Gjumi, çelësi i bukurisë - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Gjumi, çelësi i bukurisë

Gjumi, çelësi i bukurisë

· 1 · 622

  • Postime: 28584
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 16-12-2010, 00:59:38
Kërkuesit shkencorë kanë zbuluar për herë të parë që gjumi ndikon në bukurinë e njerëzve.

Celësi i bukurisë sipas tyre është gjumi i mirë gjatë natës.

Dr. John Axelsson (Britania e Madhe) dhe stafi i tij u treguan vullnetarëve dy sete prej 20 fotosh të njerëzve me bukuri të ndryshme.

Në setin e parë u paraqitën modelë me një gjumë prej të paktën tetë orësh. Në setin e dytë të fotove modelët ishin njerëz me pak orë gjumë.

Vullnetarët që dhanë opinionet e tyre për setet e fotove, i renditën modelët “me gjumë” si seksi dhe tërheqës më shumë se ata që kishin probleme me gjumin.

Këshillohet që të rriturit duhet të flenë të paktën tetë orë në ditë, por stili i jetesës dhe puna e bëjnë gati të pamundur këtë gjë. /top channel

Temat e fundit