Kthimi i "belit te larte" ne mode! - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kthimi i "belit te larte" ne mode!

Kthimi i "belit te larte" ne mode!

· 11 · 2673

 • Postime: 1443
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 05-10-2007, 18:43:35
Kur u paraqit i madherishimi bel i larte, kthimi i te cilit u parashikua vitin e kaluar ne te gjithe kemi mundur te tallemi me te, por mjaft sigurt, beli i larte eshte tani ne te gjithe rruget e medha. Ende nuk jeni bindur? Do te bindeni!

Ne kemi menduar se rruga perpara me pak kate dhe beli i larte ishin zhdukur, per te mos u kthyer me (pervec fotove te turpshme nga vitet e ’80, mbase). Sa gabim e kemi pasur! Stilet e diteve te sotme me ije te rrafshta, stomak dhe shpine qe mund te adaptohen ne cdo stil dhe mu ato na bene neve si te cmendur pas belit te larte. 

Beli i larte mund te rrije mire te cdokush – ja ku jane 5 arsye per t’i marre vesh ato, sakaq!

Kur Madona e dizajnoi linjen e vet M per H&M, ajo vendosi fokusin mire dhe sinqerisht neb el, me rroba retro, me korse me kapese dhe funde me bel te larte duke theksuar belin. Figura e ores se qelqit eshte kthyer ne mode dhe ne paraqitje.

Mos u beni merak nese nuk jeni person i getave sikur Madona: nuk keni nevoje te jeni super e dobet per te veshur korse te larte. Theksimi i belit tuaj dhe definimi natyral i ijeve iu ben te keni nje pamje ultra-feministe. Beli i larte kerkon nje qendrim te pacenueshem, keshtu qe mbani shpinen tuaj drejte dhe stomakun tuaj te ngrehur brenda per te evituar kerrusjen dhe fryrjen e stomakut tuaj qe mblidhet kur ju uleni!

Nese nuk keni shume bel ose jeni te perkulur, vendosni te perdorni belin e larte ne xhinset sic jane nga Miss Sixty per nje efekt te garantuar te dobesimit.
 

 

« Editimi i fundit: 08-02-2020, 22:21:20 nga M A X »

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 12-10-2007, 19:12:17
Ketu te mua moda e re tashme ka pushtuar dyqanet,por personalisht nuk me pelqen shume,per vete faktin se akoma sme jane mesuar mire syte me kete tendence te re  :P
Mbaj mend kur dolen ne fillim kepucet me maje,sa i kam urryer ne fillim aq i kam pelqyer me vone.
Eshte e dutur qe jo cdo gje e re eshte e mirepritur ne fillim.  :)

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 16-10-2007, 04:43:13
Imagjinoni, si do te dukej  nje femer e shkurter, e veshur ne kete stil???
Kjo mode mua nuk me pelqen.

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 29-11-2007, 17:42:00
mua me shkon shume ky lloj modeli erlehta ...une nuk jam e gjate ...por ky model me shkon jasht mase ...pasi une kam shume bel ....kam blere pantallona te tilla dhe me komplimentojne mjaft mire me kemisha sidomos ato serjozet qe mund ti perdor edhe ne pune .....
Te bejne te nxjerresh ne pah seksin tend por me stil dhe shume klas

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 29-11-2007, 19:04:21
Po ku i keni fotot moj na qmend fare mas vajzav te huja nejse

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 29-11-2007, 21:09:44
foto do ti po me te sjell une sa te duash ...dale tu pres pak kokat :D

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 30-11-2007, 13:26:08
mua me shkon shumë ky lloj modeli erlehta ...unë nuk jam e gjatë ...por ky model me shkon jasht masë ...pasi unë kam shumë bel ....kam blere pantallona te tilla dhe me komplimentojne mjaft mirë me kemisha sidomos ato serjozet qe mund ti perdor edhe ne pune .....
Të bëjnë te nxjerresh ne pah seksin tënd por me stil dhe shumë klas

E paske prure koken ti moj  :D

 Avajtu pak ketu sic thote Bracja :perqafim :perqafim

Lisushe une kam pare vajza te shkurtra, te veshura me kete stil, dhe sinqerisht nuk me kane pelqyer.

Me vjen mire qe ty te rri cool  :)

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 01-12-2007, 18:49:26
foto do ti po me te sjell unë sa të duash ...dalë tu pres pak kokat :D

 :S

Po ska te keqe moj ,ma mir èshte te shohemi edhe ne vajza shqiptare se ato dhiat e huja :perqafim

 • Postime: 35
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 08-12-2007, 03:50:06
mua kjo mode e hyre tani se fundmi ose me mire e kthyer pas shume atyre viteve me pelqen jashte mase edhe pse nuk e kam veshur, provuar, akoma sepse nuk jam shume e dobet.njera nga fotot paska si reklamim marken diesel eeeeeeeeee sa marke e mire eshte kaq shume me pelqen sa edhe pak garberoba do behet dyqan diesel ama edhe kushtojne goxha.

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 08-02-2020, 21:16:07
E këto vitet e fundit kjo modë është vërdallë. Gjimnazistët e përdoren më shumë, por sa më i lartë beli i pantallonave, aq më e shkurtër bluzja 😛

 • Postime: 728
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 09-02-2020, 23:48:21
Per vete me pelqen hmmmmm:
 

Temat e fundit