Fustani i kuq, ëndrra e çdo femre - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Fustani i kuq, ëndrra e çdo femre

   Fustani i kuq, ëndrra e çdo femre

  · 4 · 1163

  • Postime: 27097
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 01-08-2011, 22:59:53
  Ndonëse tani në verë e kuqja është pak e frikshme, me krahët e djegura nga dielli, ajo është një zgjedhje e mirë për femrat e nxira. Stina e ngjyrës
  së kuqe realisht është vjeshtë.

  Fustani i kuq nuk është shumë për të turpshmet. Askush nuk thotë "Duhet të fshihem nga bota dhe për këtë vesh një fustan të kuq". Por një fustan i kuq ka një mesazh të vetëm "Më shih". Ndryshe nga një fustan i zi që mund të jetë modest a guxues, një fustan i kuq lë vetëm një lloj përshtypjeje: nuk dështon kurrë së transmetuari bashkimet e ngjyrës, personit që e mban. Dhe ato bashkime janë të fuqishme.

  E kuqja është një ngjyrë shndritëse, që ka kuptimin e dyfishtë "stop" dhe "ec". Përfaqëson gjoksin e kuq të gushëkuqit mashkull. Lëkura e tij e kuqe josh femrën dhe njëkohësisht paralajmëron meshkujt e tjerë. Ky kombinim i ligë i jep fustanit të kuq një impakt të tillë: ki mendjen, ki kujdes, një shenjë ndaluese, një dritë e kuqe. Por, nga ana tjetër, afrohu. E kuqja prej kohësh është ngjyra që tregon disponimin seksual. Disenjatori, Louise Jackson ka kuptuar që "njerëzit janë të tërhequr nga e kuqja".

  Një fustan i kuq në vitrinë i sjell klientët në dyqan. E kuqja është një ngjyrë nga e cila njerëzit mposhten, por jo që e demonstrojnë domosdoshmërisht. Ato e duan dhe e blejnë, por mund të mos kenë kurajën ta veshin. Në fakt, gratë duhet të ndryshojnë idenë e së kuqes, duhet të jenë të sigurta që mund ta veshin. Në fakt, e mira e së kuqes është se ka një nuancë për çdo ngjyrë lëkure dhe çdo moshë. Atë mund ta përshtatësh me veten, ndërkohë që e zeza mbetet gjithnjë e zezë." Në filmin me kartonë, Jessica Rabbit, fantazia e çdo mashkulli, vishte një fustan të kuq, këllëf për trupi.

  Julia Roberts në "Pretty Woman" kishte veshur një fustan të kuq deri në fund të këmbëve, për takimin e saj në opera me Riçard Gere, dhe nuk dukej si prostitutë atë mbrëmje. Një fustan i kuq kërkon vëmendje. Edhe nëse prerja është modeste, ngjyra bën që të kthesh kokën, nuk mund t'i rezistosh. Kjo e bën një kandidat të përkryer për tapetin e kuq. Aktorja Minnie Driver ka veshur disa fustane të kuq në kohën e saj. Ajo shpjegon se sekreti i fustanit të kuq është se bën gjithë punën në vendin tënd. Por, nëse do të veshësh një të tillë, duhet të jesh e përgatitur që çdo centimetër e paraqitjes tende të gjykohet nga njerëzit.

  (d.b/GSH/BalkanWeb)
  « Editimi i fundit: 29-07-2022, 14:02:38 nga stellina »

  • Postime: 12017
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer

  #1 ne: 01-08-2011, 23:23:26
  Ehhh...duhet te kesh nje trup balerine te veshesh nje fustan te tille... :D :)

  • Postime: 1633
  • Karma: +0/-0

  #2 ne: 29-07-2022, 14:04:31
   Nqs është prerja e mire fustan i cdo ngjyre duket mrekullueshem ne cdo trup

  • Postime: 1633
  • Karma: +0/-0

  #3 ne: 29-07-2022, 14:38:37
   

  Temat e fundit