31 % e të rinjve evropianë, me tatuazhe dhe piercing - E Bukura

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 31 % e të rinjve evropianë, me tatuazhe dhe piercing

 31 % e të rinjve evropianë, me tatuazhe dhe piercing

· 2 · 834

  • Postime: 27099
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 05-10-2010, 02:02:43
Piercing dhe tatuazhet janë duke u bërë gjithnjë e më popullore në mesin e të rinjve evropianë.Të dhënat e fundit të publikuara nga koordinatorët e universitetit të Napolit tregojnë sesi në mesin e adoleshentëve, 31 përqind e tyre ka një piercing, 3 përqind patjetër një tatuazh.

Ndërsa sa u përket universitarëve, 33 përqind e tyre ka nga një piercing, ndërsa 24.5 përqind kanë bërë një tatuazh në trupin e tyre.Në përgjithësi, thuhet se vendosja e piercingëve është një dukuri më e zakonshme për femrat.

Kurse për tatuazhet ato pohojnë se nuk i kanë shumë qejf, pasi kanë frikë nga infeksionet dhe prandaj u pëlqejnë më shumë të bëjnë piercing në trupat e tyre.Romë, 5 tetor, NOA

  • Postime: 1215
  • Karma: +69/-2

#1 ne: 05-10-2010, 02:04:16
weeeee sa e shpifur :-[

Temat e fundit