Bikini Vere 2012 - E Bukura

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Bikini Vere 2012

 Bikini Vere 2012

· 1 · 717

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

ne: 20-05-2012, 00:46:52
Kostumet e banjës këtë verë janë shumë seksi, provokuese dhe femërore. Ngjyra të forta verbuese, të hedhura në copa që janë të ngarkuara me dizenjo do të dominojnë në verën e këtij sezoni.

Modelet e kostumeve të plazhit nuk do të kenë aksesorë. Dizenjuesit kanë përdorur frudat dhe rrudhat në koleksionet e plazhit.

Trendi i sivjetshëm do të jetë ekstremisht i ndryshëm pasi përfshin bikini-rrip dhe mbathje në formë kilotash apo pantallona të shkurtra. Ndërsa ngjyra e plazhit do të jetë blu duke përfshirë të gjitha nuancat e saj. Nuk do të mungojnë edhe tonet pastel të portokallisë. 

“Këtë vit kemi stil “string” brazilian shumë të ngrënë që jo çdokush mund t’ia lejojë vetes”, shprehet një shitëse.

Do të shohim këtë sezon edhe kostumet klasike, ku reçipetat do të jenë në formë trekëndëshi, por i përmasave të vogla dhe mbathjet me dantella apo me lidhëset provokuese në anët e vitheve.

Në sezonet e kaluara ishte paksa e vështirë beteja midis bikinëve dhe kostumeve trupore asimetrike të lidhura me rripa apo aksesorë, ndërsa në sezonin veror 2012 sensualiteti femëror do të dalë në pah edhe me kostume të mbyllura që të mbërthejnë linjat trupore. Ky variant do të ishte mjaft i mirë edhe për të mbuluar defekte apo shëndetin e tepërt.

E zeza dhe e bardha janë ngjyrat që duket se do t’i rezistojnë gjthnjë kohës. Stampat e qendisura me temina, stampat grafike janë të sugjeruara nga modeluesit e huaj. 

Për këtë vit shajet e plazhit janë krejtësisht jashtë përdorimit. Në vend të tyre ka rrjeta apo coha transparente të mëndafshta që hidhen shkujdesshëm në trup. 

Rrobabanjot që duhet të kemi këtë verë - Top Channel Albania - News - Lajme

Temat e fundit