E Bukura - 8

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per estetiken dhe moden.

Berni
23-10-2010, 00:50:38

Si të dobësohen meshkujt vetëm për pesë ditë

Nëse shëndeti i tepërt është problem veçanërisht për vajzat, të cilat duan të jenë gjithmonë në formë dhe linja perfekte kjo ndodh edhe me meshkujt.Ka shumë prej tyre të cilët duan të heqin kilet e tepërta për të pasur një trup të bukur dhe të shëndetshëm. Për t’u dobësuar sa më shpejt edhe për ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shkodrane, Trendafili i kuq, BeRni

Minka Kelly, gruaja më e bukur për vitin 2010

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-10-2010, 00:24:36

Tanja Kiewitz modelja pa një dorë

Shumë e bukur madje dhe pa një dorë. Një modele, që ka pozuar në Belgjikë për një fushatë sensibilizuese mbi paftësinë, është bërë tepër e famshme dhe ka kërkesa të shumta nga të gjitha revistat në Evropë.Duke buzëqeshur drejt kamerës, bukuroshja 35-vjeçare Tanja Kiewitz ka pozuar për një palë r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: BeRni, dreamm, Trendafili i kuq

Pantallona xhins tashme "Made in kosova"

Berni
12-10-2010, 12:53:20
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
10-10-2010, 22:14:58

Manikyri, ngjyrat dhe përshtatja me duart

Është vënë re se një nga detaje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ·÷±±÷·‡±: Adrenalina :±‡, Hektori, adia

Nexhat Behrami

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: bleranda.d, lilly, ·÷±±÷·‡±: Adrenalina :±‡

Fustani i zi nuk "vdes" kurrë !

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
27-09-2010, 11:03:32

Limon dhe çaj të zi për flokë të shkëlqyeshëm

SHBA- Kontrolloni yndyrën dhe jepuni shkëlqim me një losion të thjeshtë flokëve gështenjë. Në 1 litër ujë zieni për 10 minuta lëkurat e 4 limonëve bashkë me 4 zarfe çaj të zi. Hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet për 2 orë. Kullojeni në një shishe, shtoni lëngun e limonëve dhe lëreni për 36-48...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
27-09-2010, 11:01:53

Studimi, italianet dhe francezet femrat më elegante në Europë

PORTO- Femrat italiane, së bashke me ato franceze, janë më të dobëtat në Evropë, deklaroi sot një ekip ekspertësh. Femrat italiane dhe ato franceze kanë "Indeks Mase Trupore'', (BMI), në shkallën 23, më e ulëta në Evropë", deklaroi kërkuesi i Universitetit të Milanos, Carlo La Vecchia, në kongre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
21-09-2010, 14:42:43

Masazhet bëjnë mirë për shëndetin

Lajme të mira për ata që i duan masazhet.Vec efektit relaksues, sipas një studi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeßåßy ღ
16-09-2010, 10:12:56

Përparësitë dhe të metat që tregojnë duart

TIRANE- Me ardhjen e ditëve më të freskëta apo edhe të ftohta, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Brentiani, Trendafili i kuq, mister x

Pirsing në gjuhë ndan dy dhëmbët e sipërm

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-09-2010, 01:40:39

Saunat

Një seancë në sauna është shumë më i efektshëm se një dush për pastrimin e lëkurës duke e bërë atë të butë dhe të shëndetshme.Nëpërmjet lëkurës dalin jashtë pjesa më e madhe e papastërtive. Në këto elementë kimikë hyjnë edhe: shampot e trupit, xheli i dushit, losionet, sapunët dhe deodorantët.Sa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, Lajmet

Belen Rodriguez…. foto që nuk kanë nevojë për koment

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
10-09-2010, 01:15:55
C'do te thote "mjaftueshmerisht"?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
06-09-2010, 11:55:11

Diete dy javore

Nëqoftëse kjo dietë do të ndiqet në mënyrë rigoroze për 14 dite, ju do të humbisni 9 kg. Kjo dietë ndikon në metabolizmin tuaj dhe si pasojë ju nuk do t’a merrni përsëri peshën e humbur për tre vitet e ardhshme. Nqs në dietë janë disa ushqime që nuk I hani, ju kërkojmë ndjesë, por duhet ti hani ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-09-2010, 19:33:04

Qendistaret moderne

Nëse qëndisma ju duket kohëmarrja e kohës së gjysheve apo e vegjëlisë së mamasë suaj, me siguri nuk keni hasur të apasionuarat e ditëve tona pas punës me dorë. Të një profesioni të largët me atë të shtëpiakeve, ato kanë zbuluar një mënyrë të mrekullueshme antistresi, por edhe kanë zbukuruar shtë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-09-2010, 19:15:37

Joni Peci Jeans "Made in Albania"

Reklama e re e xhinseve nga stilisti Joni Peci. Ne foto Afroviti Goge & Afrim Aliaj.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Berni
01-09-2010, 23:31:51

Si të zgjedhim detergjentin intim

Zgjedhja e një detergjenti intim është shumë e rëndësishme për një higjienë korrekte të gjenitaleve dhe për mbajtjen e shëndetshme të tyre.Edhe kur zgjidhet një produkt me bazë natyrale ose me përbërës vegjetalë duhet të ketë gjithnjë një reaksion acid, me një pH rreth 5, për të respektuar acidi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
26-08-2010, 21:40:00

20 sekrete bukurie per nje femer!

Si gjithnjë bëheni gati për të dalë dhe papritmas diçka nuk shkon, ose ju prishet modeli i flokëve. Ja disa nga këshillat që duhet të zbatoni Lëkura problematikeLëkurë e ngrehur, lehtë skuqet dhe bëhet e thatë, sa më parë do ta largoni atë që këtë lëkurë e ngarkon dhe e irriton ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lepulushja, Trendafili i kuq

Si te kesh nje stil francez?

sorelina
06-08-2010, 20:06:58
asgje e vecante 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-08-2010, 00:17:55

Piercing rezulton i dëmshëm për dhëmbët, pse nuk duhet t’i kemi

Lajme shqetësuese vijnë për të gjithë ata që kanë një piercing në gjuhë. Sipas një studimi të kryer në SHBA, diçka e tillë mund të shkaktojë hapësira të shëmtuara në mes të dhëmbëve të parë.Studimi i universitetit të Buffalo-s thekson se kjo shkaktohet si pasojë e lëvizjes së piercing, nga të ri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
29-07-2010, 13:19:18

Sa di per buzekuqin?!

1. LAPSI I BUZËVEa. Duhet të jetë shumë më i çelët se buzëkuqi, në një ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
29-07-2010, 13:03:33

10 veshje qe duhet ti kem!

Të hapësh gardërobën e një gruaje vërtet elegante, do ngeleshe pa fjalë nga numri i vogël i veshjeve që ajo ka aty brenda. Pak, por ama cilësore. Sepse një grua elegante di se si të kombinojë veshjet me njëra-tjetrën dhe të vërë theksin tek detajet që e kthejnë një veshje nga klasike në trendy: ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-07-2010, 04:47:25

Ana Lika dhe Ilda Qarri, dy vajza-kubiste në Shqipërinë e verës së 2010-s

Jetë kubistesh, Si e shohin veten dhe të tjerët, Na shohin, pastaj thonë:A KA FAMILJE KJO VAJZË?! Kemi shkuar dhe nëpër dasma, ku nusja ka dashur ti bëjë surprizë dhëndrit.

ßåßy ღ
24-07-2010, 18:10:59

Keshilla per te mbrojtur syte ne plazh!

Sy të skuqur, irritim i tyre për shkak të rërës dhe infeksioneve. Këto janë rreziqet që hasin plazhistët gjatë sezonit të verës. Ndaj të gjithë duhet të kenë kujdes për të mbrojtur sytë duke ndjekur disa këshilla:1) Mbroni sytë me syze me filtra, sidomos kur ekspozoheni në diell dhe kur shihni n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-07-2010, 10:30:19

Çfarë urrejnë meshkujt te veshjet e femrave?

Nga këpucët e sheshta, deri tek këmisha si një hipi, nga veshjet e përditshme, deri te ato ngjitur pas trupit...