E Bukura - 7

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per estetiken dhe moden.

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, LamiA

Si ta mbrosh lëkurën në dimër

ßåßy ღ
22-12-2010, 12:04:16
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
22-12-2010, 10:07:18

Emancipimi që u erdhi grave edhe nga veshja

Kozmetika, arti i të zbukuruarit, është aq e vjetër, sa ç’është e vjetër edhe historia e njerëzimit.Kozmetika, arti i të zbukuruarit, është aq e vjetër, sa ç’është e vjetër edhe historia e njerëzimit. Ideja dhe dëshira për të qenë i ose e bukur, si dhe i ose e pëlqyer nga të pranishmit ka qenë r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

LamiA
22-12-2010, 09:55:11

Çantat komode

Aksesorët shik, çanta komode. Aksesorë romantikë, praktike të cilët vijnë natyrshë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

LamiA
22-12-2010, 09:53:25

Palltot

 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
22-12-2010, 09:52:37

Disa keshilla per te shmangur alergjite!

Shkaktarët, simptomat dhe këshilla kundër alergjiveDisa sëmundje kanë sezone të caktuara. Alergjia dhe infektimi i syve më së shumti përhapet gjatë stinës së pranverës dhe verës. Faktorët e këtyre stinëve, si nxehtësia, rrezet e diellit dhe pluhuri mund ta përkeqësojnë këtë sëmundje, përveç fakt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
22-12-2010, 09:49:07

Si të mbrojmë veten nga produktet kimike të kozmetikës?

 Per te krijuar nje imazh sa me te pelqyeshem dhe te bukur, se pari, duhet te kemi parasysh qe te jemi te mirinformuar lidhur me menyren se si duhet te mirembajme vetveten. Shume probleme dalin nga amatorizmi ne fushen e kozmetologjise, si rrjedhoje e mospasjes se nje ligji profesional, nje lice...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
22-12-2010, 09:44:59

Si ta tonifikoni ngjyrën natyrale të flokëve tuaj ?!

Si ta tonifikoni ngjyrën natyrale të flokëve tuaj Në një tigan zieni ngadalë për 20 min 1 litër ujë me 2 lugë erëza çfarëdo të thata. Lëreni lëngun të ftohet dhe më pas kullojeni. Lagini mirë flokët me këtë lëng disa herë. Në vazhdim, fshijini flokët me një peshqir, duke i lënë të thahen në mëny...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
22-12-2010, 09:44:12

Sekrete bukurie

Qumësht pastrues për lekurën të yndyrshme Shtrydhni një grejpfrut dhe e përziejni lëngun e tij me një gotë qumështi të ftohtë. Ruajeni në frigorifer dhe përdoreni për të pastruar fytyrën para gjumit. Njomni një cope pambuku të pastër dhe kaloni me të gjithë fytyrën. Shpërlajeni me ujë të vakët d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
22-12-2010, 09:39:46

Produktet e reja bimore për të evituar problemet e flokëve për të dyja gjinitë

Produktet e reja bimore për të evituar problemet e flokëve për të dyja gjinitëFlet specialistja Mimoza Petani për efektet dhe mënyrën e përdorimit. Trajtimet bimore që rekomandohen për të ndaluar rënien e flokut në këtë stinëFloku i bukur dhe i shëndetshëm na bën të dukemi më të bukur dhe më të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
22-12-2010, 09:38:09

Tiroidja, si ta mbrojme nga temperaturat e uleta ?

Tiroidja, si ta mbrojme nga temperaturat e uleta ?Ulja e temperaturave eshte nje nga faktoret kryesore, qe ndikon ne acarimin e gjendres tiroide. Kjo eshte me e dukshme tek ata paciente, te cilet kane pamjaftueshmeri jodi. Per te evituar gjithe keto probleme mjeku endokrinolog ne Polikliniken e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, Trendafili i kuq

Superushqimet për bark të rrafshët

dreamm
21-12-2010, 17:22:29
Te gjitha i perdorkam.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-12-2010, 18:48:57

9 mitet false për mirëqenien

Recetat” e trashëguara nga gjyshet për të pa sur një jetë të shën detshme në disa as pekte, nuk janë gjithnjë të vlefshme shkencërisht. Ndryshe bota e kozmetikës dhe ajo e estetikës si dhe zbulimet e reja, do të ishin pa vlerë. Do të mbeteshim te përrallat e gjyshes dhe kaq. Le të shohim disa pr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Oqeani, ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, Gjumashi

Do ta vishnit nje fustan si ky?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-12-2010, 00:59:38

Gjumi, çelësi i bukurisë

Kërkuesit shkencorë kanë zbuluar për herë të parë që gjumi ndikon në bukurinë e njerëzve.Celësi i bukurisë sipas tyre është gjumi i mirë gjatë natës.Dr. John Axelsson (Britania e Madhe) dhe stafi i tij u treguan vullnetarëve dy sete prej 20 fotosh të njerëzve me bukuri të ndryshme.Në setin e par...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
14-12-2010, 21:40:35

Ananasi lufton celulitin.

Me vetëm 40 kalori për 100 g, është një ushqim jashtëzakonisht i lehtë, perfekt për kë është në luftë për dobësim. Ananasi përdoret edhe për të plotësuar mungesën e yndyrave, për kompletimin e vitaminave, për raportin e mirë të kaliumit dhe mjaftueshmërinë e natriumit.Ananasi ul ndjeshëm celulit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-12-2010, 11:39:36

Rrudhat shkaktohen edhe nga ëmbëlsirat

Ëmbëlsirat bëjnë rrudha. Ky është sigurisht një lajm i hidhur, veçanërisht për të gjithë ata që i kanë qejf ëmbëlsirat. Por është e vërtetë se përbërësit e sheqerit, proteinat e tij shtojnë me 50 për qind praninë e armiqve të lëkurës. Në fakt, këto dëmtojnë edhe cilësinë e jetës tonë, duke provo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-12-2010, 00:08:25

Makiazhi i duhur për syze

Ditët kur njerëzit u ndjenin keq kur shihnin femra me syze kanë marrë fund. Sot, ato që përfaqsonin rregullimin e shikimit janë transformuar në aksesorë trendy dhe të modës. Syzet i vënë dhe njerëz të cilët kanë shikim të mirë dhe nuk u nevojitet rregullim shikimi. Megjithatë, nëse dëshironi syz...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
01-12-2010, 00:12:52

Buzë dhe pamje seksi

Netët janë më të gjatë sidomos gjatë ditëve të vjeshtës kështu që është mirë të përdorni buzëkuq të ri dhe seksi. Lyerja e trashë e buzëve me buzëkuq është shumë në trend këtë sezonë me shminka të trasha ku favorizohen ngjyrat e forta. Sa më i errët aq i mërzitshëm është shkëlqimi për vajzat sek...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-12-2010, 00:10:32

Si të kujdeseni për flokët tuaj

Si të ngjaj si një manekin që performon nëpër sfilatat e modës Si të realizoni formën e dëshiruar të flokëve, që propozojnë për këtë verë stilistët botëror. Shumë thjesht. Për të mësuar të gjitha këto ndiqni këshillat e salonit të ondulimit dhe të zbukurimit Coiffeur & frizer Ymerit.Si të ngjaj ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
28-11-2010, 11:43:15

Higjienë personale

Në kohë të sotme nuk ka më dalli...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-11-2010, 01:16:41

Tendencat më të fundit të modës [vjeshtë dimër 2010]

Mbase shirat e rrëmbyer nuk iu kanë lënë shumë kohë të mendoni për modën, por mos harroni që kur nuk jeni të lagur veshjet tuaja janë gjithmonë më mirë se një kartëvizitë.Markat e njohura të modës duket se kanë menduar edhe për ata që përtojnë të mbajnë çadër, sidomos po të shohim koleksionin e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
24-11-2010, 16:08:05

Të rrezikuara nga grimi!

Çdo ditë femrat vendosin deri në 515 kimikale në trup dhe fytyrë, duke përdorur preparate kozmetike, që përmbajnë përbërje të ndryshme, prej të cilave disa janë të dëmshme. Kjo është zbuluar pas një hulumtimi shkencor, ku tregohet se një grua përdor deri në 13 prodhime, shumica e tyre me mbi 20 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
20-11-2010, 11:42:37

Këshillat për lëkurë të pastër

Për të kuruar lëkurën nuk është e mjaftueshme që të vendosësh krem dy herë në ditë dhe të investosh në produkte bukurie shumë të kushtueshme.Ndonjëherë harrojmë se ka shumë veprime të përditshme që mund të përmirësojnë apo keqësojnë lëkurën e fytyrës, sidomos kur ka ekspozim nga agjentë të jasht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
19-11-2010, 11:58:37

Flokët, pasqyrë e shëndetit

Flokët, ashtu sikurse edhe thonjtë apo lëkura jan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-11-2010, 23:56:22

Cilat janë teknikat për të hequr tatuazhet

Gentiani, është një i ri që ka vendosur të korrigjojë atë që ai e quan një gabim të adoleshencës.Është koha për të zhdukur një shenjë. Pas pesë vjetësh me një tatuazh në trup, ai ka vendosur ta eleminojë. Por si? Ndoshta me mjetet e duhura, ndonjë klinikë mund t’ia rikthejë lëkurën e tij të diku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, bleranda.d, BeRni

Të brendshmet magnetike

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-11-2010, 01:17:14

Produktet kozmetike skadojnë - Kujdes me përdorimin e tyre

Edhe produktet kozmetike kanë një datë skandence, por pjesa më e madhe e grave nuk e di dhe vazhdon që t'i përdorë, duke vënë në rrezik shëndetin.Alarmi vjen nga një hetim i kryer prej 'Opinium Research' ndaj 3.813 personave, qe ka evidentuar se 49% përqind e përdoruesve të produkteve kozmetike ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
07-11-2010, 11:16:58

Maske per lekuren e yndyrshme

Qe te pastorni lekuren tuaj dhe te rregulloni yndyren e saj, provoni te beni kete maske dy here ne jave.Nevojiten1 molle e pa qeruar 5 luge te vogla kosPastrojeni mollen nga brenda, hiqni farat dhe coptojeni ne copa te vogla. Futeni ne blender derisa te rrihet mire dhe te behet forme kremi.Perzi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, Gjumashi, Trendafili i kuq

Veshjet intime dhe ngjyrat joshëse

Shej
03-11-2010, 22:47:46
e zeze e kuqe e bardhe
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
01-11-2010, 13:19:18

Pesë këshilla që të anashkaloni blerjen impulsive!

Kur jemi në dyqan një numër i madh faktorësh ndikojnë në blerjen impulsive dhe të panevojshme. Muzika e lartë që nxit, prodhimet e renditura bukur, madje edhe aroma që shpërhapet në ajër në marketet e mëdha – e gjithë kjo na mashtron të blemë prodhime të panevojshme. Si ta tejkalojmë këtë gjë.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
31-10-2010, 00:35:25

Joshje përmes buzëqeshjes - Ja 5 këshilla për dhëmbë të bukur

E qeshura është imazhi ynë...një burim socialiteti dhe erotizmi, elementi joshës dhe përballja me botën dhe të tjerët.Vec metaforës se e qeshura është kartvizita më e mirë, ka dicka më të thellë dhe më të rëndësishme se kaq. Goja jonë, dhëmbët tona, mënyra se si qeshim janë të gjithë elementë që...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-10-2010, 16:21:53

Trup, flokë dhe lëkurë të butë edhe në vjeshtë

Në rast se nuk doni të shkoni në ndonjë institut bukurie ose thjesht nuk keni mundësi, zbatoni këshillat që jepen më poshtë, për ta trajtuar sa më shumë të jetë e mundur lëkurën dhe flokët tuaj.

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, dreamm, shkodrane

Afrim Aliaj, Topmodeli tropojan i famshëm në disa kontinente !

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-10-2010, 00:50:38

Si të dobësohen meshkujt vetëm për pesë ditë

Nëse shëndeti i tepërt është problem veçanërisht për vajzat, të cilat duan të jenë gjithmonë në formë dhe linja perfekte kjo ndodh edhe me meshkujt.Ka shumë prej tyre të cilët duan të heqin kilet e tepërta për të pasur një trup të bukur dhe të shëndetshëm. Për t’u dobësuar sa më shpejt edhe për ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shkodrane, Trendafili i kuq, BeRni

Minka Kelly, gruaja më e bukur për vitin 2010

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe