Femra ka 1 mundësi për të qenë e bukur por 1 mijë mundësi të jetë tërheqëse - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Femra ka 1 mundësi për të qenë e bukur por 1 mijë mundësi të jetë tërheqëse

Femra ka 1 mundësi për të qenë e bukur por 1 mijë mundësi të jetë tërheqëse

· 1 · 1695

  • Postime: 25419
  • Karma: +0/-0

ne: 05-06-2020, 23:00:40
 

Disa thënie të veçanta për bukurinë e vërtetë:

“Një trup i bukur mund të tërheqë adhuruesit e vërtetë, por për t’i mbajtur ata, ka nevojë për bukurinë e shpirtit”.

“Nuk mund të konceptoj ndonjë lloj bukurie, në të cilën nuk ka melankoli”.

“Në çdo gjë ka bukuri, por jo të gjithë arrijnë ta shohin”.

“Te njeriu çdo gjë duhet të jetë e bukur, dhe veshja, dhe shpirti, dhe mendimet”.

“Kushdo që e ruan aftësinë për të parë bukurinë, nuk plaket kurrë”.

“Një grua e bukur është ferr i shpirtit, pastruese e xhepit, dhe parajsë e syve”.

“Pafajësia dhe bukuria nuk kanë armik tjetër, përveç kohës”.

“Është fatkeqësi e madhe për një grua të bukur të shëmtojë buzëqeshjen. Buzëqeshjen, që mund të zbukurojë një të shëmtuar”.

“Bukuria është fuqia. Dhe një buzëqeshje, shpata e saj”.

“Çfarë iluzioni i çuditshëm është të mendosh se bukuria është mirësi…”.

“Gruaja ka vetëm një mundësi për të qenë e bukur, ndërsa ka një mijë mundësi të tjera që të jetë tërheqëse”.

“Bukuria është se si ndjeheni brenda jush, dhe kjo reflektohet në sytë tuaj. Nuk është diçka fizike”./Bota.al

Temat e fundit