Minifundet - 3 - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Minifundet

   Minifundet

  · 90 · 41572

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #40 ne: 10-05-2007, 08:14:02

  Fotot shumë te këndshme Eleganca ...kembet vërtetë te bukura .....(përveç asaj fotos me geta te kuqe  :D megjithëse foto duhet pare e tera se kështu aha ) Gjithsesi mendoj se të gjitha fotot janë te se njejtes vajzë pasi shikoj një mënyrë te ngjashme ne mbajtjen e gishtave te këmbës .....Nejse pak rëndësi ka këtu po flasim për minifundet .....
  Me pelqyen zgjedhjet e tua ....
  Unë personalisht nuk vesh shumë shumë minifunde edhe pse me shkojnë shumë ....nuk e di përse jam gjithmon e parehatshme me ato dreqka ...ndoshta ngaqë jam çik by*h levizur dhe dua te jem e lirë ....
  Por me pëlqejnë sidomos stilet qe kam pare .....
  Unë personalisht nëse vesh minifunde aq te shkurtra si ne foto i kerkoj të mos jenë aspak le të themi klasike ti vesh me geta apo ku di unë ....i zgjedh shumë te rrebelosura  .....preforoj xhinsin sidomos me te qepura e me te cara ...ngjyra te errta me nuanca të ndryshme .....sepse nuk para i perdor për te dalë mbasditeve apo mbremjeve ...


  Po sigurisht qe foto jane te se njejtes vajze moj, sepse jane fotot e mia, kembet e mia. :d Oj kjo! :P Dhe sic e shef une i vesh mino-fundet, i vesh goxha, megjithate jo aq sac vesh fustanet, pantallonat capri. Pervec mini-fundeve, edhe fundet verefe i vesh se edhe keta me pelqejne shume. ;)

  Tani edhe mua me pelqejne fundet (mini) te rrebelosura apo pak si punk, me copa-copa, ngjyra-ngjyra, te cara, te grisura, ndonje te arnuar, etj. sidomos nese jane xhins. ;) Kam nja dy te tilla xhins. Por sic e vure re stilin tim, preferoj me shume fundet elegante edhe pse mund te jene mini. Sa per foton me geta te kuqe: it takes guts to wear such a thing, trust me! :D I Kam veshur ato geta me nje fustan mini te zi, babydoll dress, nga ata qe kane dale shume ne Mode tani me menge te gjera si zile apo si kova. :)

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #41 ne: 10-05-2007, 08:21:43

  Nice legs Elegance :) but not all the miniskirts though :P
  sorry, por mua disa me duken tepër te ngarkuara :-[ këtu i paskemi shijet ndryshe me sa shoh :D
  për guston time (e theksoj) minifundet e ngushta kanë lezet te jenë te thjeshta e pak me tepër te sofistikuara... jo kaq te ngarkuara ne material cope, prerje, punimi apo dhe geta (?)
  ah nëse janë xhins, atëherë tek xhinsi kanë lezet punimet e shumta, si lulet e precinat :) Gjithesesi, dhe unë jam si Lisa, ne mbrëmje s'para i vesh.. jam diku me e rezervuar, preferoj te vesh diçka me klasike dhe deri ne gju... ndërsa për një "day out" paradite apo për shopping kam qejf fundet e shkurtra (ama vetëm kur koha e mirë e lejon, se përndryshe tha s'ftohtit LOL)  S'ka problem. "Shije, shije kjo dynja - shija shijes nuk i ngjan!" ;) Ka plot gjera te tjera (sidomos tek ato postimet qe vendos ti tek tema "Veshje" qe une edhe ti perputhemi ne mendim me stilet, modat, etj. Nejse, me vjen cudi ama sesi fundet e mia te duken kaq te ngarkuara. I vetem fund qe mund ta quaja sadopak (ndonje cike) te ngarkuar, eshte ai qe eshte komplet me gure te ndritshem dhe normal ate e kam veshur me rast special - Naten e Vitit te Ri. Funet e mia xhins, fundet ngjyre bezhe (khaki), madje edhe fundet roze jane shume te thjeshta si ne model/prerje, edhe si cope.

  Sa per getat, nuk ka lezet te veshesh minifunde pa geta ne kohe Dimri mendoj une. Ka raste kur une vesh geta qe jane ngjyren e lekures (sikurse eshte keshtu ne nja dy foto, paska se s'duken ;)) por ama keto getat e erreta, apo me patterns te ndryshme, getat e trasha tipike te Dimrit, vetem ne Dimer mund te vishen qe te kene lezet, prandaj edhe une per mot te ftohte i kam veshur. Mua me pelqejne shume keto dhe me shkojne, keshtuqe pse jo! :)  P.S. Te kam kthyer pergjigje tek tema e Veshjeve, sidomos per ato fundet qe ke vendosur, aty qe me pelqyen mjaft. ;)

  • Postime: 5930
  • Karma: +9/-0

  #42 ne: 10-05-2007, 09:26:08

  "Shije, shije kjo dynja - shija shijes nuk i ngjan!" ;)


  Pikerisht! Une kam ime me qe me ka bere koken, qe ma njeh dhe stilin tim te te veshurit, e kur vjen puna me blen nganjehere sa gjera qe me vjen me plas nga inati LOL Ja pra keshtu e dashur, thjesht shpreha opinionin tim per ato minifunde te vendosura, se dhe ti per t'i pare neve i vendose pse jo :D
  S'kam deshire te marr rolin e kritikes se artit per cdo minifund, ndaj po e le me kaq :)


  p.s. Flm, ja po shkoj t'i hedh nje sy temes tjeter :)

  • Postime: 5930
  • Karma: +9/-0

  #43 ne: 10-05-2007, 09:28:28

  Bo bo sa qejf i keni koment ju femrat :P

  Lerini llafet po pervishjuni punës e na tregoni shpejt ca shale te bukura, por mos harroni te kenë minifund sipër eee :D


  hajde ti fjale-pak e pune-shumë :P shpejt pervishju ene ti punës me na tregu diçka tjetër joshese LOL

  • Postime: 28653
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #44 ne: 10-05-2007, 16:11:05

  OPINGAT janë! LOL
  Moda s'ka dal nga Tirona, e as Shqipëria... por nga qytete me histori te vazhdueshme & krijuese ne fashion, si Paris-Londer-Milano-New York-Tokyo... etj :)
  Mjafton te shohësh Fashion TV, dhe te kenaqet syri nga moda e fundit qe shpalosin stilistet ne pasarelat e tyre :love: po jo si shqipet andej qe vetëm sajohen me mallin e vjetër stock qe iu vjen :P


  Per mua mode eshte ajo qe ndiqet ne mase nga njerezit e nje vendi te caktuar, pavarsisht se nga ku e ka origjinen ajo. Shkurt, me sa vura re une tek ne ka nje qasje me te madhe ndaj tendencave te fundit te modes (nga populli).

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #45 ne: 10-05-2007, 16:44:01

  OPINGAT janë! LOL
  Moda s'ka dal nga Tirona, e as Shqipëria... por nga qytete me histori te vazhdueshme & krijuese ne fashion, si Paris-Londer-Milano-New York-Tokyo... etj :)
  Mjafton te shohësh Fashion TV, dhe te kenaqet syri nga moda e fundit qe shpalosin stilistet ne pasarelat e tyre :love: po jo si shqipet andej qe vetëm sajohen me mallin e vjetër stock qe iu vjen :P


  Ke te drejte qe Moda s'ka dale nga Shqiperia apo nga Tirana vecanerisht, por nga ato qytete qe permende ti. Megjithate, me dukesh pak e ashper me kete postimin tend, se pavaresisht se ti vete nuk banon ne Shqiperi, i perket Rinise Shqiptare dhe qe te thuash qe Rinia Shqiptare s'ditka me duket pak paradoksale - mendimi im ky, mos e merr per keq. Gjithashtu nuk eshte e vertete qe sajohen me mallin e vjeter, stock. Te pakten ata e ato qe njoh une nuk veprojne aspak keshtu Jojo:. Vajzat qe njoh une dhe shoqet qe kam ne Tirane e ndjekin Moden - po flas Moden Evropiane, ate me tendenca Parisiane apo Italiane. :) Ato vishen gjithmone shume bukur e me gusto, ke qejf t'i shikosh.

  Ketu te kenaqin syte pasarelat ne pergjithesi sic permende edhe ti Fashion TV, por le te themi ate qe eshte, gjysma e veshjeve neper to jane shume dramatike dhe komike, s'mund t'i veshesh jashte qofte edhe me ndonje sebep shume special. ;) Mua kohet e fundit kane filluar te me pelqejne shuuuuuuume Marc Jacobs, Nina Ricci (sidomos me ate main designer qe ka Oliverin - i preferuari i Reese Witherspoon), Michael Kors dhe Dona Karan. Dhe sigurisht gjithmone me ka pelqyer Channel, Tom Ford (sidomos me Gucci), Valentino, Versace, Badgley Mischka, Dolce & Gabanna (madje kam edhe nja dy fustane nga keta stilistet: D&G) dhe Elie Saab (kjo e fundit ben ca fustane mbremjesh kryeveper).

  • Postime: 5930
  • Karma: +9/-0

  #46 ne: 10-05-2007, 17:02:02

  Për mua mode është ajo qe ndiqet ne masë nga njerëzitë e një vendi te caktuar, pavarsisht se nga ku e ka origjinen ajo. Shkurt, me sa vura re unë tek ne ka një qasje me te madhe ndaj tendencave te fundit te modës (nga populli).


  Une iu pergjigja kesaj pyetje... duke nenkuptuar qe JO, nuk jane ne pararoje te Modes, tendencat qe ti ke pare nuk sjellin rryme te re ne moden qe eshte por dhe do te jete (?)


  Janë shqiptarët ne pararoje te modës kështu?!


  dhe s'e kuptoj, njehere shprehesh se ato qe vure re s'i ke pare akoma te perhapen ne West... e tani shprehesh se kane tendence me te perafert ata drejt modes se fundit, me shume se vendet ku eshte djepi i modes... boh (?)

  • Postime: 5930
  • Karma: +9/-0

  #47 ne: 10-05-2007, 17:23:57

  Ke te drejtë qe Moda s'ka dalë nga Shqipëria apo nga Tirana veçanërisht, por nga ato qytete qe permende ti. Megjithatë, me dukesh pak e ashper me këtë postimin tënd, se pavarësisht se ti vete nuk banon ne Shqipëri, i përket Rinise Shqiptare dhe qe të thuash qe Rinia Shqiptare s'ditka me duket pak paradoksale - mendimi im ky, mos e merr për keq.


  Unë shpreha atë qe kam pare me sytë qe kam. S'marr asnjë gjë për keq, dont you worry :)
  Por juve ju duket gjithmonë sikur unë komentoj ashper, sikurse kam folur me te drejtë dhe për sjelljen jo te hijshme te rinise atje... dhe ju me pas jeni kundervene se gjoja nuk sillet aq keq, nuk vishet me pa-finese.. etj. Por ama po të kisha cituar shumë shkrime qe vertiten nëpër forum, ku diku thoni diçka tjetër e me pas kur del ndonjë lajm gazetash, ama c'vini komentoni për ato... jo po si janë katandisur kështu, jo po si arsyetojne e sillen kështu ;)
  Unë i qëndroj një tablloje përshkrimi, s'di ta ndryshoj sipas artikullit, ok?
  Po, unë jam rritur, dhe jam edukuar një pjesë te mirë ne atë vend, but let me tell you this... edhe kur kam qenë nxenese e studente ne atë vend, njerëz deri tek mësues me kishin zili e me shihnin me endje sesi vishesha e sa pastër kujdesesha për vetveten... s'kam vesh ndonjë xhinse me thek si te alabakeve qe vishnin gocat atëherë vetëm me josh meshkujt, s'kam vesh ato tutat e shpifura ngjyra-ngjyra si gabelt... por isha me tepër ne stil si vajzë kolegji (nëse me kupton c'dua te them). E pastër, dhe mjaft e rregull ne atë qe vishja.

  Gjithashtu nuk është e vërtetë qe sajohen me mallin e vjetër, stock. Të paktën ata e ato qe njoh unë nuk veprojnë aspak kështu Jojo:. Vajzat qe njoh unë dhe shoqet qe kam ne Tiranë e ndjekin Moden - po flas Moden Evropiane, atë me tendenca Parisiane apo Italiane. :) Ato vishen gjithmonë shumë bukur e me gusto, ke qejf t'i shikosh.


  Sajohen qe ç'ke me te! Nuk e di sa herë shkon ne Shqipëri, dhe nëse ke dal dyqaneve? A nuk e ke vënë re se përveç nja 4-5 dyqane me numerim ne te gjithë Tiranen, te tjerat pothuajse kanë te njëjtin mall turk, grek apo kinez? A nuk e ke vënë re qe është mall skarco dhe mbi të gjitha way out of fashion?
  Kam dashur te bleja një pale sandale m.q.s. kur shkova papritmas një shoqja ime u fejua (pa patur mundësinë te informohesha me pare qe nga UK), ty mbase te duket absurde.... por pa ekzagjerim kam dal 3 ditë plot, kryq e terthor nëpër te gjithë Tiranen te bleja një pale sandale verore për fustanin tim... and guess what?! I find NOTHING! Ndoshta jam shumë picky, por di qe kam një shije mjaft te holle (dhe ata qe me njohin personalisht e dinë këtë). S'gjeja sepse le një herë qe i kishin me taka shumë te larta, por të gjitha tepër te renduara me gura, me punime dhe për me tepër hiç fine :S
  U detyrova dhe i kam vesh me shapka me take disi te ulet, por dhe këto i kisha nga këtu.

  Unë e di qe ka femra qe mbahen dhe qe vishen mirë atje, por janë shumë te pakta. Kam jetuar edhe jetoj akoma ne mes te Tiranës, atje ku bëhen pasarelat e modës (d.m.th. tek Bllokui famshem), edhe o e bëjnë moden atje gocat, o s'e bëjnë gjekundi tjetër ... mua 2-3 mund te me pëlqenin, edhe te me besosh... ato qe mbahen dhe bien ne sy, janë femra qe me te vertete kane gusto apo qe kane pare botë me sy, dhe qe rrobat nuk i blejne të gjitha nëpër butiqet e Tiranës por diku gjetke... si Viene, Rome a Bari, apo dhe Athine :)

  Këtu te kenaqin sytë pasarelat ne përgjithësi siç permende edhe ti Fashion TV, por le të themi atë qe është, gjysma e veshjeve nëpër to janë shumë dramatike dhe komike, s'mund t'i veshesh jashtë qoftë edhe me ndonjë sebep shumë special. ;)


  Shiko, sikurse hyn ne dyqan dhe nuk te pëlqen gjithçka sa shet, ashtu është dhe me stilistet qe shfaqin modelet e tyre dhe qe ne i shohim ne Fashion TV. Unë nuk thashë, as nenkuptova se çfarë shihet e jepet ne këtë kanal, medoemos është për t'u veshur për çdo person... do ishte budallek :O
  Por aty ka plot veshje mjaft te bukura, punime e prerje, ku njeriu dhe pse s'ka mundësi t'i blej... merr një ide se çfarë është ne mode, dhe se çfarë mund t'i shkoj ATIJ/ASAJ (jo modeles) me shumë pershtat ;)
  Unë dhe Lekë te kisha për te blere gjithë fustanet e Valentinos, me sinqeritet te them qe s'do t'ia bleja të gjitha... sepse jo të gjitha i pershtaten tipit apo gustos time. Besoj se jam treguar shumë e qartë tani! :D

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #48 ne: 10-05-2007, 17:51:08
  Po shume e qarte ishe treguar. Jam dakort me ty qe ka plot qe vishen sikur eshte karnavale apo shume me lajle-lule dhe malli persa i perket cilesise ne pergjithesi eshte me i mire gjetke si ne ato qytetet Evropiane qe permende ti, por edhe ne Amerike e ne Kanada. Sidomos ketu ne USA nese i blen gjerat edhe neper butika disi te mira e jo aq te lira, malli eshte aq cilesor sa s'e ke idene. Jo me kot une bej plot shopping tek bebe, Express, The Limited, Banana Republic, Gap, Marciano, Jessica McClinctock, White House/ Black Market, Ann Taylor si edhe (njeqike me pak) tek Cache & Macy's --- per veshjet fantastike qe kane, kane qejf duart qe t'i kapin ato materialet e tyre, ta ndieje trupi mendafshin e tyre, te provoje stilet e tyre me tendenca Parisiane sidomos persa i perket bebe, Marciano & Cache, por edhe veshje cilesore per perdite si nga Gap apo The Limited. ;) (Mund t'i gjesh websitat e ketyre dyqaneve online, e dashur, ose beji google keto marka/butika nese je kurioze apo te kesh idene se ku i blej gjerat une. ;))

  Une habitem me ato qe ndodhin atje, pra veprimet qe bejne njerezit (vrasje, vetevrasje, grabitje, prostitucion - keto vertet me shokojne e me terrorizojne se fundja ate vend e kam kombin tim dhe prej andej kam ardhur) dhe zakonisht per keto flas me cudi, jam pakez e ashper ne kuptimin e kritikes konstruktive te fjales, etj. Keto gjera te keqija qe vazhdojne te ndodhin ne Shqiperi me habisin, sikurse jam habitur kur kam vajtur ne Shqiperi per here te pare pas disa vjetesh qe kisha ketu sepse te rinjte e ndiqnin shume Moden dhe (gjithmone sipas mendimit tim) visheshin me lezet e me gusto, apo sic u shkonte apo u rrinte mire, por edhe kishte perjashtime, si jo! Tek rruga "Myslym Shyri" psh gjen disa dyqane me gjera fantastike, dhe atje kam blere edhe une ndonje veshje apo sandale per veten (me vjen keq ta pohoj por do jesh ca si shume picky si tip, ne lidhje me mos-gjetjen e sandaleve qe kerkoje, per 3 dite qe kerkove hahaha). Megjithate, sikurse the edhe ti une dallohesha gjithnje ne veshje nga Shqiptaret e atjeshem, jo se isha jashte Modes apo se ndiqja ndonje mode tjeter ta zeme, por thjesht dukesha ne pergjithesi me stilin tim qe jetoja jashte, gjithashtu dalloheshin edhe veshjet (ne shumicen e rasteve), sikurse edhe kepucet, sandalet, etj.

  Nejse se po bejme gazeta sot edhe ti edhe une bashke. Te kujtohet kur po beje shaka me heret qe "sexy" eshte emri yt i dyte dhe "drop-dead gorgeous" eshte i treti, ne te vertete (jo me shaka) Fashion Icon apo Fashion Plate eshte nick-name apo pseudonimi im qe ma kane dhene mua shoqet, si te Shqiperise, edhe te Amerikes. Prandaj mendoj une jam edhe kaq opinionuese ndaj gjerave qe kane te bejne me Moden, une. ;) Dhe, meqe ra fjala, edhe pse fizikisht zor se te njoh kam pershtypjen se je si Sexy (kete s'e mohoj asnje cike, asnje here, ti je tip seksi moj femer dhe nese ta mohon ndonjeri kete qenka 200% qorr/e), ashtu edhe Drop-Dead Gorgeous SmiLey. (Ta mban te me dergosh nje foto?! LOL)

  :puth :lule nga E.

  • Postime: 7978
  • Karma: +18/-8
  • Gjinia: Femer

  #49 ne: 11-05-2007, 16:16:20
  Une nuk i lexova fije per pe postimet tuaja se vallahi paskeni shkrujt shume por pergjithsisht bashkohem disi me Smiley-n

  Me c'fare kam pare une ne tirane me koka jane ato qe veshin rroba te mira si cilesi dhe te kombinuara plotesisht me shije......
  Kur del ne xhiro ne Tirane mund te ta zene syrin shume vajza sepse ne jemi Shqipetare jemi te bukura vet :D Por jo nga veshja e tyre ...
  Pergjithsisht Shqiptaret nuk kursejne te blejne rrobat e trupit , por malli qe shitet ne dyqanet e Shqiperise mos ma krahasoni me mallrat qe shiten ketu ......
  Konkretisht u futa ne nje dyqan qe eshte andej nga blloku ka nje tabel te madhe Mallra amerikane Gap etj etj ........Te shikosh ca kishte brenda ato bluzat qe ketu shiten ne Clerance me 5-15 $ atje me nga 60-70 $ bluzja
  Me u habit njeriu shkret nje kanatjere pambuku nga Gap bente 30 Mije lek qe as ne Gap nuk e blen aq
  Atje shiten mallrat skandaloze nga Rainbow apo Rave Girl gjera qe njerzit i gjejne ketu shume me ulje  (imagjino aq te lira i gjejne sa nxjerrin edhe bileten e avjonit por edhe fitim te majme )
  Per te mos filluar nga mallrat Turke ........
  E bukur per to eshte nese eshte dekolte ...e bukur per to eshte nese vetem modelin e ka si te modes ...e bukur per to eshte te jet e ngusht dhe flashi ...
  Ato veshin c'fare kane se nuk mund ti veme dot faj plotesisht ...sepse edhe djemve u pelqen ti shikojne ashtu.....
  Por te mos flasim per te bukuren dhe per cilesoren ne Shqiperi.....se nuk egziston ...
  Dhe dakort them ka dhe femra qe te mebtet vertet syri por jane me kokrra vetem ato qe e bejne pazarin ne Itali apo diku tjeter....Jo ne shqiperi .....
  Sepse te jemi realist shumica e shqiptareve nuk i shikojne dot dyqanet e butiket ne shqiperi dhe jo me te blejne dicka aty ...
  Mua me duhej nje fustan kur isha ne Tr para 2 vjeteve dhe nga nuk kam kerkuar nuk gjeta asgje te fisme te mire dhe te bukur ....harroje cmimin me erdhi gjynah te harxhoja parate
  Ama te gjithe dine te vishen bukur se paraja te bo as ne shume gjera por puna eshte qe jane te kufizuar ne mode ....
  Te pakten nje te mire e kane ne shqiperi ...ja bejne qefin vetes  ....dhe e mbajne veten ...as floket nuk pertojne ti bejne as thonjte ...nuk i mbetet gje mangut
  Ndonjehere mendoj se ndoshta ato nuk kane kete mode qe kemi ne por e shijojne ate qe kane me shume se ne .........

  P.S Per te gjitha keto qe thashe futini vet nga nje Minifund nga prapa se tema per ato ben fjale meduket :D

  • Postime: 5930
  • Karma: +9/-0

  #50 ne: 12-05-2007, 04:40:01
  Shyqyr qe fole ne ti mi Lise, se ju duket sikur po ekzagjerojme gjërat :P

  Elegance, unë po kerkoja sandale për fustanin tim, e jo te komshiut. Edhe derisa kërkon diçka matchy, sigurisht qe dhe zgjidhja perkufizohet ne baze te fustanit, apo s'është kështu ;)
  Tani, s'e di për çfarë dyqanesh më flet tek Myslym Shyri mi goc, se atje përveç Geraldines qe shet fustane nusesh e Geox qe shet këpucë italiane (por qe ta mat koken me fije peri, se 250 euro bënin një pale sandale aty) te tjerat janë - merre me long se mishi maroi LOL Le njëherë qe ishin shumica te gjithë me majuc ne këto dyqane qe thu ti.... moda e përpara 2 vjetësh por dhe ikelit, jo lekure, për të mos folur për punimet koti qe kishin sipër apo taken aspak te fisme. Unë kerkoja diçka me te sofistikuar e me fine se këto, ndaj mos u habit ti ;)
  Në Tiran 5 dyqane me numerim janë te mira, njeri qe quhet Rocococco dhe është mu tek Blloku (i cili është i vetmi qe mua me pëlqen dhe me te vërtetë mund te gjesh diçka te hajrit atje), një është përballë Drejtorise se Tiranës, një tjetër mu në fund te pallateve moskate tek rruga e Tajvanit përballë (d.m.th. icik me poshtëë Pergoles), një afër Carlsberg-ut, e nja 2 te tjera janë tek ETC-ja (European Trade Center). Të gjitha këto qe përmenda cmimet i kanë me Euro, edhe te me besosh, s'janë aspak te lira... unë futesha dhe habitesha sepse ne Londer, qe tek e fundit e dinë te gjithë qe është një nga kryeqytetet me te shtrenjta ne botë, por ama për një kanatiere te paguash 120 euro, mua s'më kanë lënë mend... se këtu firmë te mirë edhe e gjen për £50. Atje 3 herë qe kam qenë, vetëm një pale pantallona si model francez kam blere, e s'kam harxhu pak për to, jo, por me pelqyen shumë dhe nga inati qe s'bleva asigjo gjekundi i mora :d

  Sa për ato brandet qe me tregove, s'ditke gjo me sa shoh, por disa prej tyre i kena dhe ne ne UK, por unë pëlqej firma te tjera me shumë :)

  Hajt kalofshi te gjithë një fundjave te këndshme, qofshi me minifunde apo me fustane :P :lule :pafshim

  #51 ne: 13-05-2007, 06:45:47
  Po se mos ketej nga jetojme ne neper Evrope plasen te gjitha femrat duke ndjekur moden....keto ta shpifin vetem me ato brima te cpuara neper hunde e neper goje..e mos te flasim se vishen pa pike shije..lajle lujle..Femrat shqiptare kudo qe jane kujdesen jashtezakonisht per veshjen e tyre..mundohen me ato leke qe kane te bleje dicka qe ja vlen dhe jo si femrat evropiane apo te botes nje jeshile nje e kuqe nje portokalli..skane pike shije ne veshje.

  Moden ne bote e ndjekin ato qe merrem me te apo qe ja kane haberin..po ato te thjeshtat as qe e vrasin mendjen ci ze dora ne mengjes ato veshin...

  Femrat shqiptare ne Shqiperi me pelqejne(pavarisht se vishen vend e pa vend me veshje pak jo te pershtatshme per ambjentit)por tregojne kujdes per veshjet..ka lezet vishen e paster..keto me canta te zhgryera kur shkojme te hame dreke ketu studentet ne Gjermani fiuu e hedhin canten ne toke pa pike meraku !

  Ne kurse te gjuhes qe kam njohur..ka pasur shume te huaj angelz amerikan franzez cte duash..dhe te nje gjelle ishin..nuk tregon kujdes per veshjet !

  • Postime: 27098
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #52 ne: 14-05-2007, 22:48:36

  Po se mos këtej nga jetojme ne nëpër Evrope plasen të gjitha femrat duke ndjekur moden....këto ta shpifin vetëm me ato brima te cpuara nëpër hunde e nëpër goje..e mos të flasim se vishen pa pikë shije..lajle lujle..Femrat shqiptare kudo qe janë kujdesen jashtezakonisht për veshjen e tyre..mundohen me ato Lekë qe kanë te bleje diçka qe ja vlen dhe jo si femrat evropiane apo te botës një jeshile një e kuqe një portokalli..skane pikë shije ne veshje.  Te drejte ke per veshjet qe bejn jane skandal fare nuk dine me u veshur,pavarsisht se vishen te thjeshta keto blejn disa gjera qe te neve as te harixhijt nuk i marrim  :D Cdo femer qe vishet bukur neper shtetet europiane eshte o shqiptare ose boshnjake.
  Shqiptaret edhe pse nuk e kane buxhetin me te mire se europianet per rrobe shpenzojn shume,nuk i bejn leket Vodka,birre,wiski etj etj

  • Postime: 3075
  • Karma: +4/-0
  • Gjinia: Femer

  #53 ne: 16-05-2007, 09:44:59
  Minifune te bukura me pelqejne shume

  • Postime: 3075
  • Karma: +4/-0
  • Gjinia: Femer

  #54 ne: 16-05-2007, 09:48:24
  edhe keto shume te bukura sidomos ky i fundit i kuq

  • Postime: 2208
  • Karma: +13/-1
  • Gjinia: Femer

  #55 ne: 16-05-2007, 18:51:20
  Shume te bukura keto minifundet. Une rralle vesh minifunde,sepse edhe une si Lisa jam tip qe leviz shume dhe nuk ndjehem rehat me minifund  :D Me pelqejne shume ato te Baby Phat jane fantastike fare  :-[

  #56 ne: 22-05-2007, 12:50:19
  une ketu shoh vetem kembet. ;).se nga minifundet nuk marr vesh gje :D

  • Postime: 2208
  • Karma: +13/-1
  • Gjinia: Femer

  #57 ne: 22-05-2007, 14:02:17
  Ja dhe keto te tjerat.Une kam nje si ai i bardhi dhe nje si ai i ziu me rrip,po nuk i kam veshur asnjehere deri tani LOL i mbaj per bukuri ne garderobe LOL  :P

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #58 ne: 22-05-2007, 14:09:24
  Hajde, ka lezet tema e Mini-fundeve! Une te Shtunen qe kaloi per My Birthday Party vesha nje mini-fustan. Ishte shume mini ama (ky qe kam ne avatar), ngjyre floriri. Te te behet qejfi lepurushe, se ta kemi mbushur temen me minifunde dhe kembe (une per vete kam vendosur te miat njehere). Tani, nga fundet qe ke vendosur ti me poshte, me pelqejne me shume ai i pari ngjyre bezhe/khaki, i treti hot pink, dhe i katerti qe este si nje grixho xhins. ;)

  Dreqi ta marre une kaq shume i pelqej minifundet dhe me shkojne, saqe edhe kur u martova, nje nga fustanet qe nderroi nusja :P ishte fustan i bardhe mini (fustan nuseje ama, sec kujtuat ju! LOL)

  • Postime: 7978
  • Karma: +18/-8
  • Gjinia: Femer

  #59 ne: 22-05-2007, 20:55:18
  o eleganca po ti diku ke thene qe nuk je e martuar .....

  Temat e fundit