Gati gjysma e femrave jane te pakenaqura me gjoksin qe kane - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Gati gjysma e femrave jane te pakenaqura me gjoksin qe kane

Gati gjysma e femrave jane te pakenaqura me gjoksin qe kane

· 3 · 735

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 11-02-2020, 07:53:57
 

Sipas nje studimi te botuar ne revisten "Body Image" del qe 48% e femrave nuk jane te kenaqura me gjoksin e tyre. Studimi eshte bere duke intervistuar 18.500 femra nga 40 vende te ndryshme te botes. Nga ky studim del qe gati gjysma e femrave deshirojne te kene gjoks me te madh, ndersa 23% deshirojne gjoks me te vogel. Rreth 25% jane te kenaqura me ate qe kane. Studimi veren qe trendi boteror eshte qe gjoksi mesatar deri te i madh te shihet si ideali i nje gjoksi te bukur qe i ben femrat te jene te kenaqura me cfare kane.

  • Postime: 234
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 12-02-2020, 19:26:22
Me habit. :) hmmmmm:

  • Postime: 3239
  • Karma: +12/-1
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 12-02-2020, 20:10:40
Si ashtu. Kur eshte nje femer e kenaqur me trupin e saj?

Temat e fundit