Meshkujt pa flokë duken më meshkuj - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Meshkujt pa flokë duken më meshkuj

Meshkujt pa flokë duken më meshkuj

· 35 · 3780

 • Postime: 18041
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

ne: 01-10-2012, 15:03:16
 

Gjithmonë meshkujt e kanë problem rënien e flokëve, por sipas një studimi të fundit “tullacllëku” ka një të mirë. Meshkujt me kokë të rruar shihen si më dominues në krahasim me ata me flokë.
 
Albert Mannes, lektor në Universitetin e Pensilvanisë (pa flokë dhe ai), ka kryer një eksperiment për të parë se si perceptohen meshkujt me kokë të rruar nga të tjerët.

 Mannes tha për Times.com: “Meshkujt që qethen zero shihen si më të fuqishëm dhe më lider se ata me flokë.”

60 vullnetarëve iu treguan foto të burrave me kokë të rruar dhe me flokë e më pas iu kërkua të jepnin një vlerësim për to. Rezultatet treguan se ata pa flokë linin përshtypje si më të fortë.

 Gjithsesi, nga eksperimenti doli se më tërheqësit ishin meshkujt me flokë.

 Në fund Mannes jep edhe një këshillë: “Të gjithë atyre që po u bien flokët u them që të rruajnë kokën dhe të përfundojnë vetë atë që ka nisur Nëna Natyrë.”
« Editimi i fundit: 10-03-2021, 09:45:03 nga M A X »

 • Postime: 1010
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 01-10-2012, 15:17:58

 Gjithsesi, nga eksperimenti doli se më tërheqësit ishin meshkujt me flokë.

Me te drejte e ka nxjerr konkluzionin. Imagjino njecik Richard Gere me Bruce LOL  pupupu nata me diten LOL
« Editimi i fundit: 10-03-2021, 09:46:05 nga M A X »

 • Postime: 404
 • Karma: +7/-1
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 28-03-2013, 21:55:29
Mua nuk me pelqejne  :S

 • Postime: 18041
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 02-04-2013, 23:08:27
Ka meshkuj pa floke qe jane shum handsome :) :D

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 03-04-2013, 15:04:56
Te trembin LOL

 • Postime: 12723
 • Karma: +31/-8

#5 ne: 03-04-2013, 16:24:47
Citim nga: Before i'm gone ne 03-04-2013, 15:04:56
Te trembin LOL

jo mi jo...se ka qe i shkojne...po ka edhe nga ata qe te tremin me leshin e gjate sesa zero

#6 ne: 03-04-2013, 21:43:38
Meshkujt pa flok jan dhe milionera.

 • Postime: 18041
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 06-04-2013, 00:06:24
Vin Diesel eshte tullac i lezetshem

 • Postime: 12282
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 06-04-2013, 09:15:51
Mua me pelqejne qerosat por jo tullacet.

 • Postime: 12723
 • Karma: +31/-8

#9 ne: 07-04-2013, 11:05:15
Qerosat jane gjona te zgjuta
Tullacet edhe me

 • Postime: 7094
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 07-04-2013, 15:02:42
Meshkujt pa floke jane tullaca :D

 • Postime: 12282
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 07-04-2013, 17:48:29
me lesh pa lesh behreqavers tru te kesh lol

 • Postime: 7094
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 08-04-2013, 19:34:07
Nuk besoj se ka mashkull qe do te jete pa floke, por kur te ze thuaj nuk ka zgjidhje tjeter :D

 • Postime: 12723
 • Karma: +31/-8

#13 ne: 08-04-2013, 21:59:05
Jo mi jo se knej ka nahija jone po i qithin vete....pa qene e nevojshme me i ra

 • Postime: 7094
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 08-04-2013, 22:36:35
Edhe ketej i qethin si burrat ashtu edhe grate,  por gjysmen si Rihanna  :D

 • Postime: 12723
 • Karma: +31/-8

#15 ne: 08-04-2013, 22:43:33
Rihona ene knejna mi gocr

 • Postime: 7094
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 08-04-2013, 22:48:39
Do i  baj e une fare  :D

 • Postime: 12723
 • Karma: +31/-8

#17 ne: 08-04-2013, 23:01:04
Bobo mos e baj moj femen se do i besh hatane max-it

Moj erlehte ate burrin tend.e ka ngrene gje kucedra qe se shoh me ketej une??? Lol

 • Postime: 7094
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 09-04-2013, 10:48:35
 :D jo moj gjalle eshte por shume busy ...
Ja, me ke mua ti  :D

 • Postime: 12723
 • Karma: +31/-8

#19 ne: 09-04-2013, 11:37:35
Ty te kam yll una puccccc

 • Postime: 7094
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 09-04-2013, 19:23:24
 :perqafim

 • Postime: 7094
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 29-03-2019, 14:52:03
Edhe si përfundim si qetha si Rihanna 😂
Para ca kohe qethinin ketej djemte floket i bonin tullac, por linin mjekrren e gjate😁

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 29-03-2019, 15:57:02
Vallaj jam pa fjale hic LOL LOL LOL

 • Postime: 7518
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 29-03-2019, 20:43:24
Hahahahaha a prift prift. LOL

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#24 ne: 29-03-2019, 20:44:28
Hahahahaha a prift prift. LOL

Sha keeeee LOL
Je bo si thes i shpume LOL

Temat e fundit