Postim i ri

×

Postim i ri

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Justice
« ne: 26-11-2009, 20:26:01 »

pppffffff leje qe te demtoka rende ,, por piercing ne gjuhe eshte dhe dicka e shemtuar ,, it sucks
Postuar nga: Berni
« ne: 02-11-2009, 20:39:51 »

Piercing mund të shkaktojë edhe vdekjen. Të rinjtë që vendosin piercing në këtë organ të trupit rrezikojnë shumë për të ndjekur modën, pasi sipas një studimi të publikuar në “Archives of Neurology”, një 22 -vjeçar ka ndërruar jetë në një spital të izraelit për shkak të dëmtimeve në tru të shkaktuara nga vrima në gjuhë. Sipas mjekëve, vendosja e piercing mund të pasohet nga një infeksion në gjak, duke shkuar deri në tru edhe pse raste të tilla janë shumë të rralla. Rreziku më i madh është që infeksioni të dëmtojë dhëmbët, por nuk përjashtohen as problemet kardiake. Profesori Damien Valmsley nga British Dental Association thotë se: “Dentistët i dinë mirë problemet që mund të shkaktojë një piercing në gjuhë”. Ka shumë komplikacione të që nga dhimbja deri tek fryrja dhe thyerja e dhëmbëve”.

G.Telegraf