Post reply


Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Elegance
« ne: 25-08-2007, 01:01:16 »

Sot data eshte 24 Gusht dhe per momentin disa nga ngjyrat me te Kohes dhe qe i takojne Modes, ngjyrat e para te fillimit te Vjeshtes dhe fundit te Veres (pra) jane kafja, bezha, roza e embel (por jo shume e celur, roze normale) dhe ngjyra korale apo si boje pjeshke. Gjithashtu ne Mode ka dale shume edhe e Kuqja qe nga Qershia deri ne te kuqen si Ciklamine apo te kuqen si Vere. Jane shume ne mode edhe kombinimet bardh-e-zi, sidomos neper fustane, pulovera, kostume, cana dhe kepuce. Kudo qe te hedhesh syte neper dyqane keto jane ngjyrat qe dominojne me shume, si tek dyqanet me sportive si Gap, Old Navy, J.Crew, edhe tek ato  elegante si H&M, Forever 21, Banana Republic, Ann Taylor apo ato luks dhe trendy si bebe, Guess, Express, etj, etj.
Postuar nga: Elegance
« ne: 24-03-2007, 08:58:05 »

Sot data shenon 24 Mars 2007 dhe ngjyrat e Pranveres, konkretisht, ketu ne Shtetet e Bashkuara ku une jam, jane: Jeshilja (qe nga me e ndezura dhe me e celura, deri ne jeshilen e lehte fare si mente apo bizele qumeshti); Bezha, Kafeja, E Bardha, E Kaltra dhe Roza e celur fare, roze shume e hapur qe duket si mos-ngjyre (pra ivory pink dhe baby pink). :) Ja keto. Une vete bleva nje pardesy shuuuuuume te bukur, mendafsh, me rrip ne mes, cope Pranvere pra, ne kete nuancen e lehte fare te rozes. Eshte shume e bukur. :) Eshte nga bebe. O Zot sa e adhuroj ate dyqan. ;) Ka rroba fantastike edhe shume femerore, ama edhe nje cike te shtrenjta jane. :)
Postuar nga: SmiLey
« ne: 01-07-2006, 04:16:49 »

uaaaa per kete vere ka dal jeshilja (të gjitha nuancat e saj, por me tepër ajo si e lehtë :urra:), portokallia, ajo si ngjyrë qumështi por dhe e bardha :engjell:... sikurse dhe e rozta e hapur (si bebe :X). Se fundmi, kam ble një kostum (xhakete e fund roze)... awww me than qe dukem si karamele :P :-[
Postuar nga: Perla
« ne: 29-06-2006, 08:45:43 »

Ndersa une i pelqej shume jeshilen dhe portokallen,jane apo nuk jane ne trend,mua keto me pelqejn.
Postuar nga: Capkenja
« ne: 29-06-2006, 04:31:06 »

Ku di une une vesh cfare te me pelqej! Po kafe dhe e bardha me pelqejne me shume !
Postuar nga: adia
« ne: 27-06-2006, 21:51:23 »

e bardha
Postuar nga: jilda
« ne: 18-04-2006, 12:27:35 »

Ngjurat e mia te preferuara jan e kafta dhe jeshile e mbyllur. Ne qytetin tim (ne tetove) me se shumti preferohen e kafta,jeshilja dhe portokallja me disa kombinime te vogla.
Postuar nga: "! ! RaGAzZo Di MaRe ! !"
« ne: 14-03-2006, 06:17:12 »

Aman, po e zeza si ngjyrë nuk ka mode ore... ajo vishet me çdo kohe e çdo stine (?)
Veç të mos bëhet bajate ne te veshur, se zet i kam robt qe dinë te veshin vetëm te zezen ne gjithçka. Duken si njerëz te palare, njerëz te fshehte...si ne karakter por dhe difekte trupore ;)
Ah po, është simbol i gjendjes serioze apo respektit ne disa evenimente, por jo hiç e vish te zezen... sikur u shua bota për ngjyra :P


ka moj shpirt ka, per gjera tjena serioze, si nuk ka Jojo:
Postuar nga: SmiLey
« ne: 04-03-2006, 09:37:35 »

Aman, po e zeza si ngjyre nuk ka mode ore... ajo vishet me cdo kohe e cdo stine (?)
Vec te mos behet bajate ne te veshur, se zet i kam robt qe dine te veshin vetem te zezen ne gjithcka. Duken si njerez te palare, njerez te fshehte...si ne karakter por dhe difekte trupore ;)
Ah po, eshte simbol i gjendjes serioze apo respektit ne disa evenimente, por jo hiq e vish te zezen... sikur u shua bota per ngjyra :P
Postuar nga: "RaGAzZo Di MaRe"
« ne: 25-02-2006, 20:22:07 »

tani ne mars e zeza si mafioz