Emina Cunmulaj - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Emina Cunmulaj

   Emina Cunmulaj

  · 41 · 17112

  • Postime: 28647
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 09-06-2005, 09:14:39
  Emina (1.80cm e gjate!!) eshte nje nder modelet me premtuese ne boten e modes  e mendohet qe 2005 te jete viti qe do e bej emrin e saj ende me te njohur.Pasi ka prezantuar bukurine e saj ne revistat me te njohura ne bote si Vogue (ka pozuar per gati çdo version te revistes Vogue ne bote) apo Elle, ka reklamuar veshjet e Just Cavalli apo Benetton, dhe ka sfiluar per pothuajse çdo stlist te njohur ne boten e modes, Emina eshte shfaqur edhe ne kopertinen e revistes shqiptare Teuta.


  Siç do ta kuptoni edhe nga intervista Emina nuk e fsheh qe eshte shqiptare me origjine. Gjithashtu ajo ka pozuar edhe per fotografin e njohur me origjine shqiptare Fadil Berisha.
   
  Personalisht Emina me pelqen shume edhe pse ne pamje ngjan me teper si franceze sesa shqiptare. Ajo eshte shume elegante dhe e veçante. Nje tjeter shqiptar qe po ka sukses prej kohesh si model eshte nje djal me emrin Zen i cili eshte nje nder modelet me te mire te firmes me te sukseshme ne bote per modelet meshkuj "Boss Models".
  « Editimi i fundit: 03-02-2023, 00:34:58 nga Vip News »

  • Postime: 28647
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 09-06-2005, 09:17:01
  Name: Emina

  Agency: Elite NY

  Age: 19

  Height: 5'11"

  Birthsign: Virgo

  Place of origin: Albania

  Ethnic origin: Albanian

  How discovered:
  I just showed up at Elite.

  How did that happen:
  Everyone always told me I should model one day. One day my fiancee just printed out a list of agencies and said: Close your eyes and point. My finger landed on Elite and here I am!

  What was your childhood like?
  My parents moved us to Yugoslavia when I was 4 years old and I lived there until I was 16. I then moved back to the US and have been here for 2 years.

  What are some differences between your life in Yugoslavia and your life here?
  When I was growing up, we didn't have nice parks, toy stores... The city (Montenegro) only has one movie theater. When I got here (to America) and saw the streets and buildings, I thought to myself, this is just like in the movies.

  Your favorite activities:
  Sports (I used to play basketball). Now I love watching baseball as my fiancee is a baseball player; listening to music, going to the park, fishing.

  What do you like about New York?
  I love the tall buildings, Times Square, the cute yellow cabs, Central Park.... The people here are so nice, how people don't care what your background is, if you're white, black or anything else. Oh, and I LOVE cops- they look great in their uniforms and they do their job.

  http://models.com/model_culture/model_of_week/emina/

  • Postime: 2796
  • Karma: +21/-19
  • Gjinia: Femer

  #2 ne: 03-03-2006, 20:55:04
  Shqiptarja ne Amerikë qe "pushtoi" revisten Vogue

  Shqiptarët e Malit të Zi jetojnë në pjesën Jug-Lindore të këtij vendi  dhe kanë si "kreyqëndrën" e tyre qytetin bregdetarë të Ulqinit, Mali i Zi . Të gjitha qytetet  në jug dhe jug lindje të Malit  te Zi  kufizohen me Shqipërinë deri në kufi me Kosovën. Mbi 85% të popullatës në këto qytete e rrethinat e tyre e përbëjnë shqiptarët autokton. Trevat ku banojnë edhe sot shqiptarët atukton dëshmohen si vend-banime që nga periudha parahistorike.
  Të dhënant arkeologjike dhe historiografike mbi origjinën e tyre, flasin se historia më e lashtë e këtyre banoreve mijëvjeçarë zë rrenjë në truallin dhe qyteterimin ilir dhe si i tillë këto vend-banime shqiptare janë më të vjetra dhe më interesante të shtrira përgjatë brigjeve të Adriatikut dhe në kufirin tokësor deri në Palve e Guci e malësitë e Vermoshit. Mali i Zi ka rreth 50 mijë shqiptarë(rreth 9% të popullatës republikane) ku përfshihen edhe ata të qytetit dhe ata të zonave fshatare.
  Një pjesë e madhe e këtyre shqiptarëve për shkaqe dhe periudha të ndryshme kanë emigruar, në Evropë dhe SHBA. Shqiptarët e Shqipërisë, të Kosovës, të Maqedonisë, të çamërisë, të Malit te Zi dhe të Preshevë-Bujanoc-Medvegjes, i kemi parë në SHBA-s se sa të pasur janë, se sa të sukseseshëm janë dhe se sa të integruar me jetën amerikane. Pa dyshim një vend të veçantë në emigrimin e
  tyre, kanë zënë edhe ai i shqiptarëve të Malit të Zi. Njëra prej tyre është edhe kjo Super Modele shqiptare, e sukseseshme në Amerikë e quajtura Emina çunmulaj.
  Supermodelja shqiptare Emina çunmulaj është shpallur ylli i ri i revistës së famshme të fotomodeleve "Elite" në SHBA, por edhe ylli më i ri i revistës prestigjioze "Vogue". Spoti i Eminës: Shqiptaro-mania ka përfshirë planetin në sajë të dhelpërushës virgjëreshë, Emina çunmulaj. Ajo është prezantur në të gjitha botimet e fundit të revistës së madhe të modës "Vogue", madje, disa herë edhe me dy pjesëmarrje, dhe është parë si një nga modelet më të kërkuara në botë. Sezoni i ri po bëhet gati të shijojë talentin e madh nga vendi i vogël Ballkanik.
  Topmodelja e re që jeton në Amerikë, nuk është shumë e njohur për masmediat në vendin e origjinës së saj, Shqipërinë. Por, megjithëse shumë e re dhe me një aktivitet relativisht të shkurtër, është shumë e njohur në botën e bukurisë së fotomodeleve amerikane. Nuk mund të shpjegohet rasti i kësaj
  topmodeleje shqiptare, e cilësuar disa herë supermodele, se si i ka
  "shpëtuar" gazetarëve dhe specialistëve shqiptarë. Emina çunmulaj është shqiptaro-amerikane me origjinë, që për shumë vite, pas arratisë së familjes së saj, jetoi në Mal të Zi - Malësi. Ajo është një yll i ri i revistës së famshme për fotomodele në SHBA, "Elite", duke pozuar modele ekskluzive me firma nga më të njohurat në botë, si Lisa Cant, Marc Jacobs, Anna Sui, Habitual, Carmen Kasssui, Calvin Klein, Georgio Armani dhe shumë të tjera. çunmulaj është fituese e çmimit "Elite model search", një çmim kurajoz ky, që jepet vazhdimisht nga revista e famshme "Elite".
  Ajo e ka fituar çmimin me motivacionin: "Duket e çuditshme, ka një pamje gjeneroze të kombinuara mirë nga natyra, bukurinë e djemve kinezë me një fytyrë elegante, të mprehtë dhe një trup mjaft tërheqës". Vlerësimet për topmodelen me origjinë shqiptare vijnë në doza maksimale nga stilistët më në zë të kësaj "industrie", madje dhe nga ata amerikano-latinë, të cilët e kanë krahasuar bukuroshen shqiptare çunmulaj me disa nga emrat më të njohur të
  botës së topmodeleve, si Isabeli Fontana, Julia Stegner, Heather Marks e shumë të tjera.
  Emina çunmulaj shprehet se është e apasionur pas basketbollit, shtëtitjeve në park dhe ç'ka është më e habitshmja është një vajzë që i pëlqen të gjuaj peshk.
  Në një intervistë dhënë në një revistë amerikane, ajo tregon për
  fëmijërinë në Mal të Zi - Malësi dhe për përshtypjet e saj mbi Nju-Jorkun, qytet ku ajo banon prej disa vitesh.

  Si e zbuluat jetën e fotomodeleve?
  Duke parë revistën "Elite".

  Si u ndjetë kur e patë veten fotomodele?
  Shpeshherë njerëzit më thonin se një ditë do të bëhesha fotomodele. Një ditë, i fejuari im më printoi një foto nga një agjenci fotomodelesh dhe më tha: Mbylli sytë dhe hapi në drejtim të gishtit tim. Gishti i tij tregonte një fletë të kësaj reviste ku isha unë!

  Cila ka qenë fëmijëria juaj?
  Prindërit e mi emigruan në Mal të Zi kur unë isha vetëm 4 vjeçe dhe ne jetuam atje deri kur unë mbusha 16 vjeçe. Dhe prej tre vitesh jetojmë në SHBA. (prindërit e Emines së pari emigruan ne SHBA ku edhe lindi Emina dhe mbas u kthyen ne Mal te Zi kur Emina ishte vetëm 4 vjeçare)

  ç'ndryshim ka jeta juaj nga ajo në Mal të Zi me atë në Amerikë?
  Aty ku u rrita nuk kishte parqe të bukura dhe dyqane të mëdha lodrash. Qyteti kishte vetëm një sallë kinemaje, e ndoshta, ky ishte argëtimi i vetëm. Kur erdha në Amerikë pashë nga afër rrugë dhe ndërtesa të bukura, pamjet që i kisha parë vetëm në filma.

  çfarë ju pëlqen më shumë?
  Sporti. Luaj shumë basketboll dhe kam shumë dëshirë të ndjek basketbollin e NBA-së, ndërsa i fejuari im është lojtar bejsbolli. Por si hobi kam edhe muzikën, shëtitjet në park dhe të gjuaj peshk.

  çfarë të impresionon më shumë në Nju-Jork?
  Më pëlqejnë gradaçelat, sheshi kryesor i qytetit "Times-Square", taksitë e verdha dhe parku natyror "Central Park. Njujorkezët janë të mrekullueshëm, askush nuk do të dijë se nga vjen dhe se kush je, i bardhë apo i zi, ose çfarëdo tjetër. Oh! I dua shumë policët e Nju-Jorkut, duken të mrekullueshëm me uniformot e tyre dhe bëjnë një punë të madhe.

  www.malesia.org
  « Editimi i fundit: 16-08-2007, 06:44:37 nga Berni »

  • Postime: 445
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Femer

  #3 ne: 04-03-2006, 02:11:54
  Ja edhe nje faqe ku mund te shihni foto te ndryshme te Emine Cunmulaj
   
  http://www.supermodels.nl/eminacunmulaj

   ;)

  • Postime: 103
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #4 ne: 04-03-2006, 06:41:31
  PO normale! NUK E DINIT QE FEMRAT SHQIPTARE JANE TE BUKURA!www.plus2radio.com.al

  • Postime: 929
  • Karma: +2/-2

  #5 ne: 04-03-2006, 07:07:36
  çfarë pushtimi i paskash bërë amerikes.
  Me mish e eshtra.
  Pushtimi i amerikes = kenaqe sytë e botës tuli shqiptar.

  • Postime: 445
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Femer

  #6 ne: 04-03-2006, 09:00:13

  çfarë pushtimi i paskash bërë amerikes.
  Me mish e eshtra.
  Pushtimi i amerikes = kenaqe sytë e botës tuli shqiptar.


  Cfare ironie  :@

  • Postime: 5930
  • Karma: +9/-0

  #7 ne: 04-03-2006, 09:18:48
  He pra, he! Ajo s'eshte bere prostitute diku... e po nxjerr nam te keq, qe ta perflasim kot me kot Jojo:
  Nejse...

  Me pelqeka ne disa foto shume, si psh., ajo e 2-ta... very feminine/sensual :)... por ne disa foto te tjera te saj qe pashe tek galeria e vet, s'me terhoqi dhe aq shume. Cudi, se sa shume ndryshoka nga nje poze ne tjetren... por dhe nga tualeti i bere  :O
  Mgjth duket qarte qe ka hijen e nje ballkanase ;-)

  • Postime: 288
  • Karma: +0/-11
  • Gjinia: Mashkull

  #8 ne: 13-03-2006, 21:26:08

  PO normale! NUK E DINIT QE FEMRAT SHQIPTARE JANE TE BUKURA!www.plus2radio.com.al


  jo te gjitha moj loqk :D Jojo:

  • Postime: 2796
  • Karma: +21/-19
  • Gjinia: Femer

  #9 ne: 07-06-2006, 06:49:28
  Emina sërisht në listën e 50 modeleve më të mira

  Emina është rikthyer në listën e 50 modeleve më të mira sipas www.models.com faqja me popullore e modelimit në internet. Kjo faqe e krijuar prej afro 9 vjetësh vazhdimisht prezanton talentet e reja në botën e modës dhe modelet më aktive e më të kërkuara të momentit. Momentalisht Emina gjendet në vendin e 45 dhe është so FLAKË! :)
   
  http://www.ohshqipe.com/lajme/60/

  • Postime: 21
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #10 ne: 07-06-2006, 07:38:14
  ?//////

  • Postime: 7978
  • Karma: +18/-8
  • Gjinia: Femer

  #11 ne: 14-06-2006, 09:40:16
  Te them te drejten mua mu duk nje femer shume e bukur dhe teper fotozhenike........ ne te kunderten e Smiley-t une mendoj se ajo eshte nje topmodele e vertet ta marri nje foto dhe ti japi nje karakter dhe nje pamje mevete.....me pelqyen shume fotot e saj sidomos ajo foto ne faqen e dyte ku mu duk se ka dashur te imitoje kostumet shqiptare me veshjen e saj......shume e kendshme

  • Postime: 5930
  • Karma: +9/-0

  #12 ne: 14-06-2006, 12:32:38
  E bukur s'është hiç iher Jojo: jam skandalizu kur rastisa te shikoja profilin e saj këtu kohët e fundit :O

  Por thuj qe ka gjatesine dhe është proper skinny, se bukuri nuk ka! E sot modelet këto duhet te kenë... se sa për bukuri, te bën makiazhi, rrobat dhe teknollogjia e manipulimit te fotove yll fare, mos e qaj at hall ;)

  Kisha te drejtë kur thashë se tualeti dhe pozat qe merr e transformojn komplet si femër, ma kap icik si duket normal hmmmmm:

  • Postime: 7978
  • Karma: +18/-8
  • Gjinia: Femer

  #13 ne: 14-06-2006, 20:12:07
  Po mire mi mo ne ti se te gjitha modelet ashtu janenuk  jane te bukura per syrin jane per kameran prandaj jane te rralla e te vecanta se vajza te bukura ka plot por jo te gjitha mund te behen topmodele (megjithese te te tregoj une disa foto te miat qe i kam bere ne studjo e te shikosh ti te thuash booo ca ylli{po hajde me shiko natyral si nata me diten(?)}...dhe me e forta jane bere ne studjo shqiptare jo me ketu qe po e po) .......po une them ja ta shikosh tek kjo foto e fundit buzet vetullat syte eshte shume fotozhenike dhe me tipare te bukura ngjyrat nuk po me pelqejne gjithsesi asgje qe nuk rregullohet me pak tualet.......


  • Postime: 296
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #14 ne: 14-06-2006, 20:31:03
  Nga larg nuk duket e bukurr , por nga afer shume e bukur duket , ashtu mendoj une , ne fytyre e kendeshme  :)

  • Postime: 7978
  • Karma: +18/-8
  • Gjinia: Femer

  #15 ne: 14-06-2006, 20:33:12
  Po nga larg nuk ka si te duket ndryshe...nga djetat qe mban ajo per te mbajtur ate trup aq te holle ...me duket me shume si e semure sidomos pa tualet (?)

  • Postime: 5930
  • Karma: +9/-0

  #16 ne: 15-06-2006, 04:11:25

  po unë them ja ta shikosh tek kjo foto e fundit buzët vetullat sytë është shumë fotozhenike dhe me tipare te bukura ngjyrat nuk po me pëlqejnë gjithsesi asgjë qe nuk rregullohet më pak tualet.......


  hunde, buze, e sy kane te gjithe... dhe ajo s'i ka as te bukur (?)
  buzet po qe i ka me forme, sikurse dhe fytyren te terhequr; por syte, hunden, vetullat, floket nuk i ka gje... kot me rrejt (?)
  a i pate modelet e tjera si jane, apo hic :S

  • Postime: 2208
  • Karma: +13/-1
  • Gjinia: Femer

  #17 ne: 15-06-2006, 07:12:23
   :O sa te ndryshoka make upi  :O krahasojini pak ato dy fotot e para me keto qe ka sjelle Smiley ndryshim total.

  • Postime: 3782
  • Karma: +16/-2
  • Gjinia: Mashkull

  #18 ne: 15-06-2006, 18:27:18

   :O sa te ndryshoka make upi  :O krahasojini pak ato dy fotot e para me këto qe ka sjelle Smiley ndryshim total.


  Nuk thonë kot: "Femra e bukur duket qe ne mëngjes!"

  • Postime: 2208
  • Karma: +13/-1
  • Gjinia: Femer

  #19 ne: 15-06-2006, 20:01:37
  E fjeta mendjen edhe une  :D modele do behem  :D LOL

  Temat e fundit