Piercing në gjuhë, rrezik për gjakun dhe trurin - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Piercing në gjuhë, rrezik për gjakun dhe trurin

   Piercing në gjuhë, rrezik për gjakun dhe trurin

  · 2 · 1049

  • Postime: 27097
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 02-11-2009, 20:39:51
  Piercing mund të shkaktojë edhe vdekjen. Të rinjtë që vendosin piercing në këtë organ të trupit rrezikojnë shumë për të ndjekur modën, pasi sipas një studimi të publikuar në “Archives of Neurology”, një 22 -vjeçar ka ndërruar jetë në një spital të izraelit për shkak të dëmtimeve në tru të shkaktuara nga vrima në gjuhë. Sipas mjekëve, vendosja e piercing mund të pasohet nga një infeksion në gjak, duke shkuar deri në tru edhe pse raste të tilla janë shumë të rralla. Rreziku më i madh është që infeksioni të dëmtojë dhëmbët, por nuk përjashtohen as problemet kardiake. Profesori Damien Valmsley nga British Dental Association thotë se: “Dentistët i dinë mirë problemet që mund të shkaktojë një piercing në gjuhë”. Ka shumë komplikacione të që nga dhimbja deri tek fryrja dhe thyerja e dhëmbëve”.

  G.Telegraf

  • Postime: 404
  • Karma: +7/-1
  • Gjinia: Femer

  #1 ne: 26-11-2009, 20:26:01
  pppffffff leje qe te demtoka rende ,, por piercing ne gjuhe eshte dhe dicka e shemtuar ,, it sucks

  Temat e fundit