Doni të dobësoheni? Bëni dush të ftohtë - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Doni të dobësoheni? Bëni dush të ftohtë

Doni të dobësoheni? Bëni dush të ftohtë

· 7 · 1427

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

ne: 29-05-2012, 11:03:08
TIRANE - Dushi i ftohtë çdo mëngjes do të nxisë trupin tuaj që të shkrijë yndyrnat dhe kështu dukshëm do të shpejtojë metabolizmin prej 12 deri në 15 orë.

Për këtë specialistët sugjerojnëtë bëni dush në ujë me temperaturë midis 15 dhe 20 gradë celsius dhe të qëndroni në ujë më shumë se 15 minuta.

Mos u fusni menjëherë në ujë, por gradualisht, dhe më pas mos provoni të ngroheni me ujë të ngrohtë.

Vërejtje: Ndryshimet e temperaturës së trupit mund të ndikojnë përkohësisht në qarkullimin e gjakut. Mos përdorni dushin e ftohtë nëse keni probleme me zemrën, me shtypjen e gjakut apo me diabetin.

(er.nu/tg/BalkanWeb)
« Editimi i fundit: 13-02-2020, 22:36:55 nga M A X »

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 14-04-2013, 18:13:19
...e me ate rast merrni edhe nje plevit....gratis!! :D

 • Postime: 7087
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 18-04-2013, 19:39:06
...e me ate rast merrni edhe nje plevit....gratis!! :D

 Po cfare plevite se  :D
Gjithsesi dushi me uje te ftohte parandalon krijimin e celulitit.  Gjithashtu dhe tensionin e keni top :D

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 12-02-2020, 15:51:39
Dushi ftohte keshillohet jo veten per dobesim por dhe per organizem me imunitet te forte. Duket e veshtire por mesohesh.

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 12-02-2020, 16:12:59
E kam provuar me ecje dhe ka bere pune. Po ashtu dhe e kam lene buken.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 12-02-2020, 19:08:29
Këtë nuk do e provoja edhe sikur të më mbyste mbipesha e celuliti :D (ekskludoj muajt e nxehtë të verës).

 • Postime: 7087
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 12-02-2020, 21:28:51
Këtë nuk do e provoja edhe sikur të më mbyste mbipesha e celuliti :D
:D

Temat e fundit