Kete vere - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kete vere

Kete vere

· 6 · 3416

 • Postime: 728
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 28-04-2004, 11:24:58
:::Kete vere ne plazhe do te kthehet serish bikini.

Qellimi si gjithnje per te nxjerre ne pah sensualitetin e femres. Modelet e bikinit qe server linja e veshjeve 'Off Limits' prezantohet nga ngjyra fikse dhe pa kombinime, me perjashtim te relieveve te ndryshme te gdhendura ne konture te zbehte. Por nuk do te mungojne ngjyrat ultravjollece dhe ato kryesisht te ndezura edhe keto te shoqeruara me aplikacione te shumta si dhe dekoracione te thjeshta. Kjo mode evokuan rrobat e banjes se viteve '50. Ato jane mjaft chic, sensuale dhe u kthyen ne nje mode, atehere kur Madona e riperteriu ate ne videoklipet e saj. Ajo qe vihet re eshte fakti se zhduken te gjitha tendencat e viteve te fundit, ku te binte ne sy kostumet trekendeshe. Ato jane mjaft te hapura ne zonen e gjoksit, qe do te thote mos u ndie keq ne plazh. Megjithate ato qe vazhdojne te parapelqehen edhe sivjet, jane edhe bikinit. Pra thjesht, me te gjitha modelet mund te sfilojme ne bregdet, por zgjedhja gjithnje eshte pozitive. Tendence vertet e vecante sivjet ne plazh, do te jene bikinit me lule, kafshe dhe ngjyra ekzotike. Po keshtu eshte konsideruar risi edhe bikini te tipit slip dhe ato trekendeshe, te huazuara nga stilistet e rinj nga modelet e vjetra te viteve 'Ëœ50-'60.

« Editimi i fundit: 21-12-2004, 02:10:56 nga Gjumashi »

 • Postime: 283
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 03-05-2004, 01:15:47
u  uu  kjo un mendova se   na ka nxjerr  noi model  te bejm   zgjidhje  kshu me pamjepha >< >< ><

 • Postime: 728
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 06-05-2004, 01:38:53
 
« Editimi i fundit: 09-02-2020, 22:28:26 nga M A X »

 • Postime: 28587
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 23-05-2004, 19:12:37
Këtë sezon të nxehtë veror Giorgo Armani sugjeron modelin bikini alla marinar. Gërshetimi i dy ngjyrave portokalli me të bardhë, ky model tregon edhe një herë se veshjet e propozuara 30 vjet më parë nuk kanë vdekur ende. Këto bikini janë mjaft të hapura në zonën e gjoksit dhe shoqërohen me një jakë të hollë të tipit marinar, të ndërthurura ose me ngjyrat bardhë e blu, të kuqe me blu, por më të pëlqyerat momentalisht konsiderohet e bardha me portokallinë. E veçanta tjetër e këtij modeli të propozuar janë disa byrzylykë të holle të vendosur në krakë, si dhe një kapele, e cila i jep femrave imazhin e plotë të një marinari është duke drejtuar një anije. Për herë të parë modeli i bikinit alla marinar është përdorur në 1924, nga Carolina di Berry, e cila kishte zgjedhur ngjyrat tipike bardhë e blu.

 • Postime: 728
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 09-02-2020, 23:32:21
Kete vere do kemi keto bikini ne trend  :D
 

 • Postime: 728
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 09-02-2020, 23:50:56
Ose dhe keto
 

Temat e fundit