E Bukura - 11

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per estetiken dhe moden.

Berni
10-07-2008, 16:41:21

Produktet e reja kozmetike erotike

Joshja dhe dëshira për të bërë për vete personat që na rrethojnë është ndoshta edhe arsyeja kryesore pse i përdorim kaq shumë parfumet dhe kremrat e trupit. Tashmë, përdorimi i rregullt i produkteve kozmetike është kthyer në një modë. Kështu, me dëshirën për diell, det dhe ajër të pastër, lind e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-06-2008, 14:30:18

Stilistet: Ne vere, sandalet dhurojne elegance dhe prakticitet

Sot per sot, duket se sandalet jane nderkombetarizuar ne mode, sepse sipas stilisteve, ato kombinohen ne menyre harmonike me cdo lloj veshje. “Ato japin feminilitet, prakticitet dhe elegance aq me teper kur ne stinen e nxehte me e rendesishmja eshte te harrosh veshjet serioze dhe te ndihesh sa m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
29-04-2008, 16:31:27

Aksesorët qe jane ne mode kete vere

Merita TOÇILA Ato ndjekin gjithmonë tendencat e “Pret a porter” dhe ndonjëherë edhe prodhohen mëvete, por gjithmonë, bizhutë ndjekin rrjedhën e së kaluarës. Lulet e ngjyrat janë mbizotëruese në shumë aksesorë. Mund të mbajmë ripa dhe shalle të ngjyrave të ndryshme të vendosura në mënyrë të lirsh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
22-04-2008, 13:25:53

Si të visheni “fashion”, kur jeni shumë të imëta

Për ju ndjekëse të modës, përdoruese të masave të vogla, kësaj here po japim disa këshilla mbi mënyrat më të mira, me anë të të cilave, mund të vini në pah elegancën (dobësinë) tuaj. Kështu, imtësia e trupit do të duket si një vlerë dhe jo si mangësi në perfeksionin e siluetës tuaj. Prer...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
15-04-2008, 15:30:39

Si të visheni me modë edhe pse jeni të shëndosha

Sot shumë stilistë punojnë me masat mbi numrin 46 të gjoksit dhe këto punime janë po aq fashion, po aq femërore sa edhe modelet për masat më të vogla. Ju jeni siluetë rrumbullake dhe duhet të jeni krenare për atë që jeni, mjafton të gjeni një stil që t`i përshtatet siluetes tuaj. Por, cilat janë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: fatush, Baby Girl, Jermain_O_Neal

Dyqanet ku blejnë VIP-at e Hollivudit

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-04-2008, 01:52:56

Carla Bruni - Nga pasarelat tek pallati presidencial francez

Nuk ka dyshim se një nga femrat me te kerkuara sot ne botë është Carla Bruni, ish modele dhe këngëtare, sot zonja e pare e Frances. Qekur presidenti i Frances Sarkozi u martua me te gazetaret dhe media nuk interesohen aspak për punët e shtetit, por gati vetëm për ato te Karles. Si rrallë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, BeRni

Endrra për rininë e përjetshme

erlehta
02-04-2008, 20:56:35
Informacion i mire 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-03-2008, 10:43:50

Modelet më të paguara të momentit në Bote

Paguhen 25 mijë euro për një sfilatë, shpesh janë femrat imazh të markave më të njohura. Vijnë nga Polonia, Australia, Hollanda e Kanadaja. Një portret më i hollësishëm i Anjës, Kimit, Xhemës dhe Kokos, top modelet më të paguara të momentit.Nuk kanë pozuar kurrë për kopertinat e revistave për me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-03-2008, 10:13:33

Aida Dumani, ylli kosovar i pasarelave britanike

Aida Dumani, një fotomodele shqiptare e cila jeton në Skoci, është ylli i ri i pasarelave britanike të modës. Që prej katër vitesh, kur për herë të parë në Glasgow u ngjit në pasarelë, 20-vjeçarja me origjinë nga Prishtina njeh vetëm sukses.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-02-2008, 11:01:46

Suzana Neziri, një parukiere shqiptare në Hollivudin e VIP-ave

Parukierja shqiptare në HollywoodDisa orë me Suzana Nezirin, vajzën që ndryshon imazhin e Roberto De Niros, Britney Spears, Sara Jessica Parker, Kim Cattrall, Julianne Margulies, Bridget Moynahan etj.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-02-2008, 11:27:35

Si t’i zgjidhni aksesorët për të kombinuar një veshje

Disa këshilla për të qenë të veshur bukur dhe në modë. Fjongot, xhufkat, fletët zigzag, kordonët, dantellat, rruazat dhe thekëtNë procesin e stilimit na vijnë në ndihmë shumë mjete plotësuese për ta çuar veshjen në atë pikë që ne e kemi parashikuar. Pasi mbaron së qepuri, mund t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Bekimi, CrYsTaL TeaRs, MiStRecE_BeRaTSe

Vicky, shqiptarja që refuzoi Playboy & Penthouse!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Belinaa, dreamm, CrYsTaL TeaRs

10 BEST SHOES

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
isazh
08-02-2008, 01:06:46

Jehona nuk fal

 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Capkenja, albermiri, CrYsTaL TeaRs

Panties/Breke (Foto & Komente)

Capkenja
01-02-2008, 22:54:13
te hengert ty ishalla
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: CrYsTaL TeaRs, Belinaa

Lulet

CrYsTaL TeaRs
01-02-2008, 20:59:18
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, shorty, charlie

Cunat TRENDY apo cunat e THJESHTE???????

erlehta
10-01-2008, 22:04:00
Pak trendy duhet 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-01-2008, 16:38:27

Katerina Boci, vajza nga Lushnja stiliste ne SHBA

Pas diplomimit në të famshmin institut të dizenjimit në Padova të Italisë, Boci hapi një atelier të vetën në Shqipëri. Në vitin 2001 ajo u shpërngul në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilën ajo e quan "toka ime e premtuar" dhe shumë shpejt u bë e njohur në zonën e Detroitit për dizenjimet e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-12-2007, 12:12:55

10 veshjet qe nuk dalin kurrë nga Moda !

Veshjet simbol, duke nisur që nga pantallonat, fustanet, këmishat dhe aksesorët që mund të ruash në dollap pa pasur frikë se mund të dukesh qesharake kur t‘i veshësh, janë vërtet shumë. Klasifikimi i publikuar nga "Daily Mail" klasifikon dhjetë veshjet që nuk dalin kurrë nga moda dhe janë më të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Belinaa
09-12-2007, 12:49:20

Ushqimet e bukurise

Ushqimet e bukurisëQë të dukeni e bukur duhet patjetër të ushqeheni mirë. Të hash mirë ju mban ju dhe lëkurën e freskët. Më poshtë janë një numër ushqimesh që ju mbajnë në formë dhe që quhen ushqimet e bukurisë ArratJanë ushqim i mirë kundër plak...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-11-2007, 14:35:45

10 Gjëra që duhet ti dini për Modën !

1. Rifreskohuni në nivel të vogël kohë pas kohe. Nuk jeni të sigurt cilit stil më tepër keni dëshirë ti përkitni? Provoni një bluzë komforde me farmerka ose pantollona të thjeshta. Mos lejoni vetentë keni ndikim nga të tjerët. 2. Nëse mendoni se jeni të moshuar të vesh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-10-2007, 15:17:03

Java e modës metropolitane ne Tirane, do të transmetohet nga “Fashion Tv”

Joni Peçi fton Inva Mulën e Fadil Berishën Pesë stilistë do të marrin pjesë në evenimentin që do të transmetohet nga “Fashion Tv” . 60 modele do të sfilojnë duke shfaqur tendencat e fundit të modës ballkanike e europiane...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, Elegance, alda

Pranvere/Vere 05 - Spring/Summer 05

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe