Minifundet - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Minifundet

   Minifundet

  · 90 · 41191

  • Postime: 2208
  • Karma: +13/-1
  • Gjinia: Femer

  ne: 05-05-2007, 09:02:14
   

  Kjo është zgjidhja e vetme për të qenë moderne. Stilistët e kanë rikthyer minifundin në të gjitha versionet.

  Tashmë nuk ka më dyshim. Është rikthyer fuqishëm moda e viteve’60. Ka se kush dëshmon për këtë. Jo vetëm stili i
  veshjeve të ëmbla, i dizenjove me pika rozë dhe lule të vogla, i modeleve të fustaneve me mëngë të fryra dhe këpucëve me lule dhe fjongo, por edhe rikthimi i minifundit, i lindur në Londër në po ato vite, duke shënuar një revolucion të vërtetë në veshjen e asaj kohe. Tashmë duket se ka ikur koha kur dilema e një zgjedhjeje të vështirë para gardërobës kalohej me një palë xhinse
  bojëqielli dhe me një t-shirt. Që nga Armani, Chanel, Emilio Pucci, Chloe, të gjithë janë në një mendje: këtë vit duhet minifundi. Prandaj këtë sezon i kanë bërë modelet të parakalojnë mbi pasarela vetëm me fustanet shumë gisht mbi gju.

  « Editimi i fundit: 26-07-2022, 00:55:47 nga M A X »

  • Postime: 5930
  • Karma: +9/-0

  #1 ne: 06-05-2007, 15:51:43
  vdes për minifundet xhins ose fundet e shkurtra si model ushtaraku qe vishen me cizme :love: :-[
  me zor pres të vij e shtuna dhe e diela, se kur dal paradite dhe është kohe e mirë ia lyj fenë fundeve te shkurtra qe kam LOL boll mo rrimë gjithë javen kreko ne pune, we should loosen up a bit :P
  me pëlqen shumë shumë moda e këtij viti qe ka dal, me këto fustanet aq delikate dhe mjaft femerore... sikurse xhaketat nga lloje-lloje ndac ne ngjyrë sikurse ne prerje e material... por dhe kemishat e fundet me te vërtetë fantastike dhe mjaft praktike :urra:
  I love fashion :-x
   
  « Editimi i fundit: 05-11-2020, 12:37:54 nga M A X »

  • Postime: 1594
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Femer

  #2 ne: 07-05-2007, 22:10:00
  Un s'para vesh shumë minifunde.. por ato qe kam jan afersisht si këto me poshtë  ;)

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #3 ne: 07-05-2007, 22:59:47
  Une vdes per minifunde, mbaroj. Me pelqejne shume, sidomos ato te ngushtat (pak a shume si ato qe ka vendosur Crystal me poshte). Mund te them qe kur kam qene adoleshente dhe tani ne te njezetat e mia (sidomos madje qekur kam mbushur 19-20 vjec) kam veshur, dhe vesh gjithmone, shpesh minifunde! Ne fakt edhe me shkojne se kam kembe te gjata, te mira, elegante por edhe te mbushura sa duhet (me thone qe kam pupla shume te bukura, madje me kane thene plot cuna dhe goca qe i kam kembet si shishe shampanje  :-[). Plus qe minifundet jane shume femerore, seksi por edhe shik. Nuk ka per tu dale moda kurre, madje hyjne akoma me shume ne mode, duke krijuar modele, prerje dhe forma te reja mini-fundesh cdo stine e sezon neper pasarela, nga gjithe stilistet pak a shume. Ketu, kete Pranvere/Vere pervec minifundeve te ngushta dhe sa me te shkurtra (tip "Mod", apo si ne vitet 60-te - O Zot sa klas!!) kane dale shume ne Mode edhe minifundet rrethore si umbrella apo si kerrpudha, qe jane shume femerore dhe elegante mendoj une. Ka qe parvjet ne Vere gjithashtu qe minifundet sportive me materiale tutash dhe me modele si funde tenisi jane shume ne Mode dhe mua edhe keto me pelqejne shume, dhe vesh te tilla (si per perdita, apo kur dua te vishem sportive)!

  Persa i perket kembes, varet nga vendi, sezoni dhe stili im, i kam veshur mini-fundet edhe me sandale, edhe me kepuce te mbyllura pumps, edhe me Mary Jane's, edhe me stiletto apo taka shume te larta fine, edhe me atlete te vogla te lezetshme femerore (te lehta), edhe me shapka me nje gisht, edhe me kepuce te mbyllura shesh dmth flats. Natyrisht ne raste speciale, minifundet i vesh gjithnje me stiletto, apo me sandale/kepuce te mbyllura me taka te larta, psh si ketu (P.S. Kjo eshte fotoja ime, minifundi sic e kam veshur me taka.)
   
  « Editimi i fundit: 05-11-2020, 12:38:32 nga M A X »

  • Postime: 1594
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Femer

  #4 ne: 07-05-2007, 23:15:04
  uueee t'keqen e shales  :-[  :D Si poc i paske, marshalla.. po ngrije aparatin icik me lart LOL

  Moj un kam te njëjtat sandale por te zeza  :P

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #5 ne: 07-05-2007, 23:21:56

  uueee t'keqen e shales  :-[  :D Si poc i paske, marshalla.. po ngrije aparatin icik me lart LOL

  Moj un kam te njëjtat sandale por te zeza  :P  Ku i ke blere sandalet e tua te zeza moj?! C'fare marke jane?!


  Une do te vendos te tjera foto me minifunde, sic i vesh une, apo c'fare kepuce/sandale/cizme vesh me to (sipas rasteve)!! Sapo kam bere krop plot foto qe t'i sillja tek kjo teme pikerisht! Madje (per te mos marre sy) i kam ruajtur me mashallah keto foto ne pc-ne time. ;)

  • Postime: 1594
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Femer

  #6 ne: 07-05-2007, 23:28:04


  Ku i ke blere sandalet e tua te zeza moj?! Ç'farë marke janë?!  e di qe i kam blere ne DSW po me then t'drejten s'po me kujtohet marka.. po pertoj me shku e kontrollu ne dollap se po vete ora 1:30 e nates LOL

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #7 ne: 07-05-2007, 23:30:11
  Ja edhe disa foto te tjera sesi unë Eleganca i vesh minifundet, me ç'farë kepucesh (stiletto zakonisht) i vesh, etj. Ehh ç'të bëj, me pëlqejnë shumë minit, prandaj. :)

  ***  P.S. Këto janë të gjitha fotot e mia. ;) Mos i vidhni! :P (Jo për gjë po i kam edhe kembet e bukura hahahaha LOL.)
  « Editimi i fundit: 05-11-2020, 12:39:15 nga M A X »

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #8 ne: 07-05-2007, 23:32:05

  e di qe i kam blere ne DSW po me then t'drejtën s'po më kujtohet marka.. po përtoj me shku e kontrollu ne dollap se po vete ora 1:30 e nates LOL


  Hej, sandalet tona do te jene te ngjashme por jo identike. Te miat (beige) jane lekure suede dhe jane nga "Banana Republi". Une blej shume gjera prej atje, sidomos funde, fustane, kemisha, pardesy dhe sandale/kepuce. Their shoes are gorgeous and they last a lot, though they usually cost over $100. Nejse, ja pra ku vendosa edhe foto te tjera me disa nga minit e mia. Te pelqejne?!

  • Postime: 1594
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Femer

  #9 ne: 07-05-2007, 23:38:18
  eeehh c'me bërë me hap dollapin LOL te mijat jan nga Charles David (I love his shoes) ngjajn shuuume me ato qe ke veshur ti. Shumë kombinim te mirë paske bërë, po do ishte mirë të kishe treguar gjith trupin se imazhin qe kam krijuar për ty tani është "shalet" Sa herë te shoh emrin Elegance, do me kujtohen shalet  :D LOL

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #10 ne: 07-05-2007, 23:50:08

  eeehh c'me bërë me hap dollapin LOL te mijat jan nga Charles David (I love his shoes) ngjajn shuuume me ato qe ke veshur ti. Shumë kombinim te mirë paske bërë, po do ishte mirë të kishe treguar gjith trupin se imazhin qe kam krijuar për ty tani është "shalet" Sa herë te shoh emrin Elegance, do me kujtohen shalet  :D LOL


  Hahahaha me shkrive. Mire do ishte te me kujtoje thjesht si Kembet apo Legs sesa shalet. ;)

  • Postime: 1594
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Femer

  #11 ne: 07-05-2007, 23:53:13

  Shikoni pak gocat e forumit,kanë ber gare kush vesh minifundet me te shkurtra :D
  Si u gdhive ti mirë? Direkt menjen te minifundet ti..s'të ka dal gjumi akoma  :P


  P.S. kush goce nga forumi eshte ajo me atë bark, me celsat ne qaf? LOL
  « Editimi i fundit: 21-08-2022, 12:49:10 nga M A X »

  • Postime: 27098
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #12 ne: 08-05-2007, 00:03:32
  Po ti cfar ben zgjuar me kete ore :D Eleganca eshte ajo me celsat me barkun jashte LOL

  • Postime: 1594
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Femer

  #13 ne: 08-05-2007, 00:10:32

  Po ti cfar bën zgjuar me këtë ore :D Eleganca është ajo me celsat me barkun jashtë LOL


  ncuq nuk është Eleganca ajo... si ka ashtu shalet Eleganca, ajo i paska kamt e shtremta LOL shifja kamen e djathte hahahaha

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #14 ne: 08-05-2007, 00:16:52

  ncuq nuk është Eleganca ajo... si ka ashtu shalet Eleganca, ajo i paska kamt e shtremta LOL shifja kamen e djathte hahahaha  Une i kam kembet me te mira se te asaj Nafijes qe me ka thene Berni moj (o Berni, jo per gje po une s'e kam as stilin me bark perjashta more cun LOL) dhe sa per canten mos u genje nga canta - se s'do te thote qe eshte e imja. ;) Une kisha dale me dy shoqe ate dite. Tek fotoja qe vecove ti ishim ulur e po hanim akullore prane nje shatervani and ohh I am all in pink (hint hint edhe canten e kam pink. ;))

  #15 ne: 08-05-2007, 00:42:36
  bobobooo cbehet ketu..?. :-[.u ndeza keq une.ehh pse hyra edhe une ketu. :S.me gjeni nje cope akulli tani se u pa puna

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #16 ne: 08-05-2007, 00:49:01

  bobobooo cbehet këtu..?. :-[.u ndeza keq unë.ehh pse hyra edhe unë këtu. :S.me gjeni një cope akulli tani se u pa puna


  Po c'te duheshe ty ore derbardhe! Eh kurioziteti ka vrare tigrin. LOL

  #17 ne: 08-05-2007, 00:52:58

  Po ç'të duheshe ty ore derbardhe! Eh kurioziteti ka vrarë tigrin. LOL
  te keqen e kembeve ty Eleganca. ;).ooo ZOT sa te mira i paske moj,te marrte e mira te marrte :perqafim

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #18 ne: 08-05-2007, 00:57:08

  te keqen e kembeve ty Eleganca. ;).ooo ZOT sa te mira i paske moj,te marrte e mira te marrte :perqafim  Shume, Shume, Shuuuuuuuuuuume Faleminderit. E di qe kam kembe te mira  :-[ pa ngjare as shume as pak modeste e them kete. Me ka bekuar Zoti ne kete departament mendoj une. ;) Shume Faleminderit edhe njehere. Cili eshte minifundi yt i preferuar, cuni?!

  :lule

  #19 ne: 08-05-2007, 01:02:23


  Shumë, Shumë, Shuuuuuuuuuuume Faleminderit. E di qe kam këmbë te mira  :-[ pa ngjare as shumë as pak modeste e them këtë. Më ka bekuar Zoti ne këtë departament mendoj unë. ;) Shumë Faleminderit edhe njëherë. Cili është minifundi yt i preferuar, çuni?!

  :lule
  ehhhEleganca,une hutohem me teper tek kembet dhe harroj fare te shoh minifundet.. ;)

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #20 ne: 08-05-2007, 01:04:41

  ehhhEleganca,unë hutohem me tepër tek kembet dhe harroj fare te shoh minifundet.. ;)


  Kujdes mos u huto shume. Dhe sa per minifundet i kam te bukura gjynaf qe s'i shikon. LOL

  #21 ne: 08-05-2007, 01:06:20

  Kujdes mos u huto shumë. Dhe sa për minifundet i kam te bukura gjynaf qe s'i shikon. LOL
  nje radhe tjeter do i shoh edhe ato,por tani do shoh vetem kembet gjith diten :D

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #22 ne: 08-05-2007, 01:08:14

  një radhe tjetër do i shoh edhe ato,por tani do shoh vetëm kembet gjith ditën :D


  Kujdes se ketej nga ne eshte akoma nate. LOL Kujdes se ato endrrat e dites jane me rrezik. :D

  #23 ne: 08-05-2007, 01:15:42

  Kujdes se këtej nga ne është akoma nate. LOL Kujdes se ato endrrat e ditës janë me rrezik. :D
  te keqen e kembeve o Eleganca,lum si ai qe i ka afer ato kembe :perqafim

  #24 ne: 08-05-2007, 01:39:50
  Nga te gjithe minifundet e shkurter qe kam me i bukuri eshte ai qe me ka bere dhurate Rebelja Mistrece..eshte theki fare...apo sdo nje gisht lart dhe hopa dalin breket ne shesh te burrave !

  Do ti bej dhe une foto ndonje dite dhe do ta postoj.Eshte xhins dhe modeli ekstra fare...

  Temat e fundit