E Bukura - 10

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per estetiken dhe moden.

AnikaHair
04-06-2009, 23:20:15

Parruke per kemioterapi...dhe alopeca

Dua te di se cfare mendoni per parruket?? A mund te perdoren ato sote nga grate shqipate qe kalojne ne fazen e kemioterapise?? dhe dihet qe gjate kesaj periudhe renia e flokeve eshte shume e madhe deri ne renie komplete.E kame fialen per parruke ne floke natyrale ne ngjyra natyrale. dua te di se...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
22-05-2009, 15:37:23

Tre rregulla themelore per nje "superlekure"!

Krem hidratues, zbutës, pastrues. Shumica nga ne femrat mezi gjejmë kohë për të ngrënë, apo për një gjysmë kafe të shpejtë! E kush ka kohë për t'u kujdesur për problemet e ndërlikuara të lëkurës? Por krahas kësaj, kush nga ne nuk do të dëshironte njëmirëqenie dhe një shkëlqim të mirë të lëkurës?...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
12-05-2009, 08:41:38

Sekretet e rinise se perjetshme!

120 vjet, kjo duhet te jete sipas shkencetareve me fame nderkombetare maksimumi i jetes te shkruar ne ADN tone. Po, per shkak te mutacioneve te ndryshme qe pesohen, qelizat nuk shtohen me dhe keshtu jeta shkon drejt fundit. Me pak fjale edhe pse vitet e fundit mjekesia dhe shkenca kane bere hapa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, dianze, miki_ro

Moda per meshkuj.....

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Shej
22-03-2009, 18:31:03

Dieta sipas grupit te gjakut!

Se di a eshte kjo teme dhe a duhet te jete ne kete rubrike... ju lutem moderatoreve te bejne rregullime po qe se jam gabim.Grupi yt i gjakut është një faktor shumë i rëndësishëm, që ndikon së tepërmi dhe në mënyrën tënde të ushqimit. Cilat janë karakteristikat ushqyese...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
14-03-2009, 10:46:41

Fytyra persoset me rregulla

17 sekrete për një fytyrë të përkryer. Nga kubat e akullit (për t’u kaluar mbi fytyrë) në përzierjen e fondotintës (për ngjyrën ideale): make-up artist-ët e sfilatave dhe femrave më të njohura të ekranit rrëfejnë detajet e zanatit1. Primer-atQuhen kështu produktet që aplikohen p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eurogina
03-02-2009, 10:40:26

Stilistja korçare: Shqipëria ime është në Ukrainë

Ajo ishte shqiptare dhe kur ishte e vogël, jo rrallë herë pyeste veten se përse ajo ishte me flokë të zeza, me fytyrë të zeshkët, ndërsa të tjerët të gjatë, biondë e me sy bojqielli. Tatyana Supure(emri artit Mirabele) është 25 vjeç dhe vetëm ca vite më parë mësoi se shumë kilometra larg Ukrainë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: kelsie, Trendafili i kuq

Vetullat

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, aldiona, Arlind Retkoceri

Liberta Spahiu - fotomodele

erlehta
14-10-2008, 13:03:08
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, erlehta, olti

Obama Style

ßåßy ღ
04-09-2008, 16:32:55
Po me pelqeka more
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-07-2008, 16:41:21

Produktet e reja kozmetike erotike

Joshja dhe dëshira për të bërë për vete personat që na rrethojnë është ndoshta edhe arsyeja kryesore pse i përdorim kaq shumë parfumet dhe kremrat e trupit. Tashmë, përdorimi i rregullt i produkteve kozmetike është kthyer në një modë. Kështu, me dëshirën për diell, det dhe ajër të pastër, lind e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe