” jemi të gatshëm të lodhemi për muaj të tërë që çdo gjë të jetë e përkryer. Për sa i përket dhëndrit, ai vesh gjithmonë n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-04-2011, 12:59:46

Dieta funksionon më mirë nëse nuk gatuan ti

Lufta ndaj kilogramëve të tepërt është tepër e vështirë. Nuk rreshtin dietologët dhe mjekët duke këshilluar njerëzit që të reagojnë ashpër ndaj obezitetit, të kujdesen për trupin e tyre sepse pesha e tepërt sjell sëmundje.Së fundmi gjatë takimit të përvitshëm të 'Obesity Society' në Shtetet e Ba...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-04-2011, 14:42:12

Këshilla për të luftuar celulitin

Celulitet janë një problem i vërtetë për femrat e të gjitha moshave. Faktorët që shkaktojnë 'lëkurën e portokallit' në trup janë jeta sedentare, ushqimi jo i shëndetshëm dhe veshja jo e duhur.Lëvizjet, ushtrimet e përditshme fizike janë një mënyrë shumë e mirë për ta luftuar këtë problem. Ecja e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-04-2011, 00:29:05

Si të humbësh peshë me aktivitet fizik

Nuk mjafton vetëm dieta për tu dobësuar, duhet edhe aktiviteti fizik.Ja disa këshilla se si të humbni kilet e tepërta:45 minuta në ditë - Nëse vërtet i keni vënë vetes qëllim për tu dobësuar duhet të bëni aktivitet fizik 250 minuta në javë. Duke kaluar këtë limit arrihet humbja në peshë. Nëse st...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, +ERELA+, Trendafili i kuq

Femrat që përdorin syze

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-04-2011, 00:15:38

Shpërthen moda e veshëve me majë

Njerëzit bëjnë çudira vetëm e vetëm për të treguar se sa të dhënë janë pas nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
07-04-2011, 08:47:10

Këshila për mirëmbajtje të fytyrës

  Disa këshilla nga saloni i ondulimit dhe zbukurimit COIFFEUR & FRIZER për mirëmbajtjen e fytyrës.Poashtu edhe disa lloje të maskave më interesante, e që ato maska mund ti përgatisim vetë në kushte të shtëpisë. Ja disa prej tyre.Vitrinat e dyqaneve janë plot me produkte për lëkuren dhe shumë pr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
07-04-2011, 08:46:04

Kirurgji estetike: te reja te rendesishme per gjoksin

Ate qe shume nga ne enderrojne tashme mund te behet realitet: nese keni enderruar gjithemone nje gjoks pa proteze silikoni, lexoni pak se cmund te sjell e ardhmja. Pas pak muajsh mund te jete e mundur qe dhjamin e hequr nga ijet dhe kofshet do te mund te perdoret per te mbushur gjoksin, nje op...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
03-04-2011, 13:51:17

9 mënyrat për t'i thënë “JO” plakjes

Është thënë e stërthënë që konsumimi i cigares dhe ekspozimi i gjatë në diell përshpejtojnë procesin e plakjes. Por nëse doni të ktheni orën mbrapa, ose të paktën ta ngadalësoni atë, mos anashkaloni edhe disa zakone të tjera, në dukje të padëmshme, të cilat mund t'i sabotojnë përpjekjet tuaja pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
28-03-2011, 14:28:00

Maska per lekure

Maska bukurie per te zbardhur lekuren: Ju pelqen efekti 'Kukull porcelani'?Pergatisni vet nje maske per te zbardhur lekuren. Nese nuk futeni ne kategorine e atyre femrave qe mezi presin te vij vera per tu nxire, por preferoni te keni nje lekure prej "porcelani", ja disa keshilla per ta bere leku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
28-03-2011, 14:16:02

Pedikyr: ngjyrat perfekte per pranvere 2011

I ftohti i dimrit me ne fund ka kaluar, kane ardhur ditet e para me diell dhe pak nga pak fillojme te heqim veshjet e renda, e njejta gje vlen edhe per kepucet edhe pse nuk eshte momenti i pershtatshem per sandalet eshte koha per te veshur nje pale balerina te lehta. Por gjithsesi kembet duhet t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
22-03-2011, 21:06:57

Horoskopi fizik, sporti që bën për ju

Të merresh me sport është e rekomandueshme për këdo, por jo çdo sport është i përshtatshëm për çdo individ. Ndërsa ka shumë që praktikojnë vrapin, të tjerë nuk e honepsin dot këtë formë të mbajtjes së trupit në formë. E njëjta vlen edhe për çiklizmin, notin, futbollin apo shumë të tjera.Një revi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
18-03-2011, 17:05:47

Disa lloje të dietave më të suksesshme

Rezultati për t`u arritur një dietë, është humbja e peshës në mënyrë të kujdesshme, sepse sa më shumë luhatje në peshës të kesh me kalimin e kohës, aq më e vështirë do të jetë për të hequr dorë, duke u kthyer në një problem kronik.Të shohim kush janë karakteristikat e dhjetë dietave më të famshm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-03-2011, 18:28:42

Ushtrimet e mëngjesit

Momenti më i mirë për të bërë ushtrime fizike, është mëngjesi. Pasi do jeni në gjendje të përballoni me shumë energji gjithë ditën. Palestra ndihmon sistemin kardiovaskular, vë në lëvizje zemrën dhe liron endorfinë, hormoni që bën një organizëm të shëndetshëm. Sigurisht rrit dhe sistemin imunita...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-03-2011, 00:40:52

Çka mund të thonë buzët për shëndetin tuaj?

Buzët tona janë fleksibile, lëvizin kur qeshim, mrrolemi, kur shqiptojmë fjalët apo përgatitemi për puthje. Ato përbëhen nga shtresat më të holla të lëkurës, çka i bën të ndjeshme në prekje dhe ndjenja. Kjo gjë i bën buzët të lëndueshme ndaj tharjes, pëlcitjes dhe ndryshimeve të tjera në sipërfa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Hollow, Trendafili i kuq

Sekretet e një fytyre të bukur mashkullore

Hollow
14-03-2011, 06:00:25
larg qofte
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-02-2011, 16:59:16

Gjendet ilaçi shpëtimtarë për tullacët?

Duket që në horizont është ilaçi i cili do të mund të ndikonte në rritjen e sërishme të flokëve. Është zbuluar krejt rastësisht dhe minjtë dikur "tullacë" pas tre muajve përsëri kanë fituar qime të shkëlqyera.Shkencëtarët besojnë se rastësisht kanë gjetur ilaçin i cili shëron tullacërinë, ndërsa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
24-02-2011, 22:27:12

Shpiken xhinset që luftojnë celulitin!

Janë shpikur xhinset e para në botë që janë në gjendje të luftojnë në mënyrë automatike shfaqjen e celulitit, lajmëroi sot revista “Vanity Fair”. Sipas rezultateve që ofrojnë shpikësit e këtyre xhinseve të rralla, nëse ato mbahen vazhdimisht për 28 ditë, duke i hequr për t’i larë një herë në gja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
15-02-2011, 09:25:02

Si te pakesojme djersen?

Si te pakesojme djersen?Sherebela:Rritet kryesisht ne shpate gelqerore, ne kullota, nga zona e ulet e deri ne ate sub-alpine. Gjethet e saj permbajnë vaj esencial 2 %, saponine, alkaloide, lende rregjese, rreshire.Vaji esencial perbehet nga 40-47 % tujon, borneol, cimol, kamfor, pinen, dipenten,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
14-02-2011, 11:41:40

Ja disa këshilla për një shëndet të mirë

Alkooli, pijet alkolike, si p.sh. vera, birra ose rakia, janë pije eksituese dhe jo me vlerë të plotë ushqimore. Ato janë të pasura me kalori dhe e vështirësojnë rënien në peshë. Sipas llojit të pijes, ato mund të ngrenë ose të ulin nivelin e sheqerit. Në lidhje me ilaçet që përdoren, alkooli mu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: charlie, Trendafili i kuq

Pini ujë për flokë më të shëndetshëm

Charlie
09-02-2011, 12:39:19
Hiq nuk po besoj vallai
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Berni
04-02-2011, 09:12:37

Femrave nuk u pëlqejnë veshjet që ua blejnë meshkujt

Sipas një studimi në Britani, meshkujt blejnë gjithmonë të brendshme, aksesorë që nuk kombinohen lehtë, çanta, parfume, rruaza, objekte për shtëpinë, që shpesh janë jashtë shijeve të femrave. Meshkujt rëndom zgjedhin t’u japin paratë të dashurave, në vend se të zgjedhin një dhuratë për të. Edhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
21-01-2011, 10:42:52

Giorgio Armani pranverë/verë 2011 në Javën e Modës në Milano

Fisi Tuareg i Saharës qendrore ka frymëzuar eksplorimin elegant të koleksionit të fundit të Giorgio Armani pranverë/verë 2011, që u paraqit në Javën e Modës në Milano.Armani ka punuar pothuajse tërësisht në ngjyrën blu të mesnatës, që është aq e thellë sa qielli i natës mbi dunat e rërës, duke f...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe